Bonk zadělal na vítězství Ottawy

• 22
New York - V pondělním třetím utkání prvního kola Stanleyova poháru mezi Ottawou a Philadelphií, které skončilo 3:0 pro domácí Senators, vstřelil český útočník Radek Bonk první a jak se později ukázalo i klíčovou branku utkání. Na Bonkovu vůbec první trefu v play off přihrál Martin Havlát. V brance Philadelphie se objevil uzdravený Roman Čechmánek, naopak stále absentoval zraněný Jiří Dopita.

"Šestadvacet zápasů jsem čekal na tuhle chvilku, na tenhle gól," radoval se ze své první životní trefy v play off Radek Bonk. "Desjardins přišel v souboji s Martinem Havlátem o puk, ten mi ho nohou přistrčil a já to tam poslal," popisoval vedoucí gól Ottawy.

Hrdinou utkání byl domácí gólman Patrick Lalime, který kryl všech 26 střel hráčů Philadelphie směřujících na jeho branku. "Kluci v obraně odváděli skvělou práci, poctivě se vraceli a čistili prostor před mou brankou. Patří jim velký dík," konstatoval Lalime, který podruhé v kariéře v zápase play off vychytal nulu.

"Bonk si ten gól už zasloužil," řekl Lalime o svém českém spoluhráči. "Poslední dobou hraje opravdu skvěle. Všichni jsme věděli, že už musí dát gól." V poslední minutě se do prázdné branky Philadelphie, která zkoušela štěstí bez Čechmánka s jedním mužem v poli navíc, trefili ještě Marián Hossa a Daniel Alfredsson.

Hrdinou utkání Los Angeles - Colorado, které vyhráli Králové 3:1, byl Žigmund Pálffy. Slovenský útočník byl u všech gólů svého týmu, dva vstřelil a na jeden nahrál. Coloradu utekly začátky dvou třetin - už 19 sekund po začátku utkání se poprvé trefil právě Pálffy, v první minutě druhého dějství dal vítězný gól
Jason Allison. K výhře Kings výrazně přispěl také brankář Felix Potvin, který předvedl 30 zákroků, dvakrát více, než jeho protějšek Patrick Roy.

Dvojice "slepených" gólů rozhodla zápas Phoenixu se San Jose. Domácí Coyotes sice vedli po první třetině 1:0, ale pak se v rozmezí necelých dvou minut trefili Patrick Marleau a Adam Graves a otočili skóre. Jen 23 sekund dělilo branky Scotta Thorntona a Mika Ricciho, které daly ve třetí třetině výsledku konečnou
podobu 1:4.

VÝSLEDKY
Východní konference

Ottawa - Philadelphia 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. Bonk (Havlát),
60. Hossa, 60. Alfredsson. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18 239. Výsledky předešlých zápasů: 0:1 v prodl., 3:0. Stav série: 2:1.

Západní konference

Los Angeles - Colorado 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
1. a 29. Pálffy, 21. Allison - 7. Larsen. Střely na branku: 18:31. Diváci: 18 519. Výsledky předešlých zápasů: 3:4, 3:5. Stav série: 1:2.

Phoenix - San Jose 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
2. Doan - 24. Marleau, 26. Graves, 48. Thornton, 48. Ricci. Střely na branku: 36:35. Diváci: 16 210. Výsledky předešlých zápasů: 1:2, 3:1. Stav série: 1:2.

Statistiky českých hráčů (za klubem je uveden počet   bodů  v kanadském hodnocení, góly +  přihrávky, střely   na branku, +/- body za účast na ledě při  vstřelených a obdržených  gólech a čas strávený na ledě v minutách)

Radek BONK (Ottawa) 1 (1+0), 3, 0, 18:16
Martin HAVLÁT (Ottawa) 1 (0+1), 1, 0, 16:31
Radim VRBATA (Colorado) 0 (0+0), 1, -2, 13:23
Martin ŠKOULA (Colorado) 0 (0+0), 4, 0, 17:59
Jaroslav MODRÝ (Los Angeles) 0 (0+0), 1, +3, 21:03

Brankář (čas na ledě, zásahy, inkasované góly)
Roman ČECHMÁNEK (Philadelphia) 58:53, 28, 1

Český útočník Ottawy Radek Bonk (vpravo) padá po ataku Erica Weinricha z Philadelphie.

Uzdravený Roman Čechmánek se v brance Philadelphie oháněl seč mu síly stačily, ovšem v jednom případě byl na střelce Ottawy krátký. A to zásluhou Radka Bonka. Zbývající dvě branky padly do sítě Flyers při power play.