Jihlava klesá, Kladno uniká

• 7
S rozdílnými výsledky se potýkají se soupeři v první hokejové lize hráči Kladna a Jihlavy. Na slavnou minulost vzpomínají lépe v Kladně, kde ještě loni hráli extraligu. Vedou už opět bodů, i když v 15. kole na stadioně předposlední Hvězdy Brno získali dva body za výhru 4:3 až v prodloužení, druhé Ústí nad Labem ale prohrálo doma s Třebíčí 1:4 a promarnilo tak šanci snížit ztrátu. Na třetí místo se posunul Prostějov, který po vítězství 3:1 odsunul Jihlavau až na čtvrtou příčku.

Kladenští hokejisté se ve vypjatém utkání s množstvím vyloučených ujali vedení v přesilovce. Hvězda vyrovnala z trestného střílení po polovině zápasu a poté dokonce dvakrát do vedla.  Kladno však dokázalo vždy odpovědět a Kalla nakonec v prodloužení hostům zajistil i druhý bod.

Hráčům z Ústí nad Labem stála v cestě důsledná obrana Třebíče, hosté navíc vytěžili z minima šancí maximum. Severočeši přitom dobře začali, v 7. minutě ale inkasovali po Mockově střele zblízka a po neplodné převaze ústeckého týmu překonal Mikulík brankáře Fikrta podruhé. Naději domácích vzkřísil v 39. minutě Horáček snížením na 1:3, ostatní šance ale brankář Suchan zneškodnil. Třebíč naopak ještě branku přidala.

O výhře Prostějova v Jihlavě se rozhodlo už v první třetině, kdy po chybách domácí obrany i brankáře skórovali Karný a Šakarov. V druhé části Dukla využila z osmi gólových šancí jedinou a vítězství hostů zpečetil minutu a půl před koncem opět po hrubé chybě jihlavské obrany Vlček.

Poslední zůstává Hradec Králové, jehož hokejisté nezvládli utkání s Opavou po psychicky. Zkušenější hosté třikrát udeřili v druhé třetině a pozorným výkonem v obraně pak zápas v poklidu dovedli k vítězství.

Brno - Kladno 3:4 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
33. z tr. střílení a 51. Ivan, 35. Hašek - 13. Zeman, 47. Mojžíš, 58. Kysela, 61. Kalla. Rozhodčí: Mikula - Lipina, Korčeková. Vyloučení: 12:9, navíc Švec a Kameš oba 10 min., Fink (všichni Kladno) 5 min a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváků: 1000.

Chomutov - Mladá Boleslav 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
1. a 31. Boušek, 15. Šíp, 43. Roubík - 29. Kristek, 47. Postl, 56. Král. Rozhodčí: Florián - Fiala, Havelec. Vyloučení: 4:5, navíc Metlička (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. Diváků: 1560.

Ústí nad Labem - Třebíč 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
39. Horáček - 7. Mocek, 19. Mikulík, 21. Holý, 56. Oliva. Rozhodčí: Hodek - Pokorný, Marek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváků: 4000.

Hradec Králové - Opava 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
42. Kudrna - 24. Prokop, 33. Lhotský, 36. Najdek. Rozhodčí: Veselý - Mergl, Kis. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváků: 2000.

Jihlava - Prostějov 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
39. Vrábel - 3. Karný, 15. Šakarov, 58. Vlček. Rozhodčí: Stach - Flegl, Packa. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváků: 1600.

Písek - Žďár nad Sázavou 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
6. Jelen, 8. Vondrka, 10. Míka, 58. Mácha - 56. Vavroch. Rozhodčí: Dvořák - Kreutzer, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 1000.

Beroun - Kadaň 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
30. Novotný - 27. Jaroš, 43. Appel. Rozhodčí: Vlach - Ondrášek, Řešátko. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváků: 150.

14. Hradec Králové    15 4 0 2 0 9 42:57 14

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.