Chrudim (Ilustrační foto)

Chrudim (Ilustrační foto) | foto: Josef Vostárek, MF DNES

Po vlažném úvodu brala Chrudim dva body

• 0
Dlouho se nemohli dostat do tempa. Ale nakonec do své bodové šňůry přidali šestý zápis v řadě. Prvoligoví chrudimští hokejisté na svém ledě vyhráli nad Havířovem 2:1 po samostatných nájezdech. Druhý bod jim zajistil Lukáš Valko.

"Po výkonu, který jsme předvedli, jsou dva body dobré. Nepovedlo se zopakovat hru z minulých utkání," pronesl chrudimský trenér Martin Hosták.

Na jeho tým v úvodu jako by dolehl opožděný začátek kvůli pozdnímu příjezdu sudích. Zápas byl rozehrán se čtyřicetiminutovým zpožděním.

"Začali jsme velice vlažně. Nevím, zda to bylo způsobeno tím, že jsme půl hodiny seděli v kabině," podotkl Hosták.

Na ledě se dříve rozehřáli havířovští Panteři. Byli aktivnější, ale domácí gólman Němec držel bezbrankové skóre. Kapituloval až na startu druhé třetiny. Už ve 36. vteřině ho prostřelil Vala. A za necelé čtyři minuty dostal puk do sítě znovu. Tentokrát však gól neplatil pro postavení střelce v brankovišti.

Zato Chrudim se dlouho prosadit nedokázala. "Půl zápasu jsme se nedostali do hry, chybělo nám nasazení a bruslení," pronesl Hosták.

Až teprve ve třetí části dokázali domácí hráči přidat. Hned na začátku mohl srovnat Jan Šeda, ale na havířovského gólmana Čecha nevyzrál.

Ve 46.minutě se však Chrudimští dočkali. Martinec našel Žáka a ten se trefil na Čechovu vyrážečku. Domácí nabudila vyrovnávací trefa.

Jenže přetočit skóre na svou stranu se jim nepovedlo. "Třetí třetina byla z naší strany už lepší. Bohužel jsme dokázali vstřelit jen jeden gól," zalitoval Hosták.

Na nerozhodném výsledku nezměnilo nic ani prodloužení. A tak vítěze určila penaltová "loterie". V ní byli zprvu úspěšnější hosté zásluhou přesné trefy Valy.

Domácí Beránek však dokázal vyrovnat a ve třetí sérii vstřelil vítězný gól Valko. Chrudim tam během dvou týdnů už potřetí uspěla při samostatných nájezdech.

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.