Hokej HC Vrchlabí - Štrach, HC VCES Hradec Králové - Zápotočný, hromadná rvačka

Hokej HC Vrchlabí - Štrach, HC VCES Hradec Králové - Zápotočný, hromadná rvačka | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Nejsme poslední, těší hokejisty Hradce Králové

• 1
Hokejisty Hradce Králové při pohledu na prvoligovou tabulku už nemusí trápit černé myšlenky. Po prvním tříbodovém vítězství v sezoně, na které čekali úvodní čtyři kola, už nejsou poslední.

Cestu vzhůru zahájili duelem, který nebyl v Hradci už několik sezon k vidění: nastoupil poslední tým proti předposlední Kadani, ani jeden z nich předtím nedokázal nikoho porazit.

A zápas ukázal, že ani jeden tým není na začátku sezony v herní pohodě. Vyšel z toho neurovnaný hokej s řadou chyb, ve kterém byli šťastnější domácí hráči. "Víme, že se na to někdy dost těžko koukalo, ale pro nás jsou důležité tři body," uvedl trenér Hradce Jiří Mička.

Hradec zápas začal poměrně slušně, v první třetině si vypracoval místy velký tlak, ale vyneslo mu to jen jednobrankové vedení. Po přestávce byla hra sice vyrovnanější, ale Hradci přinesla druhý gól. Klid však ne, protože hosté v přesilovce snížili.

Podobná situace se opakovala také v poslední třetině a Hradec se musel o těsnou výhru obávat až do konce. I proto, že se jeho hráči dopustili řady chyb. "Některé byly neuvěřitelné, i od zkušených borců. Ale pro nás byla opravdu důležitá výhra," poznamenal Mička.

Těsnou výhru si do tabulky 1. ligy připsali také hokejisté Vrchlabí, kteří tak až na úvodní prohru v Olomouci všechny své dosavadní zápasy vyhráli, tentokrát nad Znojmem 2:1.

Podruhé se o výhru svého nového týmu střelecky přičinil zkušený Jan Čaloun, tentokrát zaznamenal vítězný gól a po třech zápasech má na svém kontě tři vstřelené branky. "Začali jsme dobře, ale bohužel nás trochu srazily nevyužité přesilovky," poznamenal trenér vrchlabského týmu Vladimír Jeřábek.

I proto si diváci na úvodní gól domácího týmu museli počkat až do závěrečné třetiny. "Bylo to také tím, že v brance Znojma skvěle chytal Horčička," soudí Jeřábek.

Druhá nejvyšší soutěž pokračuje 5. kolem už zítra, oba týmy z Hradeckého kraje tentokrát putují za svými soupeři. Vrchlabí se představí na ledě vedoucího Chomutova, Hradec Králové v Třebíči.