Chomutovský Roman Chlouba střílí gól ústeckému gólmanovi Michaelu Petráskovi. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Hokejisté Kladna poprvé přehráli Jihlavu, Chomutov si zastřílel v Ústí

• 21
Hokejisté Kladna se dočkali prvního úspěchu ve čtvrtfinále první ligy s Jihlavou. Před domácími fanoušky zvítězili 4:3 a snížili stav série na 1:2. Chomutov deklasoval ve třetím duelu Ústí nad Labem na jeho ledě 9:2 a ujal se vedení 2:1 na zápasy. Jedna výhra dělí od postupu do semifinále Třebíč, která vyhrála v Havířově po nájezdech. Benátky nad Jizerou otočily ve třetí třetině duel s Českými Budějovicemi a v sérii vedou 2:1.

Čtvrté zápasy se hrají v pondělí znovu v Kladně, Ústí nad Labem, Havířově a Benátkách nad Jizerou.

Kladno - Jihlava 4:3 (2:1, 1:1. 1:1)

stav série: 1:2

Kladno na domácím ledě potřebovalo dokázat fanouškům, že sérii s Jihlavou nevypouští. Hostující Dukla sice po Semanově rychlém kontru brzy vedla, pak se však gólů dočkali i Rytíři. K obratu z 0:1 na 3:1 pomohly domácím přesilovky, ve kterých postupně skórovali Horna, Kaberle a Hlaváč.

V další početní výhodě domácích však snížil Diviš a Jihlava v průběhu poslední třetiny vyrovnala. Rozhodující gól dal po důrazné dorážce domácí Tenkrát a Rytíři vítěztsvím 4:3 vykřesali šanci na obrat v sérii. Zápas nedohráli kladenský Redlich a jihlavský Mocek, které sudí šest minut před koncem po bitce poslali předčasně do šaten.

Branky: 15. Horna, 20. Kaberle, 25. Hlaváč, 48. Tenkrát - 5. Seman, 34. Diviš, 45. Dobrovolný. Rozhodčí: Mrkva, Trombík - Bryška, Skopal. Vyloučení: 2:6, navíc Redlich - Mocek 5 minut a do konce zápasu. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 4017.

Ústí nad Labem - Chomutov 2:9 (0:1, 2:4, 0:4)

Chomutov po nečekané domácí prohře ve druhém utkání série tentokrát nenechal nic náhodě a zápas v Ústí naprosto ovládl. Rozhodující okamžiky přišly v průběhu druhé třetiny, kdy hostující Piráti v rozmezí necelých tří minut odskočili po gólech Rutty, Růžičky a Drtiny na 5:1.

Domácí Ústí sice ještě po Pořického dorážce snížilo, ale v poslední třetině už síly na zvrat nenašlo. Naopak Chomutov přidal další čtyři góly a navýšil skóre na hrozivých 2:9.

Branky: 28. Tůma, 38. Pořický - 13. a 33. Rutta, 23. Chlouba, 35. Růžička, 36. Drtina, 41. Hřebejk, 44. O. Kaše, 52. Kämpf, 57. D. Květoň. Rozhodčí: Petružálek, Jílek - J. Toman, Rozlílek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 5113. .

Benátky n.J. - České Budějovice 7:4 (1:1, 1:2, 5:1)

stav série: 2:1

Benátky šly sice do play off až z 9. místa, ale dokonale si ho užívají. Poté, co vyřadily v předkole Litoměřice, nyní trápí i favorizované České Budějovice. Středočeši před domácím publikem po druhé třetině prohrávali 2:3, když Motor využil dvě přesilovky a další tři promarnil. V poslední třetině ale přišel dokonalý obrat. Domácí dostali dvakrát příležitost trestných střílení a Skořepa i Dlouhý uspěli, mezitím navíc využil dvojnásobnou přesilovku Víšek. Benátky nakonec nastřílely Motoru v poslední třetině pět gólů a vyhrály 7:4.

Branky: 14. Jonák, 23. Říha, 47. Skořepa z tr. střílení, 50. Víšek, 54. Dlouhý z tr. střílení, 57. Pabiška, 60. Mikyska - 20. Žovinec, 26. Straka, 29. Nouza, 56. Vráblík. Rozhodčí: Talpa, Úlehla - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 12:7, navíc Říha - Pajič oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1230.

Havířov - Třebíč 2:3 po náj. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

stav série: 0:3

Třebíč po dvou jednoznačných domácích zápasech narazila v Havířově na tuhý odpor. Domácí tým si dal velký pozor na nečistou hru, neboť v oslabeních na Vysočině často inkasoval. I tentokrát sice šla Horácká Slavia do vedení v přesilovce po Havlově trefě, k obratu ale Havířovu pomohly naopak fauly hráčů Třebíče. Dvě trestná střílení proměnili Doudera a Chmeliewski.

Vedení však domácí tým neudržel a dvě minuty před koncem srovnal na 2:2 Erat. Rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž uspěl jako jediný třebíčský Dolníček.

Branky: 39. Doudera z tr. střílení, 45. Chmielewski z tr. střílení - 30. Havel, 59. Erat, rozh. nájezd Dolníček. Rozhodčí: Kubičík, Přikryl - Černý, Kašík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 3389.