S pukem olomoucký  Matěj Pekr, sledují ho chomutovští Petr Mudroch a brankář Miloslav Hanuljak.

S pukem olomoucký Matěj Pekr, sledují ho chomutovští Petr Mudroch a brankář Miloslav Hanuljak. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Olomoučtí hokejisté dobyli Havlíčkův Brod, dvakrát se trefil Pekr

• 0
Ve 37. kole první hokejové ligy ovládla olomoucká první lajna v Havlíčkově Brodu úvodní třetinu a Hanáci si odvezli tři body za vítězství 4:1. Naopak zápas na domácím ledě nezvládli hráči Šumperka, kteří podlehli Jihlavě 1:3.

Kohouti slavili gól v havlíčkobrodské Kotlině už po necelé minutě hry, skóre otevřel nejlepší střelec Olomouce Matěj Pekr. Stejný hráč přidal do konce třetiny ještě další úspěšnou trefu i asistenci pro Jiřího Řípu a Hanáci vedli už 3:0.

"Byli jsme hodně produktivní, první třetina rozhodla. Děj na ledě byl vyrovnaný, pak jsme ale dali tři důležité góly," uvedl pro klubový web Havlíčkova Brodu trenér Olomouce Petr Fiala.

V polovině utkání ještě navýšil převahu Olomouce na 4:0 Heža, domácí dokázali už pouze korigovat. V jedné z devíti přesilových her Havlíčkova Brodu se prosadil Protivný.

"Pro domácí je to trošku kruté, ale ty body máme zaslouženě. Druhá třetina byla stěžejní. Hráli jsme skoro deset minut v oslabení, ale inkasovali jsme jen jeden gól," těšila defenzivní práce Mory kouče Fialu.

Zatímco Olomouc zvládla dva zápasy na přelomu roku s vítězným skóre 10:2, Šumperk obě poslední střetnutí prohrál a účasti v play-off se nepřibližuje. Hostům se na severu Moravy dařilo a po brance jihlavského Krupky z 11. minuty nutili domácí řešit další nebezpečné situace.

Zlepšení ze strany Šumperka přišlo ve druhé třetině, přesto Draci podruhé inkasovali. I přes snížení v úvodu třetí části se Šumperku nepodařilo i kvůli nepřesnostem zápas zdramatizovat, do prázdné branky pak pečetil výhru Dukly Polcar.