Tomáš Plekanec - ilustrační foto. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Hokejisté Kladna v první lize zničili nováčka, Plekanec přispěl třemi body

• 5
Drtivý vstup při návratu na prvoligovou scénu předvedli kladenští hokejisté, v úvodním zápase sezony smetl nedávný extraligista ve středočeském derby nováčka z Kolína 7:1. Hvězdná posila a nejsledovanější hráč soutěže Tomáš Plekanec se v dresu Rytířů uvedl gólem a dvěma asistencemi.

Kladno s Kolínem prohrávalo od 12. minuty po brance Václava Jantovského. Za 50 sekund ale vyrovnal Marek Račuk a v 17. minutě otočil stav v přesilové hře Adam Kubík, který si v utkání připsal stejně jako Plekanec tři body.

Ve druhé třetině zvýšili náskok opět Kubík s Plekancem, který se do týmu Rytířů vrátil z rodinných důvodu z extraligové Komety Brno, a v závěrečném dějství se ještě prosadili dvakrát Tomáš Pitule a jednou Račuk, který také skóroval v utkání dvakrát.

V kladenské sestavě chyběl osmačtyřicetiletý hrající majitel Jaromír Jágr, jenž se zařadí do hry později v sezoně.

Další nováček Šumperk také utrpěl debakl a podlehl na ledě Vsetína 0:6. Valachy dostal do vedení v 18. minutě v přesilové hře Roman Půček a v druhé třetině během 45 sekund zvýšili Sebastian Gorčík a Branislav Řehuš. V závěrečném dějství se prosadili ještě opět Gorčík, Roman Vlach a znovu Řehuš. S 25 zásahy udržel čisté konto David Gába.

Sokolovu zařídil výhru 2:1 v Havířově dvěma góly útočník Jaromír Kverka. Nejdříve ve 27. minutě otevřel skóre, ještě ve druhém dějství vyrovnal Jakub Doktor a v čase 46:22 Kverka vstřelil vítězný gól.

Poruba vykročila za vítězstvím nad Benátkami nad Jizeru 3:1 už po 27 sekundách díky gólu Marka Sikory. Před polovinou úvodní části odpověděl Kryštof Hrabík, ale v čase 45:45 vrátil ostravskému celku náskok Lukáš Endál a vteřinu před koncem dovršil výsledek při power play do prázdné branky Petr Kanko.

Jihlava vstoupila do sezony výhrou nad Prostějovem 3:2. Všechny branky padly ve druhém dějství. Nejdříve 23 sekund po první pauze otevřel skóre Tomáš Čachotský, potom otočili stav Daniel Vachutka a Dominik Hrníčko. Jestřábi ale doplatili na vyloučení Tomáše Drtila a Hrníčka. Ve 34. minutě v početní výhodě pěti proti třem se prosadil Jiří Fronk a za 34 sekund rozhodl v pokračující klasické přesilovce Matěj Zadražil.

V předehrávce 30. kola zvítězily Litoměřice nad Třebíčí 4:3 v prodloužení. Hostující Horáckou Slavii dostal do vedení ve čtvrté minutě v přesilovce Ladislav Bittner, ale ještě v první třetině otočili stav Matěj Beran, David Vitouch a Patrik Miškář, který využil početní výhodu. Ve druhé části vyrovnali Václav Krliš se Šimonem Szathmárym, jenž se trefil také v přesilovce. V čase 61:36 rozhodl svým druhým gólem v utkání Miškář.

První hokejová Chance liga

VHK ROBE Vsetín - DRACI PARS ŠUMPERK 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Branky: 17:44 Půček (Pechanec, Smetana), 25:06 Gorčík (Březina, Pechanec), 25:51 Rehuš (Půček, Štach), 47:39 Gorčík (Březina), 53:43 R. Vlach, 56:56 Rehuš (Půček, Bartko). Rozhodčí: Kašík, Cabák – Bartek, Konvička.

VHK ROBE Vsetín Gába (Strmeň) – Hryciow, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Štach (A), Jenáček, Ondračka – J. Kloz, Machač, Gajarský – Březina, Pechanec, Gorčík – Půček, R. Vlach, Rehuš – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

DRACI PARS ŠUMPERK Peksa (Altrichter) – Gewiese (C), Kabelka, Weintritt, Řezáč, Věntus, Dosek, Nepokoj – Jaroš (A), Milfait (A), Baláž – Bernovský, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Uhlík, Spratek, Hroch – Kučera, Scheuter, Krejčiřík.

HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Branky: 20:23 Čachotský (M. Zadražil, Illéš), 34:55 Fronk (Poletín, Čachotský), 35:29 M. Zadražil (Chlubna) - 20:55 Vachutka (T. Kaut), 32:57 Hrníčko (Žálčík). Rozhodčí: Doležal, Marek – Polák, Zídek. Diváci: 714.

HC Dukla Jihlava Jan Brož (Fučík) – D. Krenželok, T. Černý, Bukač, D. Kolář, Strejček, Bilčík, Mareš – Illéš, Skořepa (C), Čachotský (A) – Fronk, M. Zadražil, Jiránek (A) – Pekr, Poletín, T. Harkabus – Chlubna, Lichanec, Hrala.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (Wolf) – Matyáš, Sova, Drtil, Staněk, Piegl, Hrdinka – Mrázek, Bartoš (A), Gago – T. Jandus, T. Kaut (C), Vachutka – Žálčík (A), Chlán, Hrníčko – Motloch, M. Novák, Ouřada.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Benátky nad Jizerou 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 00:27 Sikora (Teper), 45:45 Endál (Pastor, Urbanec), 59:59 Kanko (T. Jáchym) - 09:07 Hrabík (Rychlovský). Rozhodčí: Čech, Vrba – Otáhal, Dohnal.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, T. Voráček, Kozák, Urbanec, Slavík, Pastor – Sikora, T. Jáchym, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál – J. Káňa, M. Hlinka, Kanko – Brodek, Hotěk, Toman.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Hrstka) – Kunst, Aubrecht, Kovář, Bieniek, Kolmann, P. Krejčí – A. Dlouhý, Čederle, Najman – Rychlovský, Wiencek, D. Špaček – Jiruš, Pabiška, Cikhart – Hrabík, Šafařovský.

Rytíři Kladno - SC Kolín 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky: 12:48 Račuk (Guman), 16:09 Kubík (Hlava, Plekanec), 23:20 Kubík (Plekanec, Frye), 26:39 Plekanec (Kubík), 41:46 Pitule (Hajný, Š. Bláha), 47:54 Račuk (Zelingr), 48:34 Pitule (Mikliš) - 11:58 Jankovský. Rozhodčí: Bejček, Valenta – Flegl, Beneš.

Rytíři Kladno Košarišťan (Brízgala) – Kehar (A), Zelingr, Mikliš, Frye, V. Sorokin, Ticháček, Štochl – Melka, Plekanec (C), Kubík – Guman, Račuk (A), Bílek – Š. Bláha, Pitule, Hajný – Filip, Šapovaliv, Hlava.

SC Kolín Sejpal (49. O. Martínek) – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Muška, Zdeněk – Jankovský (C), Šafránek, Z. Král (A) – L. Krejčík, Zumr, Síla – Mašín, Štohanzl, Petržilka – Kozák, Semirád, Němec.

AZ Heimstaden Havířov - HC Baník Sokolov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 36:01 Doktor (O. Procházka) - 22:37 Kverka, 46:22 Kverka. Rozhodčí: Fiala, Koziol – Gančarčík, Hranoš. Diváci: 933.

AZ Heimstaden Havířov Stezka – L. Rutar, Kachyňa, Lytvynov, Rašner, Dajčar, Chroboček – O. Procházka, F. Seman (A), Doktor – R. Szturc, L. Bednář, Adamský – D. Sklenář, Maruna (C), Fridrich – Petriska, Cihlář, Mrkva.

HC Baník Sokolov Cichoň – Kadeřávek, Klejna, Zavřel, Přindiš (A), Klodner, Tureček – D. Tůma, Kverka (A), M. Kadlec – Vracovský, Šik, Osmík – Švec, T. Rohan (C), Kropáček – Vrána.

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč 4:3P (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 10:22 M. Beran (Kubíček, Jebavý), 12:15 Vitouch (Jánský), 13:17 Miškář (M. Beran, Koffer), 61:36 Miškář (J. Holý, Procházka) - 03:39 Bittner (Szathmáry, Vodný), 26:15 Krliš (Šťovíček, Furch), 38:50 Szathmáry (Šťovíček). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Bosák, Kokrment.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (A. Beran) – J. Holý, Marcel, Poizl, Výtisk (C), Kubíček, Jebavý (A), Baláž – Procházka, Miškář, M. Beran (A) – P. Novák, Válek, Koffer – Jánský, Jícha, Vitouch – Toman, Hašek, Jindra.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Furch, Szathmáry, L. Chalupa, Vodička, V. Čejka, Kowalczyk, Valík – Vodný (A), Nedvídek (C), Šťovíček – Krliš, Bittner (A), Psota – Křehlík, Kořenek, Ferda – Michálek, Čížek, Vedral.