Ústí v první lize opět zvýšilo náskok

Ústí nad Labem vede první hokejovou ligu o deset bodů. V 37. kole zdolal lídr 4:1 Prostějov. Druhý Hradec Králové porazil Beroun 5:4 po prodloužení. Jenom dva body získala i třetí Kometa Brno, jež zvítězila na ledě poslední Olomouce 3:2 až po samostatných nájezdech. Mladá Boleslav prohrála v Jihlavě 2:5.

Dva body získal v Ostravě Chomutov, jenž po divoké přestřelce zdolal domácí Sarezu 6:5 v prodloužení.

Ústí nad Labem - Prostějov 4:1

Ústecký favorit rozhodl o svém vítězství zlepšeným výkonem ve druhé polovině zápasu. Vedoucí gól domácích zaznamenal v polovině zápasu dorážkou Klobouček. Ve 32. minutě jel nejproduktivnější hráč soutěže Říha sám na ústeckého Zikmunda, ale ten ho vychytal. V 51. minutě vyrovnal přece jen prostějovský Hlouch v přesilovce střelou mezi kruhy.

Za necelé dvě minuty nato ale využil přesilovku svou druhou brankou v zápase Klobouček střelou po ledě. Pojišťovací třetí gól Severočechů střelil Klimt v oslabení, závěrečná power-play hostů byla neúspěšná a Pojkar šest sekund před koncem
střelou do prázdné branky v oslabení upravil na 4:1.

Branky: 30. a 53. Klobouček, 57. Klimt, 60. Pojkar - 51. Hlouch. Rozhodčí: Fraňo - Jelínek, Bejček. Vyloučení: 11:14. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2337. Třetiny: 0:0, 1:0, 3:1.

Sareza Ostrava - Chomutov 5:6 v prodl.

Hokejisté Chomutova potvrdili pověst nejprodkutivnějšího týmu první ligy a Ostravu přestříleli 6:5 v prodlužení. Vítězství na ledě Sarezy zajistil severočeskému celku
Michal Jeslínek svým druhým gólem večera.

Domácí se ujali díky Badžovi vedení, o něž však ještě v závěru první třetiny přišli. Nejprve srovnal Mikšovic a osm sekund nato Jeslínek ranou "pod víko" zvrátil stav zápasu. Srovnání přišlo z nenápadné akce, završené Šebestou čtyři minuty před druhou sirénou.

Chomutov však předvedl rychlý nástup do třetího dějství - Šíp již po půlminutě skóroval a přesně šest minut nato dokonal dvougólový únik přesilovkovou trefou Charousek.

Jenže Sareza popadla druhý dech a třemi góly v rozmezí čtyř minut strhla vedení na svou stranu. Chomutovu nicméně Černý zařídil prodloužení, v němž se prosadil Jeslínek a rozhodl.

Branky: 8. a 54. Badžo, 36. Šebesta, 50. Sochorek, 54. Gelačák - 20. a 63. Jeslínek, 19. Mikšovic, 41. Šíp, 47. Charousek, 57. Černý. Rozhodčí: Hradil - Poruba, R. Vengřín. Vyloučení: 10:14, navíc Badžo (Ostrava) 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 528. Třetiny: 1:2, 1:0, 3:3 - 0:1.

Dukla Jihlava - Mladá Boleslav 5:2

Dukla se rychle otřepala z dvanáctibrankového debaklu v Chomutově a proti Mladé Boleslavi předvedla mnohem povedenější partii. Do vedení ji poslal po chytré kličce Fiedlera gólmanu Altrichterovi při hře čtyři na čtyři Vaškovič, který dorážel puk do prázdné brány.

Zlomový okamžik ale přinesla až polovina zápasu, ve které při dvojnásobném oslabení obdržel boleslavský Bauer za urážku rozhodčího trest ve hře a nabídl tak Dukle tři a půl minuty výhodu dvou mužů v poli. Jihlavskému Rytnauerovi ale stačila necelá minuta a tři čtvrtě, aby dvěma góly pojistil vedení. Dukla pak dokráčela k výhře 5:2.

Branky: 30. a 31. Rytnauer, 13. Vaškovič, 51. Pekárek, 52. Bakus - 46. Zdráhal, 51. Sedlák. Rozhodčí: Skoupý - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 10:10, navíc Bauer (M. Boleslav) 5, 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1510. Třetiny: 1:0, 2:0, 2:2.

Hradec Králové - Beroun 5:4 v prodl.

Domácí šli sice už na začátku 4. minuty po kombinaci prvního útoku do vedení, ale Beroun za dvě minuty vyrovnal. Ve 14. minutě sice domácí bleskurychle využili přesilovku díky brance uzdraveného Fořta, ale hosté opět za dvě minuty srovnali.

Ve druhé třetině sice domácí díky brankám Haluzy a Hendrycha utekli na dvoubrankový rozdíl, ale hosté znovu dvěma slepenými brankami ve třetí třetině srovnali skóre. Nakonec o rozdělení bodů rozhodla branka domácího Koudelky v prodloužení.

Branky: 4. Fišer, 14. Fořt, 25. Haluza, 31. Hendrych, 54. Koudelka - 7. a 47. Tvrzník, 16. Jelínek, 45. Vlček. Rozhodčí: Pešina - Kiss, Špringl. Vyloučení: 8:10, navíc Novotný (Beroun) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 1837. Třetiny: 2:2, 2:0, 0:2 - 1:0.

Olomouc - Kometa Brno 2:3 po sam. nájezdech

V 6. minutě ujel olomoucký Zbořil, byl podtržen zezadu Staňkem a rozhodčí Minář nařídil trestné střílení. Smejkal blafákem překonal Maláče a domácí vedli 1:0. Hosté pak neproměnili několik možností k vyrovnání, ale těsně před koncem třetiny byli přece jen úspěšní. V přesilovce pět na čtyři zblízka nasměroval puk za záda Žigárdyho Radim Hruška po přihrávce Černého.

Ve druhé třetině promarnila velkou šanci dvojice Čuřík, Bordowski. Hned chvíli poté ujel domácí obraně Jan Hruška a dal druhou branku Brna. Za necelou minutu srovnal stav Zbořil po rychlém protiútoku a ideální přihrávce Bordowskiho.

Ve třetí třetině ani prodloužení už branka nepadla a tak přišel na řadu penaltový rozstřel. Hned první samostatný nájezd proměnil blafákem brněnský Černý jako jediný ze šestice střelců a rozhodl o tom, že hosté si odvezli dva body.

Branky: 6. Smejkal z tr. střílení, 37. Zbořil - 19. R. Hruška, 36. J. Hruška, rozhodující sam. nájezd Černý. Rozhodčí: Minář, Jureček, Pala. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 1150. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 - 0:0.

Třebíč - Havlíčkův Brod 3:4 po sam. nájezdech

Ve vyrovnaném utkání musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy. I těch si diváci užili, protože rozhodnutí padlo až v sedmé sérii z hole havlíčkobrodského Borovanského.

Branky: 7. Vomela, 26. Rehák, 51. Dolníček - 44. a rozhodující sam. nájezd Borovanský, 19. Petr Jelínek, 23. Endál. Rozhodčí: Šír - Bryška, J. Novák. Vyloučení: 9:10, navíc Dolníček do konce utkání - Třetina 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1700. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 0:0.

Kadaň - Havířov 2:1

Po bezbrankové úvodní třetině měli ve druhé části domácí ve 27. minutě výhodu přesilové hry pět na tři, kterou využili. Chotaš od modré vystřelil, Novotný neudržel puk a Kajer z dorážky dostal domácí do vedení. Domácí pokračovali v přesilovce pět na čtyři, ale na začátku 28. minuty se k puku dostal Štach, přihrál volnému Zdeňkovi, který v oslabení s přehledem srovnal.

V poslední části obě musžstva pozorně bránila, až přišla předposlední minuta. Rozhodčí signalizoval vyloučení hráče hostů, Freiberg přihrál před branku volnému Kašpárkovi, a ten s přehledem překonal Novotného.

Branky: 27. Kajer, 59. Kašpárek - 28. Zdeněk. Rozhodčí: Jeřábek - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 5:7, navíc Dresler (Havířov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 390. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0.