Olomouc -  Prostějov: diskuze s rozhodčími

Olomouc - Prostějov: diskuze s rozhodčími - Prostějovský kapitán Petr Doseděl mluví se sudími. Ti nakonec zápas ukončili. | foto: Luděk Peřina, MF DNES

Hanácké derby opět zůstalo nedohráno

Olomouc - Když v 50. minutě hokejového derby mezi Olomoucí a Prostějovem vlétly na led vyhořelé světlice z tábora prostějovských fanoušků, došla rozhodčímu Fraňovi trpělivost a zápas v 50. minutě předčasně ukončil. Hosté v tu dobu vedli 2:1. "Je to škoda, protože do konce zbývalo minimálně deset minut a stát se toho ještě mohlo hodně," řekl kouč domácích Kamil Přecechtěl.

"Prostějov klidně mohl utéct na tříbrankový rozdíl, my jsme zase mohli vyrovnat."

Do zápasu lépe vstoupili hosté a v 11. minutě vedli 2:0. Po této brance ale z domácího sektoru přiletěly na hřiště různé předměty a hráči měli první neplánovanou přestávku.

Po návratu na led Olomoučtí snížili šikovnou tečí Bartoně, ale v polovině zápasu z domácího "kotle" opět přiletěla vyhaslá dýmovnice těsně vedle vlastního gólmana Žigardyho. Na led tak znovu mimo plán vyjela rolba.

"Takové přerušování zápasu není časté, myslím, že tentokrát to mohla být voda na mlýn Olomouce, protože jsme chtěli hrát na čtyři pětky, ale vinou přerušování jsme se pořádně nedostali do tempa," míní hostující kouč Aleš Flašar.

Nebezpečnější hosté mohli vítězství několikrát pojistit, ale gólman Žigardy v brance čaroval. "Mrzí mě, že jsme nevyhráli normálním způsobem. Aspoň teda doufám, že zápas bude kontumován v náš prospěch," dodal prostějovský trenér Aleš Flašar.