Jen krůček chyběl týmu Captains Náměšť nad Oslavou k titulu mistrů světa v...

Jen krůček chyběl týmu Captains Náměšť nad Oslavou k titulu mistrů světa v rybníkovém hokeji, který se o víkendu hrál v Kanadě. | foto: Facebook Captains

Čeští rybníkoví hokejisté vezou z MS v Kanadě stříbro a bronz

• 6
Blizoučko k triumfu na mistrovství světa v rybníkovém hokeji byly oba týmy z Vysočiny. Captains Náměšť nad Oslavou prohráli na turnaji osmdesáti týmů na jezeře Roulston v kanadském Plaster Rock až ve finále, spanilá jízda Starých pušek ze Žďáru nad Sázavou skončila v semifinále. To v konečném pořadí znamenalo dělené třetí místo.

Oba vysočinské týmy se na jubilejním dvacátém šampionátě, kam byly pozvané jako bývalí mistři světa, musely sklonit před slovenským týmem Frosty Shots Bratislava.

„Finále jsme prohráli tím nejtěsnějším rozdílem 6:7, končíme na druhém místě. Zápas rozhodl gól třicet vteřin před koncem,“ ohlédli se za posledním zápasem turnaje stříbrní medailisté. „Gratulujeme týmu Frosty Shots a děkujeme za výborné finále se vším všudy,“ dodali.

Poslední tanec, či další zlatá jízda? Bývalí šampioni míří na MS v rybníkovém hokeji

Captains, mistři světa z roku 2019, nastupovali ve složení Miroslav Bednář, Lukáš Hort, Ondřej Kohút, Jiří Krčál a Martin Pejchal.

Starý pušky (Miroslav Bukáček, Petr Janda, Pavel Pelán, Jiří Plachý, Aleš Stoček), jež vyhrály šampionát o rok dříve, nazvaly svou misi „poslední tanec“. A rozloučily se víc než důstojně.