Ústí nad Labem - Jihlava: Pazourek a Man

Ústí nad Labem - Jihlava: Pazourek a Man - Ústecký David Pazourek (vlevo) v souboji s jihlavským Jiřím Manem. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Hokejisté Jihlavy byli pomalejší, proto prohráli

• 0
Hokejisté Dukly Jihlava nenašli recept na rakouského soupeře. V nedělním přípravném duelu na novou prvoligovou sezonu hostili svěřenci trenéra Josefa Augusty Vídeň Capitals – a podlehli těsně 1:2. "Hlavně ze začátku to bylo z naší strany hodně ospalé. Soupeř měl víc ze hry, dobře bruslil a hlavně byl mnohem rychlejší. A přesně to nám dělalo velké problémy," přiznal trenér jihlavského týmu.

Dukla prohrávala od konce úvodní části 0:1. Tři minuty před koncem zápasu sice vyrovnala, ovšem za další necelé dvě minuty si Rakušané vzali vedení nazpět.

"Během druhé a třetí třetiny šel náš výkon přece jen nahoru. Dostávali jsme se do šancí, jenže pořád tam byl ten velký rozdíl v rychlosti. Já jsem moc rád, že tenhle soupeř do Jihlavy přijel, alespoň si naši mladí hráči vyzkoušeli, o čem je mezinárodní hokej," prohlásil Augusta.

Další utkání odehraje Dukla zítra, kdy se na domácím ledě postaví v semifinále Tipsport cupu extraligovému Zlínu.

To zbývající dva prvoligoví zástupci kraje Vysočina vyjedou na led už dnes. Horácká Slavia Třebíč vycestuje k dalšímu zápasovému testu do Znojma a brodští Rebelové přivítají na stadionu v Kotlině Chrudim.

Na jihu Moravy začne dnešní přípravné utkání v 17.30, v Havlíčkově Brodě bude úvodní buly vhozeno o půl hodiny později.