Litoměřický brankář Tomáš Král zasahuje. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Vítěznou sérii Litoměřic zastavil Kubinčák, ta budějovická pokračuje

• 0
Hokejisté Mostu ukončili v první lize čtyřzápasovou vítěznou sérii Litoměřic. Třetí tým tabulky doma porazili 2:1 díky dvěma gólům Vojtěcha Kubinčáka, na nichž se podílel navrátilec Tomáš Divíšek. V druhé předehrávce 22. kola vyhrály České Budějovice 3:2 v Ústí nad Labem.

Most šel do vedení poprvé díky Kubinčákovi v 11. minutě v přesilové hře. Litoměřice odpověděly už za dvě minuty také v početní výhodě zásluhou Šulce. Vyrovnaný duel rozhodl v 55. minutě do třetice v přesilovce Kubinčák, jemuž ideálně nahrál Divíšek, hrající první utkání po návratu z měsíčního hostování v Plzni.

České Budějovice naplno bodovaly potřetí za sebou. Vítězný gól vstřelil Michal Švihálek 33 sekund před třetí sirénou.

První hokejová liga, 22. kolo:

Ústí nad Labem - České Budějovice 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
29. Roubík, 30. Budínský - 28. Suchánek, 46. Heřman, 60. Švihálek. Rozhodčí: Zubzanda - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1321.

Most - Litoměřice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
11. a 55. Kubinčák - 13. Šulc. Rozhodčí: Jechoutek - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. Diváci: 323.