Asi nejsme dost dobří, řekl Jágr

• 7
New York, Praha - Jaromír Jágr už zase střílí góly. Hokejisté New York Rangers však skomírají. Porážka v úterním derby NHL od Islanders 3:4 byla jejich třetí v řadě. Stejně jako v předchozích dvou zápasech se Jágr podílel na všech gólech svého mužstva. V úterý si připsal tři body za dva góly a asistenci. Ale na vítězství to znovu nestačilo.

„Nevidím nic pozitivního na zápase, který jsme potřebovali vyhrát. Předtím jsme měli sérii pěti vítězství a ta je pryč. Chybí nám pár hráčů. Ale to potká každého. Dobré týmy se s tím vždycky nějak vyrovnají. My asi nejsme dost dobří,“ řekl zklamaně Jágr.

Z jeho týmu se stal lazaret. K nemocným či zraněným Nylanderovi, Malíkovi a Cullenovi přibyl brankář Lundqvist. Ulehl s chřipkou. Rangers však v utkání doplatili na častá vyloučení. Třeba v rozmezí necelých 17 minut dostali celkem sedm trestů. Na lavici hanby usedl i Jágr. „Nebylo to ode mě moc chytré. Pak už se to nabalovalo jako sněhová koule,“ kál se kapitán mužstva z Manhattanu.

„Byly tam hloupé fauly. Ve dvou případech od našich opor,“ neudržel se kouč Tom Renney. Nemínil jen Jágra. Kritika mířila i na Shanahana, jehož provinění soupeři z Islanders také ztrestali gólem. Ještě před zápasem převzaly obě největší hvězdy Rangers stříbrné hokejky za překonání hranice 600 gólů v NHL. Relikvie předávali legendární útočníci Lemieux, Messier a Yzerman.

Jágra jako by ocenění inspirovalo. První bod si však připsal za přihrávku. V 9. minutě rozhýbal v přesilovce akci, z níž padl úvodní gól. Jenže vzápětí jeho bludnou přihrávku zadovkou vystihl Jason Blake. Projel půl kluziště a vstřelil první ze svých tří gólů v tomto derby.

Islanders i díky Blakeovu hattricku vedli už 4:1. Ale Jágr zahájil stíhací jízdu. Trefil se po pěti jalových zápasech. A když už to nešlo střelbou zápěstím ani bez přípravy, stal se specialistou na dorážky.

Na konci druhé třetiny opět v početní převaze doklepl puk po tvrdé střele Straky. Také jeho gól z 52.minuty na konečných 4:3 padl díky jeho důrazu kolem brankoviště. Puk zatáhl do útočného pásma Straka a z levého křídla vypálil Shanahan. Gólman DiPietro už si myslel, že kotouč uvízl pod ním mezi betony, mýlil se však. A dojíždějící Jágr byl pohotovější.

Se závěrečnými vteřinami pálil Jágr z levé strany ještě jednou. DiPietro však byl tentokrát připraven. Rangers i po třech porážkách vedou Atlantickou divizi s jednobodovým náskokem před New Jersey.

V produktivitě se Jágr dostal na 50 bodů. Vedoucí Crosby z Pittsburghu si připsal v úterý jednu asistenci. Před Jágrem má tříbodový náskok.

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.