Radost hráčů Toronta. Zleva Tomáš Kaberle, Christian Hanson a Matt Stajan.

Radost hráčů Toronta. Zleva Tomáš Kaberle, Christian Hanson a Matt Stajan. | foto: Reuters

Kaberle s Hejdukem byli u dvou gólů, Kočí změřil síly s bitkařem Dallasu

• 1
Hokejisté Tomáš Kaberle a Milan Hejduk se při svém premiérovém startu v přípravě na NHL blýskli ziskem dvou asistencí. Obránce Toronta pomohl k výhře 4:0 nad Philadelphií a útočník Colorada slavil výhru nad Dallasem 3:1. V dresu Avalanche debutoval bitkař David Kočí a hned změřil síly s Krysem Barchem.

Tomáš Kaberle v zahajovací třetině přípravného zápasu mezi Torontem a Philadelphií asistoval u branek útočníků Lee Stempniaka a Nazeema Kadriho.

V dalším průběhu ještě pojistili náskok Maple Leafs Michail Grabovskij a Christian Hanson. O čisté konto se za domácí podělili brankáři Joey MacDonald a James Reimer.

Premiérová trefa nováčka Kadriho v dresu Toronta:

Hejduk s Kočím byli vidět v dresu Colorada

Bez veterána Joe Sakica a s novým koučem Joe Saccoem otevřeli hokejisté Colorada přípravu na novou sezonu, ve které přivítali Dallas. Pro Stars to byl druhý duel ve dvou dnech, v němž se dokázali prosadit pouze v jednom případě.

Skóre střetnutí totiž v 12. minutě otevřel Brenden Morrow. Obrat stavu Avalanche zařídili v prostřední dvacetiminutovce. Vyrovnání připravil v přesilovce Milan Hejduk pro Slováka Marka Svatoše a na 2:1 zvýšil nováček Ryan Stoa. V závěrečné třetině ještě Wojtek Wolski zakončil akci Hejduka se Stastnym a stanovil konečný výsledek na 3:1.

Pět minut a čtyřiačtyřicet vteřin čistého hracího času, jedna střela na branku a jedna bitka. Takto lze stručně vyjádřit zápasovou statistiku v podání bitkaře Colorada Davida Kočího, který se už ve 4. minutě střetl s Krysem Barchem.

Salák si podruhé zachytal za Floridu, Škoula debutoval

Gólman Alexander Salák dostal podruhé v přípravě šanci ukázat své schopnosti, když na začátku třetí třetiny duelu Floridy s Montrealem nahradil Scotta Clemmensena.

Panthers v závěrečném dějství dotahovali ztrátu 0:3. Svého soupeře přestříleli 17:5 a ze své převahy vytěžili alespoň snížení v podobě dvou branek. Salák z pěti střel kanadského mužstva již neinkasoval, načež Montreal zvítězil těsně 3:2.

Úvodní trefu utkání zařídily nové posily Canadiens. Do střelecké listiny se zapsal centr Scott Gomez a asistence přibyla na konto Jaroslavu Špačkovi a Michaelu Cammallerimu.

Debut v dresu Floridy si ve třetím přípravném duelu mužstva odbyl český obránce Martin Škoula, jenž bojuje o smlouvu. Z Čechů za Panthers nastoupili také Michal Řepík, Rostislav Olesz a Kamil Kreps.

Veterán Fleury rozhodl za Calgary nájezdy

Jednačtyřicetiletý veterán Theo Fleury se při svém návratu na led NHL blýskl vítězným nájezdem v souboji Calgary s New York Islanders (5:4SN). Kanadský bouřlivák, jenž se v zámoří vrací k hokeji po šestileté pauze, se stal jediným úspěšným exekutorem nájezdů.

V řádné hrací době se obě mužstva rozešla za smírného stavu 4:4, když se dvakrát za Flames střelecky prosadil Fin Olli Jokinen (2+1). Jeho spoluhráč z útoku Nigel Dawes si rovněž připsal tři body (1+2).

Smolně skončil duel pro Ostrovana Kylea Okposa, který byl v průběhu druhé třetiny odnesen na nosítkách po tvrdém bodyčeku od obránce Calgary Diona Phaneufa.

Výsledky:

Buffalo - Washington 3:4 v prodl. (0:1, 0:0, 3:2 - 0:1)
Branky
: 43. Pominville, 47. MacArthur, 58. Kennedy - 9. Giroux, 54. Knuble, 58. Beagle, 61. Pothier.

Philadelphia - Toronto 0:4 (0:2, 0:1, 0:1) - hráno v Londonu
5. Stempniak (T. Kaberle), 14. Kadri (T. Kaberle), 40. Grabovskij, 55. Hanson.

Montreal - Florida 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
19. Gomez (Špaček), 29. Cammalleri, 33. D'Agostini - 46. Booth, 51. Dadonov. Alexander Salák (Florida) odchytal 20 minut, z pěti střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent.

Nashville - Atlanta 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
15. Laakso, 18. Arnott, 29. Dumont, 43. Weber, 45. Wilson.

Calgary - New York Islanders 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
27. a 35. Jokinen, 5. Dawes, 48. Moss, rozhodující sam. nájezd Fleury - 25. a 44. Moulson, 12. Smith, 21. Comeau (Martínek).

Colorado - Dallas 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
23. Svatoš (Hejduk), 29. Stoa, 47. Wolski (Hejduk) - 12. Morrow.

Anaheim - Vancouver 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
8. Bernier, 30. Bieksa, 38. Rome.

Los Angeles - San Jose 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0) - hráno v Ontariu
60. Brown - 13. Ferriero, rozhodující sam. nájezd Demers.