Hokejisté Zlína se radují z gólu.

Hokejisté Zlína se radují z gólu. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Hokejisté Zlína postoupili do čtvrtfinále, Frýdek-Místek a Slavia do předkola

• 0
Hokejisté Zlína vyhráli v závěrečném 52. kole základní části první ligy doma nad Porubou 3:2 po samostatných nájezdech a postoupili z šestého místa přímo do čtvrtfinále, kde narazí právě na třetí Ostravany. Berani využili zaváhání Přerova, který prohrál na ledě dvanáctého Sokolova 1:3 a klesl na osmé místo. Druhou jistou dvojici pro čtvrtfinále tvoří čtvrtý Prostějov s pátými Litoměřicemi.

Pozice pro předkolo play off uhájily i přes porážky devátý Frýdek-Místek a desátá pražská Slavia. Jedenáctý Kolín totiž prohrál ve Vsetíně 0:4. Frýdek-Místek tak nemusel mrzet výsledek 2:4 v Litoměřicích a Slavii porážka v Pelhřimově s Jihlavou stejným poměrem. Jihlava bude od pátku na dva vítězné zápasy bojovat v předkole se Slavií a Přerov s Frýdkem-Místkem.

Zlín, který loni sestoupil po 42 letech z extraligy, napravil pondělní porážku ve Frýdku-Místku (1:3) a připsal si pátou výhru z posledních šesti zápasů. S Porubou Berani prohrávali, když v polovině úvodní třetiny skóroval zlínský odchovanec Jakub Šlahař. Ve 14. minutě odpověděl kapitán Pavel Kubiš.

Po 109 sekundách závěrečné části otočil v přesilové hře stav Martin Lang, ale v 49. minutě vynutil prodloužení Maxim Vehovský. V rozstřelu se prosadil jako jediný ve druhé sérii Petr Mrázek a zajistil Zlínu klíčovou výhru.

Vítěz minulého ročníku druhé nejvyšší soutěže Jihlava se nedostala přímo do čtvrtfinále vinou horší bilance ze vzájemných zápasů se Zlínem. Do vedení ji proti Slavii dostal 64 sekund před koncem první třetiny Václav Karabáček. Mezi 45. a 47. minutou pojistili náskok obránce Vlastimil Bilčík s Patrikem Miškářem.

V čase 51:48 se poprvé prosadili Pražané díky Lukáši Žejdlovi a za 78 sekund dostal Slavii na kontakt bek Jindřich Barák. V 56. minutě ale zpečetil výhru Dukly Tomáš Harkabus.

Přerov se připravil o čtvrtfinále čtvrtou prohrou z posledních pěti zápasů. Domácí Sokolov, který v pondělí ztratil naději na předkolo play off, vedl od 15. minuty po brance obránce Adama Rulíka. Po deseti sekundách třetí třetiny sice vyrovnal bek František Hrdinka, ale v čase 58:42 vrátil domácím vedení Matěj Zadražil. Půl minuty před koncem zpečetil výsledek při power play do prázdné branky Stanislav Vrhel.

Frýdek-Místek v Litoměřicích nabral ztrátu ve 14. minutě. Za Stadion skóroval Josef Koláček, který pak v čase 26:01 v přesilové hře přidal i druhý gól. Po 122 sekundách třetí části upravil Josef Jícha už na 3:0. Hosty vrátil do hry brankami v 45. a 52. minutě Lukáš Bednář. V čase 55:16 ale v oslabení při power play hostů trefil prázdnou branku Koláček a dovršil hattrick i skóre.

Kolín potřeboval ve Vsetíně k postupu vyhrát a doufat v zaváhání Slavie či Frýdku-Místku. Prohrával ale od 12. minuty, kdy otevřel skóre Fin Riku Sihvonen. V čase 47:01 ještě více zmrazil naděje hostujících Kozlů na play off Slovák Peter Lichanec. Při kolínské power play ještě skórovali Miroslav Holec a opět Lichanec. Ruský gólman Maxim Žukov udržel počtvrté v sezoně čisté konto.

Jistý vítěz základní části Třebíč po potvrzení triumfu po sérii šesti vítězství i podruhé prohrála. Podlehla v Prostějově 2:6. Za Jestřáby si připsali po třech bodech za gól a dvě asistence Jan Bartko, Jakub Illéš a Jan Maruna.

Poslední Šumperk se rozloučil po třech letech s první ligou výhrou nad třináctými Pardubicemi B 5:4 v prodloužení a zaostal tak za nimi nakonec o čtyři body. Rozhodl o tom v čase 62:32 Vojtěch Šuhaj.

HC Baník Sokolov - HC ZUBR Přerov 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 14:04 Rulík (Mat. Adámek, Švec), 58:42 Zadražil (Křemen), 59:30 Vrhel (T. Rohan, Hauser) - 40:10 Hrdinka (Kratochvil, Pechanec). Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Belko, Baxa.. Diváci: 415.

HC Baník Sokolov Michajlov (Horák) – J. Novák, Klejna, Weinhold, Baláž, Rulík, Benda – Vrhel, Kverka (A), Hauser – Helt, Zadražil, Křemen – Mat. Adámek, T. Rohan (C), Švec – Hajný, Zabloudil.

HC ZUBR Přerov Postava (Stuchlík) – Hrdinka, Chroboček, Krisl (C), Ševčík, Kudělka (A), Gréč, Billa – Kratochvil, Pechanec, Indrák – Süss, Macuh, Okál – Goiš, F. Dvořák, Dobša – Fencl, Ministr, Jan Svoboda.

LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)

Branky: 03:25 Bartko (Illéš), 25:13 Pěnčík (Venkrbec, Maruna), 29:26 Illéš (Vlach, Malák), 45:28 Hašek (Illéš, Bartko), 47:55 Venkrbec (Maruna, Hamšík), 54:25 Maruna (Slanina, J. Němeček) - 20:36 Furch (Bittner, Psota), 32:56 I. Sedláček (Klímek). Rozhodčí: M. Kostourek, L. Pilný – A. Roischel, P. Maštalíř. Diváci: 725.

LHK Jestřábi Prostějov J. Němeček (Přecechtěl) – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Valenta, Hamšík – Hašek, T. Jáchym (A), Slanina – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna, Venkrbec (C), Pěnčík.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (48. Mičán) – Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl – Vodný, Dočekal (A), Bittner (C) – Psota, Michalčuk, D. Michálek – Ferda (A), Klímek, Malý – I. Sedláček, Maty. Svoboda, Pšenička – Mat. Novák.

Draci Šumperk - HC Dynamo Pardubice B 5:4P (3:2, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 02:00 Eliáš (Jouza, Mácha), 03:24 Matě. Svoboda (Šuhaj, Š. Jelínek), 12:34 Průžek (Kunst, Bartoš), 28:55 Žálčík (Bartoš), 62:33 Šuhaj - 11:07 P. Machač (Půhoný, Hanousek), 19:38 M. Rohlík (Nedbal, Kaplan), 24:19 Zdráhal (Půhoný, Kubíček), 57:48 Zdráhal (Hanousek, Půhoný). Rozhodčí: Vrba, Rapák – Hanzlík, Veselý. Diváci: 949.

Draci Šumperk Hamalčík (Lackovič) – Eliáš, Kunst, Dudycha, Kadeřávek, Hrachovský – Průžek, Bartoš (A), Žálčík (C) – Matě. Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek – Mácha, Bernat, Jouza – Nedvídek, Vachutka (A).

HC Dynamo Pardubice B Matěcha (Klouček) – Bukač, Hanousek, Nedbal (C), Drtina (A), Kubíček, Zdráhal (A) – Matýs, T. Urban, Rouha – Kaplan, M. Rohlík, Lichtag – M. Machač, T. Zeman, Pochobradský – Kulhánek, P. Machač, Půhoný.

VHK ROBE Vsetín - SC Marimex Kolín 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky: 11:58 Sihvonen (Přikryl, Š. Bláha), 47:01 Lichanec (Hořanský), 57:14 Holec (Klhůfek), 58:32 Lichanec (Jenyš). Rozhodčí: Micka, Mejzlík – Kleprlík, Pěkný.. Diváci: 1 849.

VHK ROBE Vsetín Žukov (Vošvrda) – Kajínek, Jenáček, O. Němec (A), Česánek, Smetana (A), Ondračka – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, R. Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš – Číp.

SC Marimex Kolín Soukup (Sajdl) – Aubrecht, Gaspar, Piegl (A), Kukla, Zajíc, Čáp, Naar, T. Jelínek – Mar. Novák, Koukal (C), Z. Král (A) – J. Sklenář, Matějček, Kadlec – D. Šedivý, Morong, K. Lang – Moravec, Pajer.

HC Stadion Litoměřice - HC Frýdek-Místek 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky: 13:26 J. Koláček (Berka, Jebavý), 26:01 J. Koláček (Válek), 42:02 Jícha (J. Koláček, Berka), 55:16 J. Koláček (Berka) - 44:54 Bednář (Žůrek), 51:34 Bednář (Matěj, Sova). Rozhodčí: Svoboda, Čáp – Bohuněk, Maňák. Diváci: 1 030.

HC Stadion Litoměřice T. Král (Sklíba) – Jebavý (C), Hampl, J. Šedivý, Holý (A), Kroupa, Černohorský – Procházka, Kuťák, Guman – P. Svoboda, Jícha, Válek – Ton, J. Koláček, Berka – Slavíček, M. Vitouch, Senčák – Pártl.

HC Frýdek-Místek Švančara (Mokry) – Žůrek, Teper (C), Š. Havránek, J. Michálek, Sova, Homola, J. Adámek – Svačina (A), A. Zeman, Bednář – Doktor, Vrdlovec (A), Dostálek – Hotěk, Haas, Klimša – Macháček, Matěj, Ramik.

HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)

Branky: 18:56 Karabáček (Harkabus, Haman), 44:12 Bilčík (Skořepa, Harkabus), 47:37 Miškář (Haman, D. Kolář), 55:27 Harkabus (Haman) - 51:48 Žejdl (Mrňa, L. Stehlík), 53:06 Barák (J. Brož, Všetečka). Rozhodčí: Radek Wagner, Kamil Zavřel – Václav Beneš, František Štěpánek. Diváci: 794.

HC Dukla Jihlava Maláč (Chaloupek) – Haman, D. Kolář, F. Kočí, Bilčík, Dundáček, Vala, A. Dvořák – Karabáček, Skořepa (C), Harkabus (A) – Šik, Miškář, T. Havránek – Pořízek, Handl, Chlubna – V. Brož, Juda, Cachnín.

HC Slavia Praha Málek (Pittr) – Matyáš, Klikorka, Křepelka, Žovinec, Szathmáry, Hejda, Barák (A) – Kulda, Žejdl (A), Strnad – J. Brož, Knotek (C), Všetečka – L. Stehlík, Kern, Mrňa – Krliš, Havrda, Simon.

Berani Zlín - Poruba 3:2N (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)pen. 1:0

Branky: 13:51 Kubiš (Zavřel, Talafa), 41:50 M. Lang (P. Sedláček, Huf), Mrázek - 09:52 Šlahař (Dufek, Voráček), 48:52 Vehovský (Vachovec, Gřeš). Rozhodčí: Šudoma, Koziol – Kučera, Peluha. Diváci: 2 239.

Berani Zlín Huf (Kořének) – Gazda, Husa, Zbořil, Suhrada, Talafa, Zavřel, Riedl – Z. Sedlák, Kindl, Kratochvíl – Mrázek, Luža, M. Lang – Pospíšil, Hejcman, Kubiš – Köhler, Sadovikov, P. Sedláček.

Poruba Dolejš (O. Bláha) – Voráček, Urbanec, Lemcke, Klimíček, Doudera, A. Sedlák, Mlčák – Vehovský, Vachovec, Gřeš – Dufek, Pšurný, Šlahař – Hrníčko, Šoustal, Bernovský – Häring, Karafiát, Brodek.