BUDE MŮJ. Touha získat kotouč z tváře Tomáše Kopeckého přímo čiší. Útočník

BUDE MŮJ. Touha získat kotouč z tváře Tomáše Kopeckého přímo čiší. Útočník Floridy ho alespoň vypíchl Radku Dvořákovi z Dallasu. | foto: AP

Fleischmann táhl útok Floridy. Výhru však slavili Vincour s Dvořákem

• 3
Hokejový útočník Tomáš Fleischmann v úterním přípravném zápase Floridy celkově devětkrát vypálil na branku a vyprodukoval dva body (1+1). Výrazně se tak zasloužil o remízu 3:3 z řádné hrací doby. Po prodloužení však nakonec slavil Dallas, za který bodovali mimo jiné gólem Tomáš Vincour a přihrávkou Radek Dvořák.

Florida v domácím měření sil s Dallasem svého soupeře přestřílela 46:26. Činil se především Fleischmann, jenž Panthers posílil v letním přestupovém období.

Kopřivnický rodák vypálil na Kari Lehtonena devět puků. V sedmé minutě gólem otevřel skóre a v 57. minutě pro změnu asistoval v přesilovce u vyrovnání na 3:3 z hole Dmitrije Kulikova.

Dallas domácím odskočil do dvougólového vedení 3:1 v prostřední dvacetiminutovce, kdy se prosadili také čeští forvardi Vincour a Dvořák. O vítězi však nakonec rozhodovalo až prodloužení, které už po 71 vteřinách hry ukončil útočník Stars Michael Ryder.

Židlický skóroval za Minnesotu

ZKŘÍŽENÉ ZBRANĚ. Hokejky i rukavice o sebe křísly, puk odskočil a souboj mezi Alexem Pietrangelem ze St. Louis (č. 27) a Kylem Brodziakem z Minnesoty vyzněl nerozhodně.

Obránce Marek Židlický už ve třetí minutě otevřel skóre domácího utkání své Minnesoty se St. Louis. Ofenzivní bek se prosadil v přesilové hře za asistencí Danyho Heatleyho a Devina Setoguchiho.

Po dalších trefách Mikka Koivua a Bretta Bulmera vedli Wild na startu druhé třetiny už 3:1, v dalším průběhu měli ovšem navrch hosté. Bluesmani v sestavě s Vladimírem Sobotkou a Romanem Polákem otočili skóre na 4:3, když se prosadili Patrik Berglund, Matt D'Agostini a Carlo Colaiacovo.

Hemský odehrál první zápas v přípravě

Po úvodních dnech kempu, kdy si dával pozor na vyléčené rameno a trénoval pouze bez kontaktu, se útočník Aleš Hemský v úterý poprvé představil v zápase. Proti Phoenixu sice nebodoval, ale mohl se spoluhráči oslavit výhru 3:2.

Ofenzívu Oilers táhli mladíci v osobách posledních dvou jedniček draftu, útočníci Ryan Nugent-Hopkins (1+2) a Taylor Hall (2+1). Phoenix se prosadil až za stavu 0:3, když v přesilovkách alespoň zkorigovali skóre Ray Whitney a Shane Doan.