ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Hokejisté Poruby vyhráli ve Vsetíně a posunuli se do čela první ligy

• 8
Hokejisté Poruby vyhráli v 5. kole první ligy v souboji dosud neporažených týmů na ledě Vsetína 6:2 a dostali se do čela tabulky. Vedou o skóre před Jihlavou, která zvítězila v derby nad rivalem z Vysočiny v Třebíči 2:1. Po úvodních třech porážkách uspěl podruhé za sebou vítěz minulé sezony druhé nejvyšší soutěže Zlín, který slavil v Prostějově po výsledku 4:1.

Vsetín vstoupil do šlágru proti Porubě lépe a v čase 3:13 jej dostal do vedení Tomáš Jandus. Za 115 sekund ale vyrovnal Vít Christov a v 17. minutě otočil stav Vojtěch Střondala. Po 126 sekundách druhé části za domácí odpověděl Slovák Roman Vaňo, mezi 31. a 33. minutou však hosté třemi rychlými góly rozhodli. Náskok jim vrátil Tomáš Šoustal a potom se zapsal mezi střelce dvakrát Ondrej Šedivý, který navíc ve třetí třetině dovršil hattrick. Z výhry se radoval i útočník Vojtěch Lednický, zapůjčený z Vítkovic.

Za zlínské Berany v Prostějově vstřelil tři branky kapitán Bedřich Köhler. Poprvé se prosadil v čase 6:06. Ve druhé třetině navýšili skóre Martin Novák a opět Köhler. Domácí Jestřábi ve 47. minutě v početní výhodě snížili díky obránci Tomáši Hanouskovi, ale 91 sekund před koncem dovršil skóre při power play Köhler.

Jihlavě se vydařil úvod derby v Třebíči a po 31 sekundách se radovala z branky díky Lukáši Andělovi. V 36. minutě sice vyrovnal z trestného střílení Matyáš Svoboda, ale v čase 42:34 vrátil Dukle vedení Šimon Jelínek. Horácké Slavii nepomohl k bodovému zisku ani gólman Jan Strmeň, který do týmu vítěze základní části minulého ročníku první ligy zamířil na střídavý start z Českých Budějovic.

Na premiérové vítězství v sezoně stále čeká pražská Slavia, která podlehla doma Sokolovu 1:4 a zůstává s jediným bodem poslední. Svěřenci Daniela Tvrzníka začali s Baníkem ztrácet ve 14. minutě, kdy otevřel skóre Štěpán Csamangó. Ve druhé části se za hosty prosadili David Novotný, Jaromír Kverka v přesilovce a Filip Krajčík. V polovině závěrečné části zkorigoval výsledek v početní výhodě Tomáš Knotek.

První výhru naopak oslavily Pardubice B, které zvítězily v Litoměřicích 5:1. Dvěma trefami k tomu pomohl Robin Kaplan, který hosty v 25. minutě v přesilové hře poslal do vedení 2:1 a v polovině utkání zařídil i tříbrankové vedení. Za domácí Stadion nastoupil na střídavý start z Litvínova poprvé v sezoně obránce Jan Strejček.

Na předpolední místo klesl nováček Znojmo, které sehrálo dva zápasy ve dvou dnech a ani jednou neskórovalo. Po nedělní prohře v Sokolově 0:2 podlehlo v Kolíně 0:5. Za Kozly zaznamenali gól a přihrávku bek René Piegl a útočník Josef Skořepa. Finský brankář Henri Kiviaho vypomohl Kolínu z Hradce Králové poprvé v ročníku a hned si díky 20 úspěšným zákrokům připsal čisté konto.

Přerov vyhrál ve Frýdku-Místku 4:3, bodoval počtvrté za sebou a potřetí zvítězil. Frýdek-Místek naopak prohrál čtvrtý z pěti duelů v sezoně.

VHK ROBE Vsetín - Poruba 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Branky: 03:13 Jandus (Smetana, Vávra), 22:06 Vaňo (Kojo, Hořanský) - 05:08 Christov, 16:52 Střondala (Šoustal, Tvrdoň), 30:36 Šoustal (Tvrdoň, Střondala), 31:30 O. Šedivý (Berisha), 33:18 O. Šedivý (Střondala), 45:32 O. Šedivý (Razgals, Pohl). Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Zídek, Bezděk. Diváci: 2165.

VHK ROBE Vsetín Žukov (34. Pavlíček) – Staněk, Ondračka, Smetana (A), Hryciow, Ďurkáč, Kojo – Jandus, Vávra, Rob (A) – Půček, Dědek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Š. Jenáček – Koláček, Kratochvil, Vaňo – Jonák.

Poruba O. Bláha (Dolejš) – A. Sedlák (A), Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Pohl, Voráček – Tvrdoň, Střondala (A), Šoustal – Razgals, Berisha, Klímek – O. Šedivý, Vachovec (C), Gřeš – Christov, A. Adamec, Lednický.

HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Branky: 11:26 D. Kowalczyk (Š. Havránek, Toman), 18:26 Haas (Šuhaj), 50:31 Geidl (Hudeček, Urbanec) - 13:20 Jak. Svoboda (Chroboček), 16:42 Březina (T. Doležal, R. Černý), 21:52 Indrák, 42:17 Goiš (Jan Svoboda). Rozhodčí: Kubičík, Veselý – Maštalíř, Tvrdý.. Diváci: 702.

HC Frýdek-Místek Švančara (22. Mokry) – Hrachovský, Urbanec (A), Haman (A), Výtisk (C), Š. Havránek, Kowalczyk, Hrůzek – Svačina, Walega, Doktor – Ramik, R. Veselý, Cedzo – Šuhaj, Haas, Hotěk – Toman, Hudeček, Geidl.

HC ZUBR Přerov Stuchlík (Postava) – Krisl (C), Chroboček, J. Adámek, R. Černý, Kudělka (A), Cubo, F. Němec – Březina, Pechanec, T. Doležal (A) – Tomi, Hejcman, Jak. Svoboda – Goiš, Indrák, Jan Svoboda – Ministr, Chludil, Dobša.

HC Slavia Praha - HC Baník Sokolov 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Branky: 49:36 Knotek (Žejdl, V. Polák II) - 13:33 Csamango (Vracovský), 23:39 D. Novotný (Šlechta), 26:08 Kverka (Vracovský, Kružík), 38:37 Krajčík (Šlechta, Kverka). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Štěpánek, Štofa,. Diváci: 591.

HC Slavia Praha R. Málek (41. Volevecký) – Žovinec (A), Křepelka, Kremláček, Holý, Eliáš, Hrdinka, Stejskal – Všetečka, Knotek (C), J. Brož – Průžek, Kulda, V. Polák II – Helt, Žejdl (A), Závora – Simon, Havrda, Strnad.

HC Baník Sokolov Hamalčík (Michajlov) – M. Rohan (C), Tureček, Krajčík, D. Mikyska, Bulka, Klejna, Beran – Osmík, Kverka (A), Kružík – Vracovský, Vrdlovec, Csamango – Šlechta, D. Novotný, Křemen – V. Adamec, Kysela, Šmajda.

HC Stadion Litoměřice - HC Dynamo Pardubice B 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Branky: 23:22 Černohorský (P. Svoboda), 48:06 Kuťák (Sihvonen, Korkiakoski) - 18:03 Urban (J. Mikyska, Žálčík), 24:37 Kaplan (Kubíček, Kaštánek), 24:51 Rouha (Voženílek, Štetka), 30:06 Kaplan (Lichtag), 41:24 Pochobradský (Herčík, Kaštánek). Rozhodčí: Kamil Zavřel, Tomáš Zubzanda – Lukáš Sýkora, Petr Baxa. Diváci: 718.

HC Stadion Litoměřice Pařík (31. Cichoň) – Černohorský, Kroupa, Strejček, Husák (C), Tomek, Aubrecht – P. Svoboda, Jícha (A), Sihvonen – Ton, Kuťák (A), Guman – Korkiakoski, Costa, Chlubna – Hrabík, Vitouch, Kordule – Cikhart.

HC Dynamo Pardubice B Honzík (Vomáčka) – Zdráhal (A), Tvrdík, Kaštánek, Kubíček, Voženílek, Koudelka, Hebek – J. Mikyska, Urban, Žálčík (A) – Pavlata, Pochobradský, Herčík – Kaplan, Kaut (C), Lichtag – Zeman, Štetka, Rouha.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 35:32 Maty. Svoboda - 00:31 Anděl (Šik), 42:34 Jelínek (Pořízek, Vala). Rozhodčí: Horák, Pilný – Hanzlík, Komínek. Diváci: 2073.

SK Horácká Slavia Třebíč Strmeň (Mičán) – Furch, Bořuta, Baláž, Štebih, Poizl, Vodička, Kříž – Berka, Bittner (C), Dočekal (A) – Ferda (A), Malý, Vodný – L. Stehlík, Michálek, Maty. Svoboda – Michalčuk, Horváth, Matě. Svoboda.

HC Dukla Jihlava Beran (Maláč) – D. Kolář (A), Bilčík, Kočí, Ozols, Chvátal, L. Mareš, Vala – Šik, Anděl, Čachotský (C) – Cachnín, Štefančík, T. Havránek – Berger, Handl, Meluzin – V. Brož, Pořízek, Jelínek.

SC Marimex Kolín - HC LERAM Orli Znojmo 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 10:53 Pajer (Skořepa), 29:50 Koukal, 38:52 Dlouhý (P. Moravec, Král), 43:35 Skořepa (Piegl), 56:16 Piegl (Chalupa, Ouřada). Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Juránek, Bohuněk. Diváci: 1421.

SC Marimex Kolín Kiviaho (Soukup) – Hampl, Š. Němec, Piegl, Naar, Gaspar, Kolmann (A), Pinkas – Pajer, Skořepa, Vrhel – Dlouhý, P. Moravec, Král (A) – Chalupa, Koukal (C), Ouřada – Síla, Morong, K. Lang.

HC LERAM Orli Znojmo Groh (Durný) – Bartko, Zahradníček, Stránský, Tejnor (A), Zukal, J. Jenáček, E. Mareš – T. Svoboda (C), Hruška, Karlsson – Špaček, Šťovíček, L. Adámek – Sklenář, Matuš (A), Beránek – Čermák, Kučera, J. Sedláček.

LHK Jestřábi Prostějov - Berani Zlín 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 46:17 Hanousek (Ostřížek, Z. Doležal) - 06:07 Salonen (Köhler), 26:45 Novák (Huhtela, Süss), 31:09 Köhler (P. Sedláček, Hrbas), 58:30 Köhler (Gago). Rozhodčí: Přemysl Skopal, Filip Vrba – Pavel Mikšík, Henrich Kráľ. Diváci: 1032.

LHK Jestřábi Prostějov Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Drtil, Poledna, Pěnčík, Forman, Krejčí – Z. Doležal, Ostřížek, V. Burian (A) – Fronk, Račuk, Illéš – Slanina, Hašek, Jiránek – Antoníček, Venkrbec (C), Maruna.

Berani Zlín Kořének (Kowalczyk) – Salonen, Hrbas (A), Talafa, Čáp, Suhrada, Zbořil – Šlahař, Werbik, Paukku – Z. Sedlák, Kindl, Vlach – Novák, Huhtela, Süss – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A) – Gago.