Havířovští hokejisté začali prohrou v Jihlavě

• 1
Hokejisté Havířova zahájili novou sezonu po sestupu z extraligy v první lize porážkou v Jihlavě. Domácí Dukla si po deseti minutách vypracovala dvoubrankový náskok, o který sice ve druhé třetině přišla, v závěrečném části ale dokázala znovu zmobilizovat síly a díky brankám Rytnauera a Říhy zvítězila.

Třebíč - Ústí nad Labem 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Posílený tým Ústí nad Labem vstoupil do první hokejové ligy výhrou 4:2 na ledě Třebíče. Hosté vedli na začátku poslední třetiny už o čtyři branky, teprve pak se povedlo Lálovi snížit. Další gól Třebíče přidal vzápětí Mráz, ale soupeřovo vedení nemohli domácí ohrozit.
Branky: 45. Lála, 46. Mráz - 18. a 42. Drábek, 23. Tvrzník, 34. Lipina. Rozhodčí: Dvořák - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1500.

IHC Písek - SK Kadaň 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Domácí se sice ujali vedení, ale v dalším průběhu utkání měla Kadaň navrch. Výrazně se prosadila především ve druhé třetině, v níž se postupně trefili Polanský, Štrach a Vilášek.
Branky: 3. Nedorost - 11. Stavenský, 24. Polanský, 29. Štrach, 33. Vilášek. Rozhodčí: Hodek - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:8, navíc Nouza 5 min. a do konce utkání - Kreuzer 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1000.

Beroun - Olomouc 3:2 (0:1, 1:0, 2:0)
Domácím nevyšel úvod a mohli prohrávat už v osmé minutě, ale sólový nájezd Brančíka chytil výborný junior Kopřiva. Ten pak zlikvidoval i vyloženou šanci Ministra, ale v 18. minutě už ho prostřelil Kučera. Beroun vyrovnal v přesilovce díky bekhendové dorážce obránce Ovčačíka a v poslední části bojovným výkonem strhl vítězství na svoji stranu. Nejprve se po výborné kombinaci prosadil zblízka Jech a na dvougólový rozdíl upravil při olomoucké hře bez gólmana Frolík střelou do prázdné branky. Na výhře domácích už nic nezměnila ani Žajglova trefa pět sekund před koncem.
Branky: 29. Ovčačík, 56. Jech, 60. Frolík - 18. Kučera, 60. Žajgla. Rozhodčí: Wütherle - Ondrášek, Řešátko. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 800.

Kometa Brno - Prostějov 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Brněnský nováček nastoupil proti favoritovi bez respektu a zaskočil jej dobrým bruslením a technickou hrou. V 7. minutě přihrál Točík před branku a Nohel otevřel skóre. Další šance ale domácí nevyužili a Prostějov se chytil využitou přesilovkou před polovinou utkání. Obdržená branka brněnské hokejisty vyvedla z tempa, ale z útlumu se dostali v posledním dějství. Deset minut před koncem si najel od modré na Sedláčkovu přihrávku Elsner a zajistil Kometě tři body.
Branky: 7. Nohel, 50. Elsner - 29. Procházka. Rozhodčí: Vampola - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 6:7, navíc Smítal (Kometa) 5 min. + do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1700.

Chomutov - Hradec Králové 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Na úvod sezony kvalitní zápas skončil těsným vítězstvím Chomutova, který po 12 minutách vedl 2:0. Hosté se ale udrželi ve hře, když za dvě minuty snížili. V úvodu poslední části dokonce vyrovnali, ale enormní snahu domácích korunoval v 52. minutě vítězným gólem Koláček. V závěru Hradec po odvolání brankáře neuspěl ani v šesti proti čtyřem.
Branky: 9. Maleček, 12. Jeslínek, 53. Koláček - 14. Polák, 43. Hendrich. Rozhodčí: Florián - Kuncendorfer, Sentenský. Vyloučení: 5:7, navíc Procházka (Hradec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1000.

Dukla Jihlava - Havířov 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Dukla začala lépe a brzy si vypracovala dvougólový náskok. Ve druhé třetině o vedení přišla, ale v závěrečné části dokázala znovu zmobilizovat síly a díky brankám Rytnauera a Říhy zvítězila.
Branky: 10. a 42. Rytnauer, 5. Staněk, 59. Říha - 29.¨Zdráhal, 38. Staněk. Rozhodčí: Kubeš - Novák, Špringl. Vyloučení: 6:6, navíc Staněk 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2100.