Momentka z utkání Jihlava - Chomutov | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlavu s juniory po debaklu v derby rozstříleli hokejisté Chomutova

• 15
Po sobotním debaklu 0:8 v Havlíčkově Brodě došlo v hokejové Jihlavě na tvrdé tresty, jenže v pondělí přišla další vysoká porážka. Na Vysočině zvítězil v předehrávce 35. kola 6:2 druhý Chomutov, který se vedoucímu Ústí nad Labem přiblížil na dva body. Lídr ale až ve středu.

Vedení Dukly po blamáži v derby ukončilo angažmá Tomáše Karpova, některým dalším hráčům snížilo plat a celému týmu zkrátilo prémie. I proto Jihlavané nastoupili s celkem s osmi hráči juniorky.

V brance si odbyl premiéru David Rittich, ale první start v seniorském tým mu zhořkl už po 43 vteřinách, kdy se ve vlastním oslabení prosadil chomutovský Gajovský.

Hosté byli i dál lepším týmem a ve 22. minutě zvýšil Procházka. Pak se dostala ke slovu Dukla a pohlednou individuální akcí snížil z protiútoku v téže minutě Domin. V 28. minutě ale Sikora dokázal procedit puk mezi Rittichovými betony a znovu zvýšil.

Necelé dvě minuty z prostřední části se dohrávaly ve třetí třetině kvůli poškození reklamní plochy na mantinelu. I v poslední části hry Dukla na začátku inkasovala, prosadil se Mrázek, dorážkou z bezprostřední blízkosti pak zvýšil Jíra.

Korekci nepříznivého výsledku provedl v 54. minutě po přihrávce Čachotského Hodek, ale rozdíl vrátil znovu na čtyři branky Hafenrichter.

35. kolo první hokejové ligy

Jihlava - Chomutov 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
22. Domin, 54. Hodek - 1. Gajovský, 22. Procházka, 28. Sikora, 42. Mrázek, 45. Jíra, 56. Hafenrichter. Rozhodčí: Vampola - Rittich, Guth. Vyloučení: 7:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 312.