Litoměřičtí hokejisté slaví, smutní jihlavský gólman Jan Brož.

Litoměřičtí hokejisté slaví, smutní jihlavský gólman Jan Brož. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Hokejisté Poruby jsou v semifinále, Jihlava neuspěla v Litoměřicích

• 0
Hokejisté Poruby zdolali ve čtvrtém čtvrtfinále první ligy Přerov 2:1 a po vítězství 4:0 na zápasy jsou v semifinále. Krok od postupu jsou Kladno, Vsetín a Litoměřice. Kladenští Rytíři získali vedení 3:1 na utkání díky výhře na Slavii 4:2. Vsetín zdolal doma Vrchlabí 3:1 a Litoměřice na vlastním ledě porazily Jihlavu 5:2.

Poruba vyhrála i desátý duel pod vedením nového trenéra Karla Suchánka a jeho asistenta Davida Moravce, který mohl oslavit postup v den svých 48. narozenin. Poté, co nahradili Martina Janečka a Marka Pavlačku, zvládli s týmem všechny tři duely na konci základní části, další tři v předkole proti Prostějovu a nyní také všechny proti Přerovu.

První gól v Ostravě dal v 36. minutě střelou od modré čáry Vlastimil Dostálek. V čase 38:16 ale vyrovnal z dorážky obránce Šimon Szathmáry a v 50. minutě rozhodl v přesilové hře Marek Špaček.

Vítěz základní části Kladno další zaváhání nepřipustilo. Po úterní přestřelce, v které po výhře 6:5 v prodloužení uspěla poprvé v sérii Slavia, se v Edenu čekalo na první branku až do 34. minuty. V přesilové hře při vyloučení Radka Jeřábka se dostal k odraženému puku mezi kruhy Antonín Melka a zařídil Kladnu vedení.

Rytíři udeřili 29 sekund před koncem druhé třetiny i podruhé v početní výhodě. Při trestu Davida Šteinera z úhlu neprotlačil puk za Martina Michajlova devětačtyřicetiletý Jaromír Jágr, ale podařilo se to dorážejícímu Nicolasu Hlavovi.

Necelých deset minut před koncem pojistil výsledek v přečíslení Patrik Machač. Brankáři Andreji Košarišťanovi sebral nulu v 52. minutě obránce Lukáš Buchta, za 141 sekund pojistil náskok hostů druhým gólem v utkání Machač. Výsledek ještě korigoval při Jágrově vyloučení Filip Vlček.

Litoměřice po úvodní porážce v sérii uspěly potřetí za sebou. Prohrávaly sice od 15. minuty, kdy doklepl puk do odkryté branky Jakub Illéš, ale za dvě a půl minuty vyrovnal po individuální akci z levého kruhu Patrik Miškář. V polovině utkání otočil stav v přesilové hře obránce Jan Holý, který po 131 sekundách v další početní výhodě upravil i na 3:1.

Náskok Stadionu zvýšil ve 45. minutě Josef Jícha, stav zkorigoval v početní výhodě Tomáš Harkabus, ale poslední slovo měl za domácí Tomáš Urban.

Na Lapači vydržel bezbrankový stav do 37. minuty, kdy se trefil z pozice mezi kruhy vsetínský Daniel Klímek a připsal si třetí branku z posledních dvou duelů. Za 33 sekund ale bylo opět vyrovnáno díky teči Filipa Koffera. V 55. minutě vrátil Valachům vedení v přesilové hře jednačtyřicetiletý Radim Kucharczyk a dvě sekundy před koncem pečetil výsledek v power play Jan Berger.

Série v Kladně, Jihlavě a Vrchlabí pokračují v pátek.

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Vrchlabí 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 36:01 Klímek (Kucharczyk, R. Půček), 54:11 Kucharczyk (Štach, Gorčík), 59:58 Berger (Štach) - 36:34 Koffer (T. Jelínek, Linhart). Rozhodčí: Čech, Bejček – Novák, Otáhal. Stav série: 3:1

VHK ROBE Vsetín Málek (Gába) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Š. Jenáček, Kudělka (C), Štach (A), Bartko – Březina, Pechanec, Gorčík – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – L. Bednář, Babka, Vítek.

HC Stadion Vrchlabí Soukup (Štěpánek) – T. Jelínek, Linhart (A), Niko, Kajínek, Jirků (C), Kynčl, Blažej – Nouza (A), Rohlík, Heřman – Chalupa, Matýs, Machač – Mrňa, Urban, Hozák – T. Zeman, Chrtek, Koffer.

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Branky: 16:54 Miškář (T. Svoboda, Procházka), 29:58 J. Holý (Miškář, Válek), 42:11 J. Holý (Válek, T. Svoboda), 44:08 Jícha (Válek, Toman), 56:46 Urban (Válek) - 14:26 Illéš (Čachotský), 50:53 T. Harkabus (Illéš). Rozhodčí: Wagner, Petružálek – Kotlík, Bohuněk. Stav série: 3:1

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (A. Beran) – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Kremláček, Jebavý (A), Černohorský – T. Svoboda, Miškář, Procházka – Jícha, Toman, Válek – L. Stehlík, Urban, Konečný – Berka, Soukup, Jánský.

HC Dukla Jihlava Jan Brož (Žukov) – D. Krenželok, D. Kolář (A), Dundáček, Strejček, Bilčík, Eliáš, Mareš – Jiránek, Fronk, Mácha – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – T. Harkabus, Lichanec, Pekr – T. Havránek, Juda, Vítězslav Brož.

HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Branky: 51:12 Buchta (Šmerha), 57:53 Vlček (D. Krejčí) - 33:08 Melka (Snuggerud), 39:31 Hlava (Jágr, Plekanec), 50:25 Machač (Kubík), 53:33 Machač (Guman). Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Beneš, Štofa. Stav série: 1:3

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – D. Krejčí, Sedlák, Jeřábek, Buchta, J. Říha, J. Novák, Barák – J. Doležal, Poletín, M. Ondráček – Kafka, Vampola, Šmerha – Pšenička, Vlček, Kružík – Kuťák, Šteiner, Jaroslav Brož.

Rytíři Kladno Košarišťan (Brízgala) – Mikliš, Frye, V. Sorokin, Snuggerud, S. Zacharčuk, Suchánek, Zelingr – Jágr, Plekanec, Machala – Račuk, Marosz, Filip – Melka, Pitule, Hlava – Kubík, Machač, Guman.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC ZUBR Přerov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 38:16 Szathmáry (Kozák, Korkiakoski), 49:18 Špaček (T. Jáchym, Kozák) - 35:26 Dostálek (T. Doležal, Suhrada). Rozhodčí: Doležal, Ondráček – Zídek, Polák. Stav série: 4:0

HC RT TORAX Poruba 2011 Foltán (Slíž) – Žovinec, Slavík, Urbanec, Szathmáry, T. Voráček, Kozák (C) – Hotěk, Hudeček, Kanko – Brodek, Adam Raška I, Pořízek – Stloukal, T. Jáchym, Sikora (A) – Endál (A), Toman, Korkiakoski – Špaček.

HC ZUBR Přerov Postava (Petrásek) – Forman, Dluhoš, Kubeš, Zbořil (A), Suhrada, Krisl (C), Mlčák – T. Doležal, Pšurný (A), Dostálek – Süss, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Štefka – Macuh, Indrák, Goiš.