Hokejisté Vrchlabí na tréninku

Hokejisté Vrchlabí na tréninku | foto: Michal Klíma, MAFRA

Hokejisté Poruby rozdrtili Frýdek-Místek, patří jim třetí příčka

• 0
Hokejisté ostravské Poruby zvítězili v dohrávce 16. kola první ligy nad Frýdkem-Místkem 5:0 a posunuli se z pátého na třetí místo. Na čtvrtou pozici se před Kladno a Vsetín dostal nováček Vrchlabí, když zdolal v dohrávce 8. kola Třebíč 4:2. V duelu 9. kola Ústí nad Labem porazilo Kadaň 8:3.

Poruba po sérii tří porážek zvítězila podruhé za sebou. Rozhodla už v úvodní třetině, protože do 17. minuty získala náskok 3:0 díky brankám Marka Sikory, Michala Hoťka a Fina Markuse Korkiakoskiho.

V druhé části zvýšil Marek Slavík a ve 44. minutě dovršil výsledek Radim Toman. Lotyšský gólman Ervins Muštukovs udržel díky 25 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto. Hosté nastoupili už s útočníkem Radimem Matušem, který je posílil z druholigového Znojma. Další ofenzivní akvizice Denis Kindl ještě nehrál.

Vrchlabí ovládlo čtvrté domácí utkání za sebou. V páté minutě v přesilové hře mu získal vedení Jiří Hozák a mezi 23. a 25. minutou zvýšili na tříbrankový rozdíl během 68 sekund Patrik Urban a Tomáš Linhart, který také využil početní výhodu.

V polovině utkání snížil také v přesilovce Ladislav Bittner, ale ve 45. minutě vrátil Vrchlabí tříbrankový náskok v další početní výhodě David Chalupa. Za Třebíč korigoval výsledek tři a půl minuty před koncem ve výhodě pěti proti třem Lukáš Nedvídek.

Ústí nad Labem se díky třetímu vítězství z posledních čtyř zápasů posunulo z 16. na 14. místo. Už do 17. minuty získalo náskok 3:0 a vývoj měl Slovan plně ve své moci. Čtyřmi body za gól a tři asistence zazářil běloruský útočník Anatolij Protasenja. Dvě branky a jednu přihrávku si za vítěze připsali Daniel Vrdlovec a Tomáš Pšenička.

HC Slovan Ústí nad Labem - SK Trhači Kadaň 8:3 (3:0, 1:1, 4:2)

Branky: 04:21 Trávníček (Vrdlovec, Protasenja), 13:38 Vrdlovec (Severa, Š. Havránek), 16:03 Pšenička (Vala, Protasenja), 31:18 Pšenička (Tůma, J. Drtina), 40:36 Protasenja (J. Drtina, Vl. Brož), 41:14 Vrdlovec (Š. Havránek, Severa), 45:45 Vala (Vl. Brož, G. Szturc), 47:49 Tůma (Pšenička, Protasenja) - 26:09 J. Svoboda (Trefný, Chlouba), 47:12 Homer (Bucek), 52:32 Chlouba (Trefný). Rozhodčí: Petružálek, Zavřel – Flegl, Kokrment.

HC Slovan Ústí nad Labem Hamalčík (Haas) – Vl. Brož, Vala (A), J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Vacík, Pika – Tůma, Pšenička, Protasenja (C) – Trávníček, Vrdlovec, Severa – D. Sklenář, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Matějček, Furch.

SK Trhači Kadaň Hanuljak (R. Běhula) – Kottek (A), Trefný (C), Karmaškov, Kubát, R. Havel (A), Seemann, T. Běhula, Havlín – J. Svoboda, Chlouba, Koblížek – Matyáš Svoboda, Houška, Homer – Bucek, Jakub Veselý, Berčík.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Frýdek-Místek 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Branky: 02:43 Pořízek (Žovinec, Teper), 05:18 Hotěk, 16:42 Korkiakoski (T. Jáchym, Szathmáry), 32:15 Slavík (M. Hlinka, Toman), 43:20 Toman (M. Hlinka, Hotěk). Rozhodčí: Vrba, Šudoma – Hanzlík, Hranoš.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (A), Szathmáry, T. Voráček, Urbanec, Slavík – Pořízek, Žolobov, Sikora (C) – Stloukal, T. Jáchym, Korkiakoski – Brodek, Kanko (A), Endál – Toman, M. Hlinka, Hotěk.

HC Frýdek-Místek Raszka (21. Suchánek) – Z. Malík, Haman, Husák, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek – Kofroň, Mikulík (C), Šedivý – Tomi, R. Veselý, Matuš – Kaukič, Stuchlík, Klimša (A) – Flok, Przybyla, Ramik.

HC Stadion Vrchlabí - SK Horácká Slavia Třebíč 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 04:07 Hozák (Urban, Jirků), 22:56 Urban (Jirků, Mrňa), 24:04 Linhart (Nouza, M. Kratochvil), 44:22 Chalupa (Urban, Jirků) - 30:28 Bittner (Zukal, Šťovíček), 56:33 Nedvídek (Vodný, Stehlík). Rozhodčí: Čáp, Jaroš – Hnát, Horažďovský.

HC Stadion Vrchlabí Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Bučko, J. Moník – Chalupa, Heřman, Nouza (A) – Machač, M. Kratochvil, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Pochobradský, F. Moník.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Zukal, Furch, L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Stehlík, Kowalczyk – Vodný (A), Nedvídek (C), Šťovíček – Krliš, Bittner (A), Psota – Ferda, Kořenek, Š. Kratochvil – Křehlík, Michálek, Hrubec.