Hokejisté Dukly Jihlava při zápase proti HC Stadion Vrchlabí

Hokejisté Dukly Jihlava při zápase proti HC Stadion Vrchlabí | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Litoměřice schytaly debakl v Jihlavě, Vsetín nestačil na Porubu

• 1
Tři dohrávky různých kol měla ve středu na programu první hokejová liga. Vedoucí Litoměřice propadly na ledě Jihlavy a prohrály 1:7, Vsetín doma nestačil na Porubu 2:5 a Sokolov po obratu zdolal hosty ze Šumperka 3:2.

Litoměřice prohrály třetí z posledních pěti zápasů a připsaly si nejvyšší debakl v sezoně. Dosavadním maximem byla listopadová prohra v Kolíně 1:6. Dukla vyhrála třetí z posledních čtyř duelů. Vedení se sice už po 20 sekundách hry ujali hosté díky Romanu Přikrylovi, ale ve 12. minutě vyrovnal v přesilové hře Josef Skořepa, který po 30 sekundách druhé části také otočil stav.

Ve 27. minutě zvýšil Richard Cachnín, jenž se potom podruhé mezi střelce zapsal v čase 41:43. Za 56 sekund přidal další branku Jakub Illéš, ve 46. minutě se prosadil také Tomáš Havránek a necelé tři minuty před koncem dovršil v další početní výhodě hattrick Skořepa.

Vsetín prohrál teprve podruhé z uplynulých šesti zápasů, přestože dvakrát vedl. V 5. minutě otevřel skóre veterán Radim Kucharczyk a na vyrovnání Michala Vachovce z 25. minuty odpověděl v čase 34:34 Roman Pšurný. Hned za šest sekund ale odpověděl z trestného střílení Kanaďan Samuel Bitten. Ve 44. minutě otočil stav Fin Markus Korkiakoski, za 65 sekund zvýšil ve vlastním oslabení Radim Toman a 118 sekund před koncem zpečetil výhodu při power play do prázdné branky Pavel Jenyš.

Sokolov počtvrté za sebou vyhrál doma. Baník otevřel skóre ve 3. minutě díky brance Tomáše Janduse, ale v polovině úvodní části v přesilové hře vyrovnal Petr Kratochvíl a v čase 34:24 otočil stav Lukáš Žálčík. V 52. minutě zahájil další obrat Vojtěch Tomi a tři a půl minuty před koncem rozhodl Jaromír Kverka.

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice 7:1 (1:1, 2:0, 4:0)

Branky: 11:44 Skořepa (L. Mareš, Čachotský), 20:30 Skořepa (Čachotský, Kowalczyk), 26:55 Cachnín (Vítězslav Brož, Kachyňa), 41:48 Cachnín (M. Juda), 42:39 Illéš (Skořepa, Kowalczyk), 45:01 T. Havránek (F. Seman), 57:07 Skořepa (T. Harkabus, Čachotský) - 00:20 R. Přikryl (Sihvonen, Válek). Rozhodčí: Čech, Cabák – Otáhal, Vašíček.

HC Dukla Jihlava Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, A. Rutar, Kachyňa, Eliáš, Zeleňák – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Havránek, F. Seman, Houška.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (Sklíba) – P. Marcel, Černohorský, Výtisk (C), Klikorka, Jebavý (A), Martin Böhm, Kuboš – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, Martin Procházka – Křehlík, Berka, Hauser – Smola, Rouha, D. Soukup.

HC Baník Sokolov - DRACI PARS ŠUMPERK 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky: 02:53 T. Jandus (Jurčík, J. Novák), 51:03 Tomi (T. Rohan, Kadeřávek), 56:23 Kverka (J. Konečný, Klejna) - 09:53 P. Kratochvíl (Vildumetz, Pěnčík), 34:24 Žálčík (D. Kindl, Vildumetz). Rozhodčí: Adam, Antl – Adámek, Adamec.

HC Baník Sokolov Habal (Cichoň) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, A. Rulík, Seemann, Vodička, Kadeřávek – Jurčík (A), T. Rohan (C), Tomi – Vracovský, Kverka (A), J. Konečný – L. Adámek, Vrhel, V. Bílek – T. Jandus, Hašek, M. Sloboda.

DRACI PARS ŠUMPERK Mokry (R. Běhula) – Pěnčík, Drtil (A), L. Rutar, Hrachovský, Dudycha, Řezáč – Vildumetz, D. Kindl (A), Žálčík (C) – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – A. Furch, Kohút, Šuhaj – Antoníček, Šilhavý, Scheuter – J. Horký.

VHK ROBE Vsetín - HC RT TORAX Poruba 2011 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Branky: 04:39 Kucharczyk (Gago, Hryciow), 34:34 Pšurný (Štach, Rob) - 24:48 Vachovec (Gřeš, Jenyš), 34:40 Bitten, 43:01 Korkiakoski (Carter, Marek Špaček), 44:06 R. Toman (Hrníčko, Urbanec), 58:04 Jenyš (Urbanec, Guman). Rozhodčí: Wagner, Micka – Konvička, Blažek.

VHK ROBE Vsetín J. Málek (Gába) – Jerofejevs, Ondračka, Štach (A), J. Říha, Š. Jenáček, Hryciow, Buchta – Jonák (C), Pšurný, Rob – Gago, Kucharczyk (A), A. Zeman – Berger, R. Vlach, Klímek – Vítek, D. Březina, Hořanský.

HC RT TORAX Poruba 2011 Brízgala (Muštukovs) – Husa, Szathmáry, Žovinec, T. Voráček, Urbanec (C), Michal Barinka – Stloukal, R. Toman, Hrníčko – Gřeš, Vachovec (A), Jenyš (A) – Guman, Réway, Bitten – Carter, Korkiakoski, Marek Špaček – Brodek.