Hokejisté Vrchlabí stále vévodí prvoligové tabulce.

Hokejisté Vrchlabí stále vévodí prvoligové tabulce. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

O mrtvé střídačce a výprasku

To byl ale výprask! Hokejisté Vrchlabí si z Chrudimi odvezli drtivé vítězství 8:3 a minimálně do sobotního utkání s Hradcem Králové si pojistili vedení v prvoligové tabulce. Bodovali i Hradečtí. Avšak po tak nadějném průběhu domácího duelu s Chomutovem je jeden bod po porážce 4:5 na samostatné nájezdy proklatě málo.

Ale nejprve pojďme zpět do Krkonoš k prvoligovému lídrovi. Utkání s Chrudimí byla výjimečná, ještě když se obě mužstva přetahovala o postup z druhé ligy, vlastně je to takové malé derby. Když se oba týmy dvakrát potkaly v letošní přípravě, od ucha k uchu se po výhře a remíze smáli Chrudimští a libovali si, jak něco podobného předvedou i v "mistráku".

Jenže to bylo úplně naopak, dokonalé k.o. "Myslím si, že na začátku druhé třetiny jsme hru otočili a podařilo se nám něco vymyslet. Jenže nás srazila tříminutovka, kdy nám tam spadly tři góly a bylo po zápase," soukal ze sebe televizní komentátor a chrudimský kouč Martin Hosták. "A takové mužstvo, jako je Vrchlabí, si nemůže takový náskok nechat vzít."

Svatá pravda! Hosté o náskok nejenže nepřišli, ale ještě jej přikrášlili. "Dodrželi jsme taktiku a dostali Chrudim pod tlak. Ale myslím, že na soupeři byla trochu vidět únava ze zápasu s Chomutovem," pronesl vrchlabský trenér Vladimír Jeřábek.

A Hradec? Bod proti Chomutovu je málo. Strašně málo! Východočeši vedli už 3:1, ale pak v rozmezí pouhých 55 vteřin dvakrát inkasovali a nakonec byli rádi, že bitvu dotáhli alespoň do prodloužení a nájezdů.

"Mrzí to opravdu hodně, protože soupeř už byl na lopatkách," mračil se trenér Pavel Pazourek, který se domnívá, že jediný problém tentokrát byl přímo v hlavách jeho svěřenců: "Nedokážu si to vysvětlit. Stále zdůrazňujeme, že i když vedeme o dvě branky, nic není hotovo."

A Pazourek okamžitě přidává další smutný fakt:"Naše střídačka byla úplně mrtvá. Nikdo to nedokázal vyburcovat." A času na pročištění atmosféry, případně "mytí hlav" není mnoho.

Už zítra je na programu derby. Je nabíledni, kdo do něj půjde s větším sebevědomím.