Momentka z utkání 1. hokejové ligy Třebíče (červená) s Kladnem.

Momentka z utkání 1. hokejové ligy Třebíče (červená) s Kladnem. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Doma zase bez oslav. Třebíč obrala kladenské Rytíře jen o jeden bod

• 0
Zpočátku to vypadalo na gólově chudé utkání, ovšem nakonec viděli hokejoví fanoušci v Třebíči celkem sedm branek. Horácká Slavia doma ve víkendovém kole první ligy prohrála s Kladnem 3:4 po prodloužení a v tabulce je po 19 odehraných kolech jedenáctá.

„Víme, že to není ideální stav,“ přiznal hlavní kouč třebíčského A-týmu Martin Sobotka. „Nicméně nesmíme začít panikařit a dělat z toho nějakou vědu. Naopak, musíme se odrazit od nějakého dobrého zápasu,“ burcoval.

Poslední výsledky Horácké Slavie ovšem k panikaření malinko svádí. Z deseti říjnových soubojů dokázali třebíčští hokejisté vyhrát pouhé dva, přičemž v obou plnili roli hostů. Před vlastním publikem slavili vítězství naposledy 24. září, kdy doma porazili pražskou Slavii 5:2.

A právě na led tohoto soupeře se Třebíč vypraví už ve středu. „S Kladnem jsme teď nehráli špatně, takže právě z toho musíme vycházet. A to jak v zápase se Slavií, tak i potom v tom následujícím s Jihlavou. Chceme získat nějaké body a posunout se výš,“ plánuje Sobotka.

Moc dobře však ví, že úspěch se bude odvíjet od toho, kolik času stráví jeho svěřenci v soubojích na trestné lavici. Právě časté fauly totiž připravily Třebíč o lepší výsledek už o víkendu.

„Za stavu 2:0 pro nás jsme soupeři dali přesilovky, ve kterých nejprve Kladno snížilo a pak i vyrovnalo,“ zlobil se trenér.

A v oslabení pak Horácká Slavia inkasovala také v prodloužení, proto si druhý bonusový bod ze zápasu připsali hosté.