Vrchlabští hokejisté během tréninku

Vrchlabští hokejisté během tréninku | foto: Michal Klíma, MAFRA

Hokejisté Vrchlabí získali na Slavii bod, Poruba drží neporazitelnost

• 0
Hokejisté Vrchlabí po karanténě kvůli nákaze covidem-19 prohráli ve svém úvodním vystoupení v první lize na ledě pražské Slavie 3:4 po samostatných nájezdech. Duel 5. kola rozhodl útočník Filip Kuťák. Neporazitelnost drží i po pátém utkání Poruba, která doma zdolala dalšího nováčka Šumperk 2:0. Tabulku vede o čtyři body před Slavií a Jihlavou, jež podlehla Sokolovu 2:3 v prodloužení.

V druhé nejvyšší soutěži je Vrchlabí poprvé od ročníku 2010/11, po němž ze soutěže odstoupilo. Po dvou sezonách v Královéhradecké krajské lize působilo v druhé lize.

Slavia nastoupila potřetí z pěti utkání v sezoně bez třiačtyřicetiletého útočníka Jaroslava Bednáře, který v minulé sezoně pomohl právě Vrchlabí 68 body z 32 zápasů k postupu. Po absenci v úvodním kole s Ústím nad Labem chyběl i ve středu v Šumperku.

Nováček na Slavii nejdříve vedl, potom dvakrát prohrával a prodloužení vynutil ve 44. minutě zkušený obránce Tomáš Linhart, který má na kontě v extralize 888 zápasů a v roce 2005 získal titul s Pardubicemi. Za domácí dvakrát skóroval kanonýr Tomáš Šmerha. V nájezdech se trefili jen Kuťák, Daniel Kružík a Petr Kafka z týmu Pražanů.

Poruba, která dosud ztratila jediný bod, rozhodla na konci první třetiny. V 17. minutě otevřel skóre Marek Špaček a za 29 sekund zvýšil Fin Markus Korkiakoski. Ve 45. minutě upravil na 3:0 v přesilové hře Radek Pořízek a na snížení Daniela Spratka odpověděl Petr Kanko. Šumperk na první výhru stále čeká.

Všechny branky duelu Jihlavy se Sokolovem padly v přesilovkách. V úvodním dějství na trefu domácího Tomáše Harkabuse odpověděl Patrik Prymula. V polovině třetí části otočil stav Michal Gut, ale v 57. minutě poslal zápas do prodloužení Daniel Kolář. Po dvou minutách nastavení rozhodl Tomáš Rohan.

V druhém utkání v ročníku dosáhl na první zisk Frýdek-Místek, jenž rozdrtil doma Ústí nad Labem 6:0. Rozhodl ve druhém dějství, v kterém díky pěti gólům získal šestibrankový náskok. Po třech bodech si připsali David Kofroň (1+2) a Milan Mikulík (0+3).

Kladnu pomohly dva body Tomáše Plekance za gól a asistenci jen k bodu v Litoměřicích. Ty díky brance Patrika Miškáře v přesilovce v čase 64:29 vyhrály 3:2 v prodloužení.

18.Kadaň30035:200

VHK ROBE Vsetín - SK Trhači Kadaň 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky: 17:29 Březina (Gorčík), 33:25 Pechanec (Smetana), 47:52 Babka (Rehuš, Kudělka), 59:54 Hryciow - 56:21 Morong (J. Svoboda, Kottek), 59:33 Sursov (Trefný). Rozhodčí: Doležal, Čáp – Otáhal, Komínek. Diváci: 1000.

VHK ROBE Vsetín Gába (Málek) – Ondračka, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – J. Kloz, R. Vlach, Klímek – Machač, Rehuš, Babka – Hořanský, Gajarský, Vítek – A. Zeman.

SK Trhači Kadaň Hanuljak (R. Běhula) – Kottek, Trefný, R. Havel, Seemann, Březák, Havlín, T. Běhula – Koblížek, Chlouba, Jakub Veselý – Matyáš Svoboda, Morong, J. Svoboda – Homer, Achmetianov, Hradecký – Sursov.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Benátky nad Jizerou 6:5P (1:1, 2:1, 2:3 - 1:0)

Branky: 13:38 Chlán (Drtil, Vachutka), 29:21 Hrníčko (Chlán), 33:41 Hrdinka (Wojnar), 42:34 Hrníčko (Pěnčík), 43:57 Mrázek (Drtil, Bartoš), 60:27 Sova (Mrázek, Bartoš) - 11:13 Aubrecht (A. Dlouhý, Pekař), 37:46 D. Špaček (Hrabík), 52:54 A. Dlouhý (D. Špaček, Kolmann), 53:47 Kolmann (Pekař), 58:17 Kolmann. Rozhodčí: Dědek, Cabák – Zedník, Kleprlík. Diváci: 751.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (Wolf) – Hefka, Sova, Drtil, Staněk, Pěnčík, Hrdinka, Janeček – Mrázek, Bartoš (A), M. Novák – T. Jandus, T. Kaut (C), Vachutka – Žálčík (A), Chlán, Hrníčko – Wojnar, Motloch, Ouřada.

HC Benátky nad Jizerou Pařík (Hrstka) – Kolmann (C), Kovář, Had, Kunst, P. Krejčí, Aubrecht – Hujer, A. Dlouhý, D. Špaček (A) – Wiencek, Hrabík, Pekař – Maršoun, Čederle, Pabiška (A) – Gajda, Šafařovský.

HC RT TORAX Poruba 2011 - DRACI PARS ŠUMPERK 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky: 16:43 Špaček (T. Jáchym, Pořízek), 17:12 Korkiakoski (Rudl, Endál), 44:48 Pořízek (Žovinec, Špaček), 53:41 Kanko (Toman, Brodek) - 52:47 Spratek (Kučera, Horký). Rozhodčí: Marek, Ondráček – Bartek, Konvička.

HC RT TORAX Poruba 2011 Foltán (Muštukovs) – Teper, Žovinec, Urbanec, Kozák (C), Dundáček, Slavík, Rudl – Špaček, T. Jáchym, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál (A) – Brodek, Kanko, Toman – J. Káňa (A), M. Hlinka, Hotěk.

DRACI PARS ŠUMPERK Altrichter (Peksa) – Gewiese (C), Nepokoj, Kabelka (A), Dosek, Weintritt, Řezáč, Věntus – Uhlík, Tadeáš Král, Hroch – Krejčiřík, Baláž, Bernovský – Jaroš (A), Spratek, P. Kratochvíl – Kučera, Scheuter, Horký.

HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem 6:0 (1:0, 5:0, 0:0)

Branky: 15:52 Klimša (Mikulík, Husák), 21:55 R. Veselý (Husák, Kofroň), 30:45 Martynek (Mikulík, Šedivý), 32:05 Šedivý (Mikulík, Peterek), 35:20 Peterek (Kofroň, Malík), 39:39 Kofroň (Kurovský). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Hanzlík, Dohnal. Diváci: 721.

HC Frýdek-Místek Suchánek (Malík) – Haman, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, J. Adámek – Kurovský, R. Veselý, Kofroň – Mikulík (C), Peterek, Šedivý – Martynek (A), Klimša (A), Tomi – Kaukič, Stuchlík, Raška – Przybyla.

HC Slovan Ústí nad Labem Haas (36. Hamalčík) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vl. Brož (A), Vala, Zich, M. Voženílek – Trávníček (C), Pšenička, Severa – Tůma, P. Svoboda, Houška – Grim, Protasenja, Matějček – O. Bláha, Furch, Tlačil.

HC Stadion Litoměřice - Rytíři Kladno 3:2P (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky: 19:36 M. Beran (J. Holý, Jícha), 42:42 Kubíček (Miškář), 64:29 Miškář (M. Beran) - 20:41 Plekanec (Ticháček), 39:36 Kubík (Hlava, Plekanec). Rozhodčí: Petružálek, Bernat – Podrazil, Kokrment. Diváci: 950.

HC Stadion Litoměřice A. Beran (Tomáš Král) – Marcel, J. Holý, Výtisk, Mlčák, Jebavý, Kubíček, Baláž – M. Beran, Válek, Procházka – Jícha, Miškář, Jánský – Koffer, Vitouch, Toman – Jindra, Čermák.

Rytíři Kladno Košarišťan (Brízgala) – Frye, Ticháček, Zelingr, L. Doudera, Štochl, Mikliš – Kubík, Plekanec, Račuk – Bílek, Filip, Melka – Hajný, Pitule, Š. Bláha – Hlava, Šapovaliv, Guman – Š. Jelínek.

HC Dukla Jihlava - HC Baník Sokolov 2:3P (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 04:47 T. Harkabus (M. Zadražil, Illéš), 56:27 D. Kolář (Chlubna) - 06:21 Prymula (M. Jandus, M. Kadlec), 49:27 Gut (Šik, M. Kadlec), 62:00 T. Rohan (M. Jandus, D. Tůma). Rozhodčí: Barek, Pilný – Jindra, Roischel. Diváci: 694.

HC Dukla Jihlava Fučík (Jan Brož) – D. Krenželok, T. Černý, D. Kolář (A), Eliáš, Bilčík, Mareš, Černohorský – Čachotský (C), M. Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Pekr – T. Harkabus, Poletín, Chlubna – T. Havránek, Lichanec, V. Brož.

HC Baník Sokolov Hamrla (Cichoň) – J. Pohl (A), Houdek, M. Jandus, A. Rulík, Přindiš (A), D. Zeman – M. Kadlec, Gut, Šik – Vracovský, Vrána, D. Tůma – Švec, T. Rohan, Prymula – Kropáček, Jiskra.

HC Slavia Praha - HC Stadion Vrchlabí 4:3N (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)pen. 3:0

Branky: 19:59 Šmerha (Jeřábek, Kuťák), 26:48 Kružík (Vlček, Jeřábek), 42:13 Šmerha (Vampola), Kuťák - 05:51 Chrtek (Nouza), 38:23 Nouza (Chrtek, Niko), 43:11 Linhart (Heřman, Nouza). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Beneš, Horažďovský. Diváci: 851.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – Buchta, J. Novák (C), Gaspar, Hejda, Jeřábek, Antoš, T. Duda – Kuťák, Vampola, Šmerha – J. Doležal (A), Vlček, Kafka – Šteiner, Vrdlovec, Kružík – Tomica, Petrov, M. Ondráček.

HC Stadion Vrchlabí Klouček (Soukup) – Kajínek, Niko, Linhart (A), Oliva, Bučko, Jirků (C), Blažej – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – Machač, Pochobradský, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – Chalupa, Dubský, Moník.