Šumperk ztrácí na nesestupovou pozici jedenáct bodů a sezonu bude chtít už jen důstojně dohrát. | foto: Libor Teichmann, MF DNES

Šumperk se smířil se sestupem. Trenér Číhal dostal padáka

• 0
Do konce třetí třetiny zbývá minuta a třicet dva vteřin. Stav utkání skupiny o záchranu mezi hokejisty Šumperku a Berouna je 1:1. Trenér domácích Svatopluk Číhal si bere oddechový čas. V něm se rozhodne odvolat z branky gólmana Danečka. Ví, že případné dva body z prodloužení by pro Draky byly zoufale málo. Musí riskovat.

Do opuštěné klece se však trefuje David Tůma a definitivně rozhoduje: Salith prohrál 1:2, je smířen se sestupem do druhé ligy. Číhal dostal padáka.

"Power-play byla poslední snaha, jak se pokusit o zázrak," řekl sportovní manažer Šumperku Radek Kučera. "Měli jsme spoustu šancí při hře pět na pět. Bohužel se nám nepodařilo dát gól a bod nic neřešil."

Do zápasu o zachování teoretické naděje na záchranu Draků nenastoupil obránce Třince Jan Platil, který se tak ve farmářském týmu Ocelářů objevil v play-out jen jednou.

"Uzdravili se nám obránci, takže hráli naši," vysvětlil Kučera. Podle něj rozhodla o porážce především špatná produktivita Šumperských. "Měli jsme daleko víc ze hry, ale bohužel jsme nedali branky."

Nováček soutěže ztrácí na nesestupovou pozici jedenáct bodů a sezonu bude chtít už jen důstojně dohrát. "Pád do druhé ligy je velké zklamání, ale co se dá dělat," dodal Kučera.