semifinále hokejového mistrovství světa v Kanadě

40:01
Ve švédské brance došlo ke změně. Lundqvista nahradil Mikael Tellqvist.
40:01
Začala třetí třetina. Kanaďané stále ještě mají výhodu přesilové hry.
Dvacetiminutovka bohatá na góly, šance i vyloučení se vyvíjela lépe pro Švédy, Kanaďané však otočili skóre a třemi brankami v řadě si získali výraznější vedení.
40:00
Druhá třetina končí. Kanada je v náporu, na začátku třetí části hry je čeká ještě tři a půl minuty přesilovky pět na čtyři.
39:52
Kanada vstřelila gól a vede 5:3. Obránce GREEN projel přes celé kluziště a nikým nebráněn zavěsil pod horní tyčku. Kanada tak využila přesilovku pět na tři.
39:27
Kanaďané ostřelují Lundqvistovu branku, žádná ze střel se ale neujala. Obránce Frogren zasáhl holí Spezzův obličej a je potrestán na 2+2 minuty. Švédové jdou do tří.
38:33
Dvouminutový trest si odpyká Niclas Wallin, dopustil se hákování.
37:48
Kanaďané se vcelku bez potíží ubránili, Burns je na ledě a hned se řítil do protiútoku.
35:48
Švédové se ale nevzdávají, před Leclaira se natlačil Weinhandl a málem už zakončoval do prázdné brány, v posledním mu puk vypíchl Burns, vzápětí byl ale Weinhandl podražen.
34:25
Eric Staal prokličkoval přes čtyři Švédy a tlačil puk mezi Lundqvistova záda. Ten se překvapit nenechal.
32:29
Kanada dává gól a vede 4:3. Rychlé odpovědi se ujali přihrávající Getzlaf a zakončující NASH. První jmenovaný poslal přihrávku mezi beky k našlápnutému Nashovi, ten si už se zakončením poradil, když poslal puk zápěsním pod břevno.
31:26
Švédové využívají přesilovku a dávají gól. Je vyrovnáno 3:3. Obránce STRALMAN se pasoval na střelce utkání, krásnou střelou nedal kanadskému brankáři šanci.
30:58
Keith v obranném pásmu podrazil protihráče a jde na trstnou lavici, po odpískání došlo k potyčce mezi Royem a Holmqvistem. Švédové budou hrát přesilovku pět na čtyři.
28:31
Kanada vstřelila gól a vede 3:2. Švédové ztratili puk ve vlastním obranném pásmu, k němu se v mezikruží dostal MAYERS a bez přípravy vystřelil pod břevno. Lunqvist byl bez šancí.
23:58
Kanada využila přesilovku a vstřelila gól. Je srovnáno 2:2. GETZLAF se natlačil před branku a mezírkou mezi Lundqvistovou paží a tyčkou dostal puk do brány.
23:06
Na dvě minuty byl vyloučen hákující Švéd Stralman.
22:46
Švédsko vstřelilo gól a vede 2:1. Závar před kanadskou brankou završil WALLIN, když prošťouchl puk pod Leclairem
22:35
V obdobné situaci se na druhé straně ocital Green, napálil puk pouze do tyče Lundqvistovy brány.
21:31
Ke střele z mezikruží se prodral Nilson, na Leclaira si ale nepřišel.
20:01
Začala druhý třetina. Do prvního útoku se vrhají Kanaďané, jsou ale brzy zastaveni.