Jaromír Jágr utkání proti Havířovu nedohrál, zápas pro něj skončil už ve 3. minutě zákrokem Marka Sikory u mantinelu. | foto: ČTK

Kladno vyhrálo i bez zraněného Jágra, první ligu vedou Karlovy Vary

• 49
Hokejisté Kladna v 50. kole první ligy porazili Havířov 3:1, přestože se po většinu zápasu museli obejít bez Jaromíra Jágra. Pro šestačtyřicetiletou hvězdu zápas předčasně skončil ve třetí minutě, kdy ho zezadu atakoval hostující útočník Marek Sikora.

V souboji dvou nejlepších týmů uspěly Karlovy Vary 4:1 nad Českými Budějovicemi a vystřídaly je tak v čele soutěže.

Jágr se zranil při svém druhém střídání v utkání, na ledě do té doby strávil 92 vteřin. V přesilové hře si kryl u pravého mantinelu puk, Sikora jej zezadu narazil na mantinel. Nedávná posila Kladna z Calgary upadla hlavou na hrazení.

Po nárazu zůstal Jágr chvíli bezvládně ležet, po apelu hráčů přispěchal lékař Kladna Petr Fulín i objevila se i nosítka. Evidentně otřesený Jágr se nakonec se zkrvaveným dresem odebral za pomoci doktora na střídačku a pak zmizel v útrobách. Podle rozhodčích se však o nedovolený zákrok nejednalo.

17.února 2018 v 16:06, příspěvek archivován: 17.února 2018 v 16:27

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Havířovský Sikora právě takhle atakoval Jaromíra Jágra, který se už delší dobu nezvedá. https://t.co/pSGlBp2JoG

Gólů se diváci dočkali až v prostřední dvacetiminutovce a jako první se radovali Rytíři po trefě obránce Petra Štindla. Havířov v polovině duelu srovnal, ale útočník Tomáš Redlich rozhodl v 34. minutě o druhé výhře Středočechů po sobě. Pojišťovací branku přidal v posledním dějství útočník Tomáš Kaut. Kladnu se tak podařilo ukončit sedmizápasovou vítěznou šňůru Havířova a potvrdilo třetí pozici v tabulce.

Karlovy Vary se na českobuděovickém ledě ujaly vedení ve 14. minutě zásluhou Luboše Roba, ale domácí ke konci třetiny během 65 sekund skóre otočili. Vítěznou trefu zaznamenal slovenský útočník Dávid Gríger. Ve druhé a třetí části přidali Západočeši po jedné trefě. Extraligoví šampioni z roku 2009 bodovali pošesté v řadě a dvě kola před koncem základní části odskočili Jihočechům na rozdíl dvou bodů.

Třebíč porazila poslední Kadaň 4:0 a díky čtvrté domácí výhře v řadě se bodově dotáhla na sedmý Havířov, vinou horšího skóre ale zůstala na poslední postupové pozici do play off. Horácká Slavia má na devátý Vsetín náskok čtyř bodů a za týden tým trenéra Jiřího Dopity navíc v posledním 52. kole přivítá na vlastním ledě. Valaši zdolali Frýdek-Místek 2:1 až v šesté sérii samostatných nájezdů. Z dvanácti exekutorů uspěl pouze bek Radim Ostrčil. Frýdek-Místek definitivně přišel o možnost postoupit do vyřazovacích bojů.

Ústí nad Labem díky velkému obratu v závěrečných minutách zdolalo Prostějov 4:2. Slovan po dvou třetinách vedl 1:0, ale ve třetí třetině Jestřábi otočili výsledek. Domácí se nevzdali a v rozmezí dvou minut a 19 sekund třikrát skórovali. K výhře Ústí pomohla i zlepšená obrana, která v uplynulých dvou zápasech proti Havířovu (2:7) a v Českých Budějovicích (5:8) inkasovala patnáct branek.

Litoměřice si poradily s předposledními Benátkami nad Jizerou 4:1, ale stejně jako Slovan už jsou bez naděje na účast ve vyřazovacích bojích. Dvěma brankami se pod tři body Stadionu podepsali útočníci Denis Kusý a Josef Šimeček.

Zbylé, sedmé utkání tohoto kola se odehraje v neděli v 17 hodin, pražská Slavia hraje v Přerově.

První hokejová liga

Výsledky a statistiky 50. kola

HC Energie Karlovy Vary - ČEZ Motor České Budějovice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 17:33 Kverka (Šenkeřík, Flek), 18:38 Gríger (O. Beránek), 34:11 Krejčí (Tuominen), 47:10 Kverka (Kohout) - 13:52 Rob (F. Novák). Rozhodčí: Tomáš Veselý, Roman Svoboda – Michal Jílek, Martin Šperl. Diváci: 4618.

HC Energie Karlovy Vary F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, Plutnar, J. Tomeček, Šenkeřík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý (C), Gorčík – O. Beránek, Vrdlovec, Gríger – Šik.

ČEZ Motor České Budějovice Kváča (Bláha) – Kutlák (C), Čáp, Kučný, Vráblík, F. Novák (A), Fillman – J. Mikyska, Rob, Nedorost (A) – Dostálek, Vampola, Čermák – Heřman, Vlček, Jonák – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák.

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky: 29:37 Wiencek (Jeník) - 24:06 Kusý (Voženílek), 27:50 Kusý, 36:33 J. Šimeček (Jeřábek, Smetana), 47:50 J. Šimeček (Kusý). Rozhodčí: Doležal, Veinfurter – Kotlík, Polák. Diváci: 182.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Polášek) – T. Hanousek, Husa, Mirochnikov, Maier, Turský, Tržický – Psota, Bittner, Šír – Jeník, R. Veselý, Wiencek – Burda, Nezbeda, Bělohorský.

HC Stadion Litoměřice Michajlov (Kuneš) – Jeřábek, Smetana, Jebavý, M. Jandus, D. Málek, L. Chalupa – Voženílek, Hanták, Kusý – Stříbrný, J. Šimeček, Komárek – R. Pavlík, Miškář, R. Pilař – Zajan, M. Havelka.

VHK ROBE Vsetín - HC Frýdek-Místek 2:1N (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)pen. 1:0

Branky: 41:53 Illéš, Ostrčil - 09:54 Bartko (Klimša, Pechanec). Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Lukš, Rožánek. Diváci: 3183.

VHK ROBE Vsetín J. Pavelka (Šurý) – D. Krenželok, Dundáček, Ostrčil, Slováček, Frolo, Holomek – Illéš, Podešva, Vávra (A) – Protasenja, Kucharczyk (A), P. Beránek – Markovič (C), Kopta, Březina – Vítek, Šilhavý, Kajaba.

HC Frýdek-Místek Strmeň (L. Daneček) – Piegl, Bartko, Pastor, Hrachovský, D. Stránský, Foltýn – Štumpf, Pechanec (A), Klimša (C) – J. Kalus, Bajtek, Peterek – Poruba, Kuťák, Kofroň – Franek, Przybyla, Kafka.

Rytíři Kladno - AZ RESIDOMO Havířov 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 22:31 Štindl, 33:28 Redlich (Pekr, Machač), 47:40 T. Kaut (J. Kloz, D. Tůma) - 29:52 Pořízek (L. Bednář, Kanko).

Rytíři Kladno Cikánek (Kopřiva) – F. Matula, Štindl, Kehar, Lenďák, Svedlund, P. Hořava – Zikmund, Machač, Jágr – J. Strnad, R. Přikryl, M. Hořava – J. Kloz, Kurjanov, D. Tůma (A) – Pekr, Redlich (C), T. Kaut – Kubík.

AZ RESIDOMO Havířov Martin Růžička – Krisl, Staněk, Luža, Drtil, Dujsík, R. Havel (C) – M. Kalus, Maruna, Sikora – Fronk, Rác (A), Gřeš – Kurovský (A), Hudeček, Tomi – Kanko, Pořízek, L. Bednář – Bambula.

SK Horácká Slavia Třebíč - SK Trhači Kadaň 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 18:25 Süss (Paták, L. Vágner), 31:35 R. Erat (Čejka, Dolníček), 49:09 L. Horký, 55:11 Jan Wasserbauer (Kristl, T. Havránek). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Bubela, Komínek.. Diváci: 1146.

SK Horácká Slavia Třebíč Vejmelka (Do. Svoboda) – Nedbal, L. Vágner, Kaláb, Čejka, Hort, Půža, Jiří Wasserbauer – P. Kratochvíl, Dolníček, R. Erat – L. Horký, Kusko, Vodný – Kristl, Jan Wasserbauer, T. Havránek – Paták, Süss, Malec.

SK Trhači Kadaň Běhula (Danylec) – Novák, Kadeřávek, Blaha, Šefl, Hlaváček – Chlán, Hejcman, Kůs – Tůma, Havlíček, Chrpa – J. Müller, Rindoš, Dufek – Bláha, Polák, Rezek – Krejčiřík.

HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Branky: 38:26 Severa (M. Vágner, Roubík), 55:04 Bernad (Vl. Brož, D. Merta), 56:37 D. Merta (L. Volf), 57:23 Severa (Roubík) - 41:24 Rudovský (Venkrbec), 51:16 Prokeš (L. Luňák). Rozhodčí: Jakub Valenta, Martin Grech – Petr Bosák, Richard Coubal. Diváci: 547.

HC Slovan Ústí nad Labem J. Dlouhý (Volke) – M. Zdvořáček, Weinhold, M. Vágner, Bernad, Vl. Brož, Mlčoch – L. Volf, Gengel, T. Jandus – Smolka, Krliš, Roubík – Davídek, Najman, Pšenička – Markulinec, Severa, D. Merta.

LHK Jestřábi Prostějov Neužil (Groh) – D. Kolář, Žovinec, Havlík, Rašner, M. Drtina, Mikliš – Zabloudil, V. Meidl, L. Luňák – Švec, Dvořáček, Starý – Nouza, Prokeš, Divíšek – Rudovský, Z. Král, Cetkovský – Venkrbec.