Dallas zvítězil už v pátém duelu za sebou

• 8
Anaheim - Nedělní program hokejové NHL nabídl pouze jedno střetnutí, ve kterém Anaheim přivítal dosud neporažené hokejisty Dallasu. Hostující Stars triumfovali v poměru 4:3 po samostatných nájezdech a prodloužili tak svou vítěznou sérii již na pět utkání. Rozhodující nájezd proměnil finský útočník Jussi Jokinen.

Hokejisté Dallasu napodobili celky Buffala a Minnesoty, když dokázali zvítězit i v pátém střetnutí nové sezony NHL.

Klubový rekord Stars přitom čítá šest triumfů v úvodních zápasech sezony za sebou. Tento počin se tým kapitána Brendena Morrowa pokusí napodobit již v úterý na ledě San Jose.

Anaheimu se vstup do nového ročníku také vydařil, když uspěl ve třech duelech za sebou. V posledních dvou zápasech proti Islanders a Dallasu však Ducks prohráli po samostatných nájezdech.

Skóre utkání otevřel v průběhu sedmnácté minuty domácí Todd Marchant. Třiatřicetiletý zkušený centr tak dosáhl své jednadvacáté branky kariéry při hře v oslabení.

Po skončení prví třetiny okořenil bijec Matthew Barnaby svůj osmi stý start v NHL pěstním soubojem s domácím Travisem Moenem.

Prostřední dvacetiminutovku zcela opanovali hosté z Dallasu. Vše na načala dvojnásobná početní výhoda z úvodu daného dějství, kdy na trestnou lavici usedli Teemu Selänne a Rob Niedermayer. Výhodu dvou hráčů Stars zužitkovali už po čtrnácti vteřinách. Mike Modano přihrál na Sergeje Zubova, který tvrdou ránou z levého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Útočník Mike Modano tak zaznamenal 700. asistenci kariéry.

Obrat stavu na 1:2 zařídil v čase 28:40 Niklas Hagman, když poslal do sítě přihrávku Stu Barnese. Asistenci na brance, po které domácího gólmana Ilju Bryzgalova nahradil Jean-Sebastien Giguere, si připsal také bek Jaroslav Modrý. Střídající Giguere přišel o čisté konto přesně po osmi a půl minutách hry, kdy další početní výhodu proměnil Antti Miettinen po dorážce předcházejícího pokusu Brendena Morrowa.

Do závěrečné třetiny tak Dallas vstupoval za vedení 1:3. Anaheim, jenž během finální dvacetiminutovky ohrozil gólmana Marty Turca hned v šestnácti případech, však dokázal srovnat a vynutil si prodloužení.

Pod kontaktní trefu na 2:3 se necelých deset minut před koncem základní hrací doby podepsala souhra bratrů Niedermayerů, přičemž přihrával útočník Rob a zakončoval obránce Scott Niedermayer. Srovnání stavu zajistil až v čase 59:41 útočník Andy McDonald, když změnil směr rány Chrise Prongera. Po bezgólovém prodloužení se dostaly ke slovu samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel domácí nováček Ryan Shannon. Třiadvacetiletý forvard před Marty Turcem prudce přibrzdil a z následné otočky bekhendem zakončil. Turco však položenou holí kotouč dokázal vyrazit. Dallas následně poslal do vedení obránce Sergej Zubov. Když se ve druhé dvojici prosadili oba útočníci, McDonald a Jokinen, třetí střelec Anaheimu se musel prosadit. S pokusem Samuela Pählssona si ovšem Marty Turco poradil. Dallas tak mohl slavit páté vítězství za sebou.

Výsledek zápasu:

Anaheim - Dallas 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0)
17. Marchant, 50. S. Niedermayer, 60. McDonald - 23. Zubov, 29. Hagman (Modrý), 38. Miettinen, rozhodující sam. nájezd J. Jokinen. Střely na branku: 39:35. Diváci: 15.269.

BITKA. Dallas uhájil v NHL neporazitelnost i na ledě Anaheimu. Neměl to ale lehké, zvítězil až na nájezdy. Rvačku předvedl hostující bitkař Matthew Barnaby (vpravo) s domácím Travisem Moenem.