Detroit - Dallas

Detroit - Dallas - Radost hráčů Dallasu ze vstřeleného gólu. | foto: Reuters

Hudler jediným střelcem Detroitu, série se dramatizuje

• 7
Detroit - Druhý mečbol za sebou nedokázali v play-off NHL proměnit hokejisté Detroitu, když na domácím ledě podlehli Dallasu těsně 1:2. Jedinou branku favorizovaných Red Wings vsítil český útočník Jiří Hudler. Po dvou porážkách v řadě vede Detroit ve finále Západní konference již jen 3:2 na zápasy.

Skvělý výkon gólmana Dallasu Marty Turca zabránil rozhodujícímu kroku Detroitu k postupu do finále Stanley Cupu před zraky vlastních fanoušků ve vyprodané Joe Louis Aréně.

Kanadský gólman zneškodnil 38 střeleckých pokusů hokejistů Red Wings a v pravý čas dokázal vychytat své premiérové vítězství na ledě "hockeytownu", odkud se z předchozích jedenácti startů vracel vždy v roli poraženého.

Od čistého konta Turca dělila pouze jediná branka, pod kterou se podepsal český útočník Jiří Hudler. Olomoucký rodák se v letošním play-off trefil již počtvrté.

Hlavní postava zápasu, hostující gólman Marty Turco, své spoluhráče podpořil nejen skvělými zákroky, ale po jeho rozehrávce padly navíc obě branky Dallasu. Poprvé se tak stalo v 10. minutě, přičemž na konci gólové akce figurovala střela obránce Travora Daleyho. Asistence si připsali Niklas Hagman a Brad Richards.

Střelecky výrazně aktivnější Detroit kontroval využitou početní převahou z 15. minuty. Střílenou přihrávku Niklase Kronwalla srazil nadvakrát do sítě zmiňovaný útočník Jiří Hudler.

Smírný stav 1:1 však svítil na ukazateli skóre jen do 27. minuty, kdy po přihrávce Turca vrátil vedení zpět na stranu Stars forvard Joel Lundqvist. Bratr švédského reprezentačního gólmana Henrika Lundqvista potrestal zaváhání střídajícího Chrise Cheliose a při brejku 2 na 1 na místo kombinace vzal odpovědnost na sebe a propálil Chrise Osgooda podruhé.

Šesté utkání série, ve kterém budou Stars usilovat o srovnání stavu, je na programu v pondělí a bude jej hostit Dallas.

Detroit - Dallas 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
16. Hudler - 10. Daley, 27. Lundqvist. Střely na branku: 39:21. Stav série: 3:2.

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.