Hokejisté Chrudimi porazili Chomutov. Ilustrační foto

Hokejisté Chrudimi porazili Chomutov. Ilustrační foto | foto: MF DNES

Výpadek proudu jako výhoda. Jak Chrudim porazila Chomutov

• 0
Srdnatý výkon proti vedoucímu týmu soutěže Chomutovu podali ve středečním zápase hokejisté prvoligové Chrudimi. Neplánovaným zpestřením pro hráče i fanoušky byl výpadek elektrického proudu. Chrudim vyválčila prodloužení, v němž nakonec vystřelil druhý bod hostům Skořepa.

"Snažil jsem hráčům vtlouci do hlavy, že nemáme co ztratit a že si mají zápas užívat. Ve finále si pak skutečně věřili, chtěli se vytáhnout a hráli nad své možnosti," pochválil svoje svěřence trenér Chrudimi Pavel Rohlík.

Chomutovu se prý přihodilo to, co nezřídka potkává velké favority v duelech se slabšími soupeři. Podcenil domácí. "Už v rozcvičce bylo na jejich hráčích vidět, že to berou jako jasný zápas. Původně jsme chtěli vyčkávat, jenže když jsme viděli, jakou mají hráči chuť se předvést, změnil jsem taktiku," vysvětloval Rohlík. Chybělo jediné - aby Chrudim proměnila některé z mnoha šancí.

Před třetí třetinou, za stavu 1:1, Rohlík varoval před náporem soupeře. Ten však oddálil výpadek proudu, když se mělo házet úvodní buly poslední třetiny. Hráči se museli na pokyn rozhodčích za nouzového osvětlení stadionu v pološeru odebrat do kabin a přestávka se protáhla zhruba na půl hodiny.

"Myslím, že to pro nás byla spíš výhoda, soupeř vypadl z tempa," sdělil Rohlík. "Rozhodně to ale nebylo nějak připravené dopředu," dodal s úsměvem Rohlík, který by z příštího zápasu ve Znojmě do Chrudimi rád přivezl opět nějaké body.