Hokej - ilustrační foto

Hokej - ilustrační foto | foto: Jan Zátorský, MAFRA

Druhá liga zažila zločin během zápasu. Okradení ale duel dohráli. A vyhráli

• 0
Pouze první třetinu druholigového zápasu v Pelhřimově mohli hokejisté Trutnova myslet jen na hokej. V dalších dvou to bylo hodně obtížné, Trutnovští po první přestávce dokonce zvažovali, že utkání posledního kola základní části vůbec nedohrají. V průběhu první třetiny jim totiž někdo vykradl kabinu, hráčům se ztratily peníze, mobilní telefony a další cenné předměty.

"Stalo se mi to poprvé a byl to hodně nepříjemný zážitek," uvedl trenér trutnovského týmu Jaromír Jindřich.

Hráči si něčeho podezřelého všimli hned po příchodu do šatny a postupně se přidávali další, kterým se něco ztratilo. Trenér přiznává, že v tu chvíli bylo dost těžké soustředit se na probíhající zápas.

"Dokonce padla varianta, že už pokračovat nebudeme, a zjišťovali jsme i u vedení soutěže, jak se v této chvíli zachovat," přiznal trutnovský trenér.
To i vyšetřování policie přestávku protahovalo a tým řešil, jak se zachová. "Požádal jsem kluky, ať se pokusí i kvůli divákům utkání se ctí dohrát," sděluje Jindřich.

Trutnovští na led nakonec nastoupili a vyrovnané utkání pokračovalo dál. "Bylo ale pro kluky asi složité se v těchto chvílích na utkání vůbec soustředit," uvědomuje si trenér.

Přesto jeho tým na ledě Pelhřimova vedl a měl naději na vítězství v základní hrací době. Jenomže na začátku třetí třetiny šli domácí do vedení 4:3.

"Udělali jsme několik individuálních chyb, kterými jsme soupeře pustili do vedení. Naštěstí jsme ještě stihli vyrovnat a v prodloužení jsme vstřelili vítěznou branku," popsal Jindřich.

Rozhodnutí padlo už ve 2. minutě nastaveného času, kdy Chytráček proměnil po pěkné akci svůj samostatný nájezd.

Vzhledem k okolnostem, které utkání poznamenalo, to trenér považuje za výborný výsledek. "V takové atmosféře se soustředit na hokej nebylo jednoduché, zvlášť když domácí mají kvalitní tým," poznamenal trutnovský kouč.