(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

14:0! Litoměřice roztrhaly kadaňské Trhače, sen o play off žije

• 0
Trapas desetiletí. Hokejisté prvoligových Litoměřic zesměšnili otloukánka Kadaň rekordní výhrou 14:0 a udrželi si naději na postup do play off.

„Náš výkon je ostuda,“ uvedl kadaňský trenér Miroslav Novák, ale říkat to ani nemusel. Roztrhaní Trhači finišují průšvihářskou sezonu černočernou sérií 24 proher v řadě, a to ještě zbývá poslední kolo.

3:0, 4:0, 7:0, každou třetinu byly Litoměřice hladovější, využily tři přesilovky, jeden gól daly v oslabení a 1 110 fanoušků na tribuně Kalich Areny si asi muselo promnout oči, jestli se jim to nezdá.

Kadaň protočila gólmany, Lukeš i Štěpánek inkasovali sedmkrát. Litoměřice oslavovaly několik hrdinů. Exlitvínovský Jánský nasázel čtyři góly a měl čtyři asistence, životní osmigólový večer!

Pěti body za dva zásahy a tři přihrávky se předvedl Merta, Rus Ščegolkov s 91 starty v KHL přispěl čtyřmi asistencemi.

„Jsme moc rádi, že jsme zvládli poslední domácí utkání a že jsme udrželi šanci bojovat o play off,“ řekl bez větších emocí pro klubový web David Bruk, kouč Litoměřic.

O poslední místo v play off je tlačenice: 7. Litoměřice 89, 8. Havířov 89, 9. Frýdek-Místek 87. V úterním, závěrečném kole Litoměřice razí za Jágrem do Kladna, Havířov hostí Třebíč, která je už bez ambicí, Frýdek nastoupí v Kadani, jež naposledy bodovala 10. prosince.

„Zápas s Kladnem bude velice těžký,“ tuší Bruk, jehož tým má lepší bilanci s Havířovem, horší s Frýdkem.

V předstihu završil zpackanou sezonu ústecký Slovan, předposlední tým překvapil velkolepým domácím obratem proti Havířovu z 0:3 na 5:4 v prodloužení. Chlán a Šťovíček dali po dvou gólech.

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.

Témata: Ústecký kraj