Hokejisté Philadelphie chválí svého brankáře Michaela Leightona. | foto: AP

Leighton potřetí vychytal Montreal, Philadelphia je krok od finále

• 15
Hokejisté Montrealu v sobotu nedokázali navázat na vítězství 5:1 ze třetího duelu finálové série Východní konference proti Philadelphii a po výsledku 0:3 prohrávají již 1:3 na zápasy. Brankář Flyers Michael Leighton se už potřetí v sérii radoval z čistého konta.

Stejně jako Chicago, bojující o titul v play-off Západní konference proti San Jose, se o den později přiblížili postupu do finále Stanley Cupu také hokejisté Philadelphie.

Flyers dokázali zvítězit na ledě Montrealu 3:0 a navýšili své vedení v sérii o nejlepší tým východu na 3:1 na zápasy.

NEZVANÝ HOST. Mike Richards z Philadelphie se ocitl v brance Jaroslava Haláka z Montrealu.JE ZLE. Střídačka Montrealu už tuší, že zápas s Philadelphií je ztracen.

Jednou z hlavních postav střetnutí byl gólman hostí Michael Leighton, jenž vychytal nulu už ve třetím z dosavadních čtyř startů proti Canadiens. Po 28 a 30 zákrocích z utkání číslo 1. a 2. měl tentokrát nejméně práce, když na něj prošlo pouze 17 puků.

Philadelphia pro změnu ohrozila brankáře Jaroslava Haláka 24 střeleckými pokusy, z nichž dva skončily za jeho zády. Stav 0:0 narušil v 26. minutě po samostatném úniku útočník Claude Giroux a na 2:0 pro hosty zvyšoval v 35. minutě Fin Ville Leino.

Giroux si v samotném závěru duelu navíc zopakoval gólovou radost, když při power-play Montrealu vsítil svou druhou branku utkání a celkově osmou v play-off.

Výsledek play-off

Finále Východní konference - 4. zápas:

Montreal - Philadelphia 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky
: 26. a 59. Giroux, 35. Leino. Střely na branku: 17:25. Diváci: 21.273. Stav série: 1:3.