| foto: Petr Lundák, MF DNES

První liga: Vary opět vyhrály, Kladno má jen bod. Budějovice neinkasovaly

• 9
Po 13. kole první hokejové ligy jsou dál v čele Karlovy Vary, které ještě v minulé sezoně hrály nejvyšší soutěž. V poslední Kadani uspěly 5:3 a na druhé Kladno, jež má ovšem zápas k dobru, mají nyní už tříbodový náskok. Středočeši totiž v Prostějově ukořistili jen bod za prohru 2:3 po prodloužení. Stejně bodů jako Kladno, ale horší skóre mají třetí České Budějovice, které doma s přehledem zdolaly Přerov 3:0.

Zápas Karlových Varů s Kadaní byl rozhodnutý už po dvou třetinách, kdy hosté vedli o pět branek. Dvěma góly se o to zasloužil útočník Martin Kohout. Poté ale favorit polevil a v závěrečné části nechal vrátit domácí do hry, což vyústilo ve tři trefy Kadaně během necelých dvou minut. Ani to ale nemohlo nic změnit na vítězství Západočechů.

Kladenští hráči padli v Prostějově, byť zápas proti domácím Jestřábům měli dobře rozehraný. Od 28. minuty vedli po trefě Jakuba Strnada, záhy však v přesilovce srovnal zkušený Tomáš Divíšek a na sklonku prostředního dějství otočil stav Aleš Holík. Hned zkraje závěrečné dvacetiminutovky sice vyrovnal hostující Švéd Linus Svedlund, poslední slovo ale patřilo domácím. V prodloužení totiž v čase čase 63:54 rozhodl obránce Ladislav Havlík.

První zápas po odvolání kouče Stavjani zvládly České Budějovice. Už ve čtvrté minutě se trefil zadák Žiga Pavlin, ve druhé třetině se prosadili Zdeněk Kutlák s Kanaďanem Timothym Crowderem. Gólman Petr Kváča díky 23 úspěšným zákrok vychytal druhé čisté konto v ročníku. Jihočeši doma zvítězili i pošesté v sezoně, naopak Zubři prohráli počtvrté za sebou a v tabulce zůstali pátí.

Doma uspěla Slavia, jež i díky dvěma trefám v přesilových hrách porazila 3:0 Benátky nad Jizerou. Brankář Dominik Frodl udržel díky 20 zásahům podruhé v sezoně čisté konto.

Nováček ze Vsetína ztratil vedení nad Třebíčí a podlehl jí 1:3, takže si připsal už čtvrtou domácí porážku z posledních pěti zápasů. Přestřelku s Ústím nad Labem zvládl Frýdek-Místek, který doma vyhrál nad Slovanem 6:5 po samostatných nájezdech.

První hokejová liga

Výsledky a statistiky 13. kola

VHK ROBE Vsetín - SK Horácká Slavia Třebíč 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 05:45 Karafiát (Ostrčil) - 07:36 Půža (Vodný, Spurný), 24:29 R. Zohorna (Čejka, T. Havránek), 59:12 Malec. Rozhodčí: Přikryl, Luczków – Wesley, Zedník.. Diváci: 2708.

VHK ROBE Vsetín J. Pavelka (Horčička) – Ostrčil, Frolo, Žák, Dundáček, Teper, Šenkeřík – Markovič, Hruška, Březina – Slováček, Vávra, Podešva – Jonák, Kucharczyk, Finsterle – Vítek, Šilhavý, Karafiát.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Do. Svoboda) – L. Vágner, Nedbal, Čejka, Hort, Půža, Spurný – Jan Wasserbauer, Dolníček, R. Erat – R. Zohorna, T. Havránek, Horký – Vodný, Kusko, Kristl – Malec, Tadeáš Král, Paták.

AZ RESIDOMO Havířov - HC Stadion Litoměřice 2:1P (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 27:31 Drtil (Matai, Fronk), 63:13 Matai (Sikora, Krisl) - 31:27 Pavlas (J. Veselý, Kusý). Rozhodčí: Kašík, Čech – Adamec, Poruba. Diváci: 1638.

AZ RESIDOMO Havířov Bláha (Matoušek) – Krisl (C), Drtil, Postnikov, Dudek, Chroboček, R. Havel – Kotala, Matai, Sikora (A) – P. Beránek, Rác, M. Kalus – Pořízek, L. Bednář, Fronk – Cihlář, Baláž, Gřeš.

HC Stadion Litoměřice Michajlov (Rybár) – Kachyňa, Pavlas (C), Smetana (A), Kvasnička, Jebavý, Jandus – Kusý, J. Veselý, Bílek (A) – J. Dvořák, Miškář, M. Chalupa – Stříbrný, J. Šimeček, Helt – Kantner, Komárek, Jirásek.

HC Slavia Praha - HC Benátky nad Jizerou 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 21:13 J. Holý (Kubica, L. Krejčík), 57:11 Barák (Kubica, Šafránek), 58:37 Kubica (M. Ondráček). Rozhodčí: Jechoutek, Kopeček – Kotlík, Polák.

HC Slavia Praha Frodl (Polívka) – J. Drtina (C), Kasík, Barák, J. Holý, Kolařík, A. Růžička – Vracovský, Nedvídek, Kopta – L. Krejčík, Šafránek (A), Kubica – M. Ondráček, Šagát, M. Kadlec – Šteiner, Furch, Šmerha.

HC Benátky nad Jizerou Kořenář (Žajdlík) – Kunst, Husa, Maier (A), Pyrochta, Tržický, Turský – A. Dlouhý, Chrtek, Hrníčko (C) – Jeník, Bittner, Psota – R. Veselý, Z. Král, Hrabík – Bělohorský, Průžek, Wiencek (A).

HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem 6:5N (0:1, 3:3, 2:1 - 0:0)pen. 0:0

Branky: 24:33 Pechanec (Bajtek, Kvasnica), 33:44 Przybyla (Kaukič), 38:05 Kvasnica (Bajtek), 41:37 Klimša (Kvasnica, Pechanec), 58:32 Kofroň (Mikulík) - 05:33 Smolka (Roubík), 20:18 Bernad (Melka), 34:04 Vrdlovec (Bernad, Husák), 35:22 Smolka (Melka, Bernad), 42:36 Husák (Smolka).

HC Frýdek-Místek L. Daneček (Loubal) – Bartko, L. Kovář, Ovčačík, Zahradníček, D. Stránský, Piegl – Kofroň, Mikulík, J. Kalus – Kvasnica, Pechanec, Bajtek – Kafka, Klimša, Kaukič – Przybyla, Flok, T. Jáchym.

HC Slovan Ústí nad Labem Soukup (Volke) – Husák, Bernad, M. Vágner, M. Zdvořáček, Hes, Mlčoch – Melka, Roubík, Smolka – Severa, Vrdlovec, P. Kousal – Gengel, Dufek, D. Merta – Navarra, L. Volf, Markulinec.

SK Trhači Kadaň - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (0:2, 0:3, 3:0)

Branky: 55:55 Wágner (Krejčiřík), 56:52 Rindoš (Adámek, Macháček), 57:24 Tůma (R. Černý, Hlava) - 02:20 Tuominen (Davídek), 13:05 Kverka (Stloukal, Podlipnik), 30:20 Kohout (Kverka, Krejčí), 33:35 O. Beránek (Flek, Gríger), 37:14 Kohout (Podlipnik, Stloukal). Rozhodčí: Wágner, Zubzanda – Krátký, Doležal..

SK Trhači Kadaň Š. Lukeš (Tadeáš Dvořák) – Szathmáry, Trefný, Blaha, Buchtela, Kadeřávek, Cestr, R. Černý – O. Procházka, Hejcman, J. Havel – Hlava, Rob, Tůma – Wágner, Rindoš, Krejčiřík – Macháček, Adámek.

HC Energie Karlovy Vary Závorka (F. Novotný) – Krejčí, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, Šafář – O. Beránek, Gríger, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Osmík, Tuominen, Davídek.

LHK Jestřábi Prostějov - Rytíři Kladno 3:2P (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 30:47 Divíšek (Rudovský), 39:34 A. Holík (Havlík, Divíšek), 63:44 Havlík - 27:33 J. Strnad (R. Přikryl, Pekr), 40:43 Svedlund.

LHK Jestřábi Prostějov Groh (Neužil) – Žovinec, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Horyna, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, L. Luňák – Švec, Dvořáček, Hozák – Nouza, Fiala, Divíšek – Rudovský, Švarc, Venkrbec.

Rytíři Kladno Cikánek (Stahl) – Kehar, P. Hořava, Veber, F. Matula, Štich, Štindl – Lorraine, Bláha, Zikmund – T. Kaut, Redlich, R. Přikryl – D. Tůma, Kružík, J. Kloz – Pekr, Svedlund, J. Strnad.

ČEZ Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky: 03:22 Pavlin, 21:39 Kutlák (Vlček), 34:24 Crowder (Kutlák). Rozhodčí: Grech, Veselý – Malý, Šiman. Diváci: 5695.

ČEZ Motor České Budějovice Kváča (Gába) – Fillman, Vráblík, Kutlák (C), Marcel, Pavlin, Pýcha – Toman, Nedorost (A), Čermák – Dostálek, Galamboš, Heřman – Crowder, Vlček, Šulek – Marek, Pajič, Doktor.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Plášek, T. Sýkora, M. Kratochvíl – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, F. Dvořák – Goiš, Šlahař, Václavek.