NA DVOU FRONTÁCH. 24letý bek Jan Zdráhal (vpravo) odehrál za mateřské Pardubice...

NA DVOU FRONTÁCH. 24letý bek Jan Zdráhal (vpravo) odehrál za mateřské Pardubice v sezoně tři zápasy, dvanáct za Šumperk. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Šumperští hokejisté porazili Třebíč a už nejsou poslední

• 0
Povstání šumperských hokejistů pokračuje. Draci doma porazili Třebíč 2:1 po nájezdech a prodloužili bodovou sérii na čtyři zápasy. Díky ní v tabulce přeskočili Most a už nejsou poslední. Po čtyřech týdnech zvítězil i Prostějov, v Benátkách nad Jizerou uspěl 3:2.

Pořekadlo o novém koštěti, které lépe mete, platí bezezbytku pro hokejisty Šumperku. S novým koučem Milanem Mazancem dokázali draci uhrát z posledních čtyř kol devět bodů. Takovou sérii letos nezažili.

S Třebíčí sice draci prohrávali od 20. minuty po gólu Matěje Pekra, v úvodu třetí části však Tomáš Drtil šťastnou střelou srovnal, a rozhodnout tak musely nájezdy. V nich dvakrát uspěl Aleš Holík, nejprve ve třetí sérii udržel domácí ve hře a vzápětí jim vystřelil druhý bod.

„Věděli jsme, že Třebíč málo branek inkasuje a zároveň jich i málo dává. Proto jsme chtěli hrát trpělivě a ačkoliv Třebíč dala první gól, pořád jsem tým nabádal, abychom neměnili hru a dál hráli trpělivě. Uspěli jsme zase s jednoduchou hrou, ale tak je to teď moderní,“ oddechl si kouč Šumperku Milan Mazanec.

Prostějov nevyhrál sedm kol, smůlu protrhl až na ledě Benátek, kde si dvěma góly Martina Nováka a jedním Matouše Venkrbce vytvořil ve druhé třetině pohodlné vedení.

„Jenže za stavu 3:0 jsme začali zbytečně bláznit. Tím jsme ztratili to, co jsme si vybudovali,“ láteřil trenér Prostějova Kamil Přecechtěl. Domácí nejprve snížili zásluhou Havlase a v 58. minutě při power-play se trefil na 2:3 Vlach. Hubenou výhru už však Jestřábi udrželi.