Jaromír Jágr (vlevo) z New Jersey posílá puk do prázdné branky, Andrej Meszároš...

Jaromír Jágr (vlevo) z New Jersey posílá puk do prázdné branky, Andrej Meszároš z Philadelphie ho zastavit nedokázal. | foto: AP

Jágr zpečetil výhru New Jersey, mezi střelci byli i Dvořák a Krejčí

• 39
Po dvou porážkách bez vstřeleného gólů se hokejisté New Jersey radovali pro změnu z výhry s čistým kontem veterána Martina Brodeura v poměru 3:0, když i díky trefě Jaromíra Jágra uspěli nad Philadelphií. Do střelecké listiny se zapsali i další Češi. Radek Dvořák zařídil výhru Caroliny fotbalovým skóre 1:0 nad Islanders a David Krejčí jednou brankou přispěl k triumfu Bostonu 4:1 nad Floridou.

Konfrontace Philadelphie a New Jersey proti sobě postavila zatím suverénně nejslabší ofenzivy v NHL. Flyers měli před zápasem na kontě 22 branek a Devils jen o čtyři více, což bylo nejméně z celé ligy. Pro srovnání vedoucí tým soutěže z Anaheimu má na kontě branek 57.

Češi v NHL

1. Jiří Hudler (CGY), 16z. - 17b. (6+11)
2. David Krejčí (BOS), 15z. - 15b. (3+12)
3. Tomáš Hertl (SJS), 15z. - 14b. (9+5)
4. Radim Vrbata (PHX), 17z. - 13b. (6+7)
5. Martin Hanzal (PHX), 15z. - 13b. (5+8)
6. Tomáš Plekanec (MTL), 17z. - 12b. (6+6)
7. Jaromír Jágr (NJD), 15z. - 11b. (4+7)
8. T. Fleischmann (FLA), 15z. - 11b. (3+8)
9. Milan Michálek (OTT), 16z. - 10b. (3+7)
10. Michael Frolík (WPG), 17z. - 9b. (3+6)

Daný fakt se v utkání naplno projevil. Domácí Philadelphia vážněji téměř vůbec neohrozila Martina Brodeura v brance New Jersey, jenž si tak vylepšil vlastní ligový rekord svou 122. nulou bohaté kariéry.

Devils, kteří bez zraněné opory Patrika Eliáše vyšli střelecky naprázdno v předchozích dvou startech (0:1 právě s Philadelphií a 0:4 s Minnesotou), se ujali vedení už ve 2. minutě, kdy Adam Henrique tečoval střelu Erica Gelinase.

Nejtěsnější rozdíl ve skóre pak vydržel až do 44. minuty. Po podobné akci se prosadil hostující Cam Janssen - 0:2 pro New Jersey. Poslední slovo ještě patřilo v čase 59:58 zkušenému Jaromíru Jágrovi, jenž při hře Flyers bez brankáře nemohl pohrdnout darovaným pukem od Andreje Meszároše. Slovenský obránce chtěl od zadního mantinelu rozjet poslední útočnou akci Philadelphie, před napadajícím Jágrem však ztratil kontrolu nad pukem.

Dvořák byl jediným střelcem zápasu Caroliny s Islanders

Podobně jako Philadelphia a New Jersey se v gólové produktivitě trápí i hokejisté Caroliny. Důkazem tomu je i poslední utkání Hurricanes, kdy jim ovšem k zisku dvou bodů stačil i jediný vstřelený gól. Z farmy povolaný gólman Justin Peters, jenž při zranění elitní brankářské dvojice Cam Ward - Anton Chudobin dostává šanci v prvním týmu, totiž pochytal všech 21 střel Islanders.

O jedinou trefu utkání se tak postaral už v 7. minutě navrátilec do útoku Caroliny Radek Dvořák. Zkušený forvard, jenž vinou zranění v dolní části těla vynechal tři zápasy a do sestavy se vrátil v úterní partii proti Philadelphii (výhra Caroliny 2:1PP), dosáhl své třetí branky sezony po přesné teči střely od obránce Rona Hainseyho.

Krejčí otevřel skóre zápasu proti Floridě

Na první gól utkání mezi Bostonem a Floridou se čekalo až do 28. minuty, kdy z pozice obránce bombou od modré čáry potřetí v sezoně skóroval český centr David Krejčí. Na další trefy do sítě hostujícího brankáře Scotta Clemmensena, jenž chytal na místě zraněné jedničky Tima Thomase (ten působil v barvách Bostonu od roku 2002 do 2012 a od diváků se mu v přerušené hře dostalo bouřlivého přivítání), přišly až v třetí třetině.

Výsledek Bruins pojistili Brad Marchand, Torey Krug a Reilly Smith. O čisté konto brankáře Tuukku Raska připravil až v 55. minutě jediný střelec Floridy Jesse Winchester. Na sedmé porážce Panthers v řadě to ovšem nic nezměnilo.

"Je to hrozné. Ani si už nepamatuju, kdy jsme naposledy vyhráli. Momentálně v naší hře nemůžu najít žádná pozitiva," nešetřil kritikou do vlastních řad útočník Floridy Shawn Matthias. S 11 zápisy (3+8)nejproduktivnější hráč týmu Tomáš Fleischmann tentokrát nebodoval a do statistik si odnesl pouze nelichotivou bilanci -3 do tabulky +/-.

Stamkos se blýskl dvěma góly, Gudas s Hemským brali asistence

Ve čtvrtečních zápasech NHL se střelecky prosadil každý z elitních tří kanonýrů úvodu sezony. Švéd Alexander Steen svou 14. brankou zařídil výhru St. Louis 3:2 nad Calgary, ruská hvězda Alex Ovečkin pak pro změnu v pořadí 13. zásahem přispěla k úspěchu Washingtonu 3:2 po nájezdech nad Minnesotou a třetí muž dané statistiky Steven Stamkos z Tampy Bay se prezentoval dokonce dvěma trefami a má tak aktuálně na kontě rovněž 13 branek.

Kanadský útočník, jenž s 22 body figuruje na druhé příčce ligové produktivity v těsném závěsu za 23bodovým lídrem Sidney Crosbym z Pittsburghu, se dvakrát prosadil už v zahajovací třetině utkání proti Edmontonu, který arénu Tampa Bay Times Forum opouštěl s porážkou 2:4. Jednou asistencí se na tom podílel i obránce Radko Gudas, jenž byl s bilancí +4 do tabulky +/- na ledě u všech gólových akcí Lightning. V dresu Oilers si jednu přihrávku odnesl útočník Aleš Hemský.

Jamie Benn krásným sólem přispěl k výhře Dallasu

Kapitán Dallasu Jamie Benn se dravým individuálním průnikem ve čtvrtečním zápase na ledě Detroitu zařadil mezi kandidáty na nejhezčí gólovou akci sezony. Kanadský útočník na startu třetí třetiny projel s pukem na holi přes celé kluziště a bekhendovou kličkou si vychutnal i brankáře Jimmy Howarda. Dallas se tak srovnáním na 2:2 vrátil zpět do hry.

Red Wings sice záhy na to poslal opět do vedení Pavel Dacjuk, jemuž asistoval i český bek Jakub Kindl, v čase 58:50 si však Stars využitou přesilovkou vynutili prodloužení a v něm dotáhli střetnutí do vítězného konce zásluhou trefy Riche Peverleyho.

Podívejte se na parádní individuální akci Jamie Benna:

Výsledky:

Boston - Florida 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
28. Krejčí, 45. Marchand, 49. Krug, 59. Smith - 55. Winchester. Střely na branku: 30:24. Diváci: 17.565.

Ottawa - Montreal 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
14. Ryan, 32. Methot, 33. Borowiecki, 59. Turris - 13. Markov (Plekanec). Střely na branku: 24:34. Diváci: 19.292.

Philadelphia - New Jersey 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
2. Henrique, 44. Janssen, 60. Jágr. Střely na branku: 22:25. Diváci: 19.604.

Washington - Minnesota 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
9. Ovečkin, 57. Johansson, rozh. nájezd Bäckström - 18. Coyle, 27. Granlund. Střely na branku: 27:35. Diváci: 18.506.

Carolina - NY Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 7. Dvořák. Střely na branku:
24:21. Diváci: 11.541.

Detroit - Dallas 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
28. Bertuzzi, 35. Almquist, 52. Dacjuk (Kindl) - 40. Horcoff, 45. Ja. Benn, 59. Eakin, 65. Peverley. Střely na branku: 29:28. Diváci: 20.066.

Tampa Bay - Edmonton 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
8. a 20. Stamkos, 39. Johnson (Gudas), 59. Filppula - 11. Fedun (Hemský), 51. Hall. Střely na branku: 26:40. Diváci: 18.695.

St. Louis - Calgary 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
4. Tarasenko, 11. Lapierre, 26. Steen - 45. Jackman, 55. Cammalleri (Hudler). Střely na branku: 27:20. Diváci: 14.877.

Columbus - New York Rangers 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
18. Tjutin, 34. Murray - 5. a 33. Hagelin, 25. Callahan, 60. McDonagh. Střely na branku: 34:34. Diváci: 11.746.

San Jose - Vancouver 2:4 (1:3, 0:1, 0:0)
2. Thornton (Hertl), 11. Brown - 5. Richardson, 10. Santorelli, 19. Higgins, 26. Kassian. Střely na branku: 24:34. Diváci: 17.562.

Los Angeles - Buffalo 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
20. Richards, 33. Kopitar. Střely na branku: 28:19. Diváci: 18.118.