Ondřej Palát (vpravo) přispěl gólem k první výhře týmu Syracuse ve finále AHL.

Ondřej Palát (vpravo) přispěl gólem k první výhře týmu Syracuse ve finále AHL. | foto: AP

Palátův gól pomohl hokejistům Syracuse udržet šanci na Calder Cup

• 0
Hokejisté Grand Rapids podlehli ve čtvrtém finále zámořské ligy AHL na domácím kluzišti tým Syracuse 2:3 a neproměnili tak první šanci na zisk Calderova poháru. Ke snížení Crunch na 1:3 na zápasy přispěl jedním gólem český útočník Ondřej Palát, který si tak upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče play-off.

Grand Rapids před 10.834 diváky ve vyprodané hale dvakrát vedli. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Joakim Andersson. Za 87 sekund bylo vyrovnáno, když českého brankáře Petra Mrázka překonal Brett Connolly. Ve 12. minutě vrátil domácím vedení Slovinec Jan Muršak.

Hosté, v jejich sestavě nastoupil i bek Andrej Šustr, ale znovu chyběl zraněný Radko Gudas, otočili zápas ve druhém dějství. Ve 35. minutě se trefil Palát, který si připsal šestý gól v letošním play off a s 22 body vede kanadské bodování o dva body před Markem Arcobellem z Oklahomy. Za necelé tři minuty dovršil obrat Slovák Richard Pánik.