Kazachstán - Švýcarsko

Kazachstán - Švýcarsko - Švýcarský útočník Forster uniká soupeři | foto: Reuters

Švýcaři otočili duel s Kazachstánem

Vídeň - Švýcarští hokejisté po prohře s Českem zvítězili nejtěsnějším rozdílem 2:1 nad Kazachstánem. Stále však nemají jisté, zda se v elitní skupině zachránili. O tom rozhodne až jejich souboj s Německem. Tým kouče Ralpha Kruegera dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející duel, rozhodující branku vstřelil v 45. minutě Jeannin.

V úvodu bylo utkání na několik minut přerušeno kvůli problémům s dvířky na švýcarské střídačce. Banální potíže se tak přiřadily po bok dalších organizačních těžkostí ve Stadthalle a kanadský sudí Matsuoka rychle sháněl v nečekané situaci pomoc.

Švýcaři sice měli v utkání převahu, soupeře přestříleli, ale museli dotahovat ztrátu. V sedmé minutě napřáhl z pravého kruhu pro vhazování Litviněnko a trefil se přesně k tyči Gerberovy branky.

Vyrovnání přišlo brzy, v početní převaze skóroval Fischer, ale na vítězný gól pak čekal tým helvétského kříže hodně dlouho.

Gólman Kolesnik pochytal v zápase celkem 35 střel, vytáhl se především v druhé části při DiPietrově šanci z bezprostřední blízkosti. Kazašský brankář nestačil jen v 45. minutě na Jeanninovu střelu, po níž puk skončil na jeho betonu těsně za brankovou čárou.

Po úvodní výhře nad Německem 2:1 však mají Kazaši zatím stále blíž do osmifinále než k boji o záchranu.

Kazachstán - Švýcarsko 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
7. Litviněnko (Kovalenko) - 11. P. Fischer (Lemm, Wichser), 45. Jeannin (Wichser). Rozhodčí: Matsuoka (Kan.) - Blümel (ČR), Brodnicki (Něm.). Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 6000.
Kazachstán: Kolesnik - Koledajev, Argokov, Blochin, Antipin, Sokolov, Kovalenko, Litviněnko - Poliščuk, Alexandrov, Komisarov - Dudarev, Kozlov, Upper - Šafranov, A. Koreškov, J. Koreškov - Troščinskij, Ogorodnikov, Pčeljakov. Trenér: Nikolaj Myšagin.
Švýcarsko: M. Gerber - Keller, Streit, Vauclair, Blindenbacher, Bezina, Forster, Seger - Di Pietro, Plüss, Della Rosa - Romy, Conne, Ambühl - Wischer, Jeannin, P. Fischer - Paterlini, Ziegler, Rüthemann - Lemm. Trenér: Ralph Krueger.