Mladoboleslavský Tomáš Demel (vlevo) v extraligovém utkání proti Zlínu. Archivní snímek. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Mladoboleslavský Demel poslal gólový pozdrav rodině na tribunu

• 0
Nevypustí jediný souboj, většího buldoka na ledě těžko najdete. A proti Havlíčkovu Brodu se zakousl. Díky trefě Tomáše Demela hokejisté Mladé Boleslavi dovedli sobotní nepovedený zápas alespoň do prodloužení, v němž podlehli 1:2.

"Havlíčkův Brod má vysoké hráče, kteří hrají hodně do těla. Dvě třetiny jsme se s tím těžko vyrovnávali," přiznal Demel. Protože zaváhala i druhá Olomouc, Boleslav na čele první ligy stále drží pětibodový náskok.

V sezoně se vám nestává často, abyste čekali na gól do až třetí třetiny. Poznamenal vás hodně nepříznivý vývoj zápasu?
Bylo to frustrující, ale málokdo v první lize jezdí do Boleslavi hrát otevřený hokej. Soupeři tu většinou hrají odzadu a na brejky, které Brodu vycházely.

Sice máte jen bod, ale vidíte přínos v tom, že podobně obtížné zápasy vám mohou dát víc než výhry 5:1 jako v minulých kolech?
To v každém případě. Takové zápasy jsou důležité před nadcházejícím play-off, je to pro nás kvalitní příprava. Makali jsme, to je důležité.

Věřil jste, že po vyrovnávacím gólu byste mohli Havlíčkův Brod zlomit?
Určitě. Myslím, že celou třetí třetinu jsme tlačili, vytvořili jsme si šance, ale možná jsme chtěli až moc a bohužel z toho byl pouze jeden gól.

Hned po své trefě jste mával na tribunu. Pro koho byl gól?
Mával jsem přítelkyni a holce. Dneska tu navíc byla máma s přítelem, tak jsem je chtěl pozdravit.

Po dlouhých letech v extralize je pro vás první liga novou zkušeností, co té soutěži říkáte?
Na některé zápasy je těžké se namotivovat. Jedno utkání je třeba slabší, ale pak přijede takový soupeř jako Havlíčkův Brod a je to super. Musíme se pořád koncentrovat.

Takže dobrá příprava na baráž?
Olomouc hraje dobře, Ústí nad Labem má dobrý mančaft, teď jsme se přesvědčili o kvalitách Havlíčkova Brodu... Myslím, že vršek první ligy je celkem dobrý, zápasy jsou vypjaté a to je jen ku prospěchu. Aspoň se kvalitně připravíme na play-off.

Pokukujete už po spodku extraligy, kdo připadá v úvahu do případné baráže?
Každý v týmu se dívá na extraligu, ale baráž je zatím daleko. Nejdřív musíme zvládnout play-off.