Kometa má hrajícího asistenta Duchoslava

Brno - Pořád pod vedením trenéra Josefa Černého pokračují v přípravě na první ligu hokejisté Komety Brno. "Ještě však nejsem rozhodnut mužstvo definitivně převzít, je to otázka jednání," přiznal Černý po včerejší domácí porážce 1:6 od Třebíče. Jako asistent je veden Josef Duchoslav, dlouholetý hráč Komety a nyní člen jejího prvního útoku. "Pomáhá mi hlavně v kabině, kde může předat zkušenosti mladším hráčům," upřesnil Černý.

Soupiska brněnského mužstva zaznamenala před včerejším zápasem několik inovací. Ze Znojma přijel obránce Zapletal a z Prostějova Kroupa, ze stejného klubu jsou útočníci Michal Janeček a Lukáš Sedláček. Z Havlíčkova Brodu přijel útočník Řehoř a ze Šumperka slovenský forvard Kraus, který dal hned v 1. minutě jediný gól Komety.

"První třetina, která skončila 1:1, byla z našeho pohledu zatím nejlepším úsekem hry ze všech přípravných zápasů. Ale dovedu si představit, že budeme hrát ještě lépe," poznamenal Černý. V pátek hraje Kometa opět doma s Uničovem.

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.