Kladenský brankář Jan Lukáš inkasuje po teči Davida Květoně.

Kladenský brankář Jan Lukáš inkasuje po teči Davida Květoně. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Chomutov ve šlágru přetlačil Kladno, Ústí deklasovalo Jihlavu

• 7
V souboji dvou ambiciózních týmů, které se chtějí vrátit do extraligy, porazili chomutovští hokejisté Kladno 3:2 v prodloužení. V další předehrávce 38. kola první ligy Ústí nad Labem deklasovalo Jihlavu 5:0.

Šlágr v Chomutově rozhodl v 63. minutě Marek Hovorka, který využil přesilovku. Chomutov v početní převaze dal i oba góly v základní hrací době. S kladenským dresem se porážkou rozloučil útočník Jan Hlaváč, sedmatřicetiletý dvojnásobný mistr světa se v úterý vrátí do USA, kde žije.

Také v další předehrávce v Ústí nad Labem rozhodly o vítězi góly z přesilovek. Severočeši porazili Jihlavu 5:0 a početní převahu zužitkovali rovněž třikrát. Zároveň razantně utnuli sérii čtyř porážek bez bodového zisku. To Jihlava prohrála počtvrté z posledních pěti utkání.

První hokejová liga, 38. kolo:

Chomutov - Kladno 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
13. Květoň, 47. Rutta, 63. Hovorka - 2. Kaberle, 35. Stach. Rozhodčí: Jílek - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:1. Diváci: 4139.

Ústí nad Labem - Jihlava 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
3. Baránek, 8. Rod, 22. Vávra, 34. Vágner, 50. Tůma. Rozhodčí: Jechoutek - Špringl, Kokrment. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:0. Diváci: 511.