ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Luboš Vácha, MAFRA

Jihlava vede první hokejovou ligu o dva body, Kladno zdolalo Třebíč

• 0
Hokejisté Jihlavy vyhráli v předehrávce 30. kola první ligy na ledě pražské Slavie 4:3 v prodloužení a vedou tabulku o dva body před druhým Vrchlabím, třetím Kladnem i čtvrtou Třebíčí. Kladenští Rytíři právě třebíčskou Horáckou Slavii zdolali v dohrávce 26. dějství 3:2 po samostatných nájezdech.

Osmačtyřicetiletý majitel Kladna Jaromír Jágr po sobotní první brance v sezoně vyšel naprázdno v osmém z celkových deseti startů, ale jeho tým s ním v sestavě pokaždé bodoval.

Jihlava si upevnila první místo díky šesté výhře z posledních sedmi utkání. Dukla se v Edenu ujala vedení v páté minutě díky brance Matěje Pekra, ale stav otočili Tomáš Šmerha s Petrem Vampolou. Sedm sekund před koncem první třetiny vyrovnal Tomáš Jiránek.

V 36. minutě vrátil Slavii vedení Daniel Kružík, ale v čase 43:32 vynutil nastavení brankou ve vlastním oslabení Jakub Illéš. Ve třetí minutě prodloužení rozhodl Tomáš Harkabus.

I ve druhém utkání za Slavii bodoval díky asistenci útočník Michal Poletín, který se do Edenu vrátil po skončení angažmá právě v Jihlavě. Dukla nastoupila ještě bez čerstvé posily - ruského brankáře Maxima Žukova, který v minulé sezoně chytal za Newfoundland v ECHL.

Kladno potvrdilo, že s Jágrem v sestavě boduje. S klubovým majitelem na ledě má bilanci osmi výher, z nichž sedm bylo v běžné hrací době, a dvou porážek v nastavení. Rytíři zastavili rozjetou Třebíč, která usilovala o devátou výhru za sebou.

Domácí dostal do vedení ve 34. minutě Tomáš Guman, ale hned za deset sekund odpověděl obránce Jakub Stehlík a v čase 42:44 otočil stav v přesilové hře Lukáš Nedvídek. O vyrovnání se postarala v power play 48 sekund před koncem třetí třetiny další kladenská hvězda Tomáš Plekanec. V rozstřelu rozhodl v šesté sérii Guman, který proměnil i svůj druhý nájezd. Za Rytíře poprvé nastoupil útočník Ondřej Machala z Pardubic, který dosud v první lize vypomáhal Vrchlabí.

Po pěti porážkách bez jediného zisku se dočkal Sokolov, který v dohrávce 12. kola vyhrál na ledě nováčka Kolína 5:4. Baník vedl díky dvěma gólům Tomáše Rohana z úvodního dějství a brankám Otakara Šika, Marka Švece a Jaromíra Kverky v rozmezí 85 sekund v 35. a 36. minutě už 5:0, ale nakonec se ještě bál o výsledek.

Po trefách Davida Šafránka, Jakuba Petržilky a Marka Němce snížil v čase 56:55 na rozdíl jediného gólu v přesilové hře Václav Jankovský. Kozlové ale na víc nedosáhli a doma neuspěli poprvé po čtyřech výhrách.

V souboji celků ze dna tabulky vyhrála Kadaň v předehrávce 29. kola doma nad dalším nováčkem Šumperkem 4:3 a posunula se o dva body před Draky. Ti prohráli poosmé za sebou a při této sérii dosáhli na jediný bod. Trhači se radovali z úspěchu teprve podruhé z uplynulých dvanácti duelů a v 56. minutě o tom rozhodl Jiří Kulich.

12. kolo

SC Kolín - HC Baník Sokolov 4:5 (0:2, 0:3, 4:0)

Branky: 43:33 Šafránek (Petržilka), 47:57 Petržilka, 55:39 Němec (Šafránek, Síla), 56:55 Jankovský (Šafránek) - 00:30 T. Rohan (D. Tůma), 13:59 T. Rohan (D. Tůma, Švec), 34:18 Šik (Hašek), 35:31 Švec (D. Zeman, T. Rohan), 35:43 Kverka (Vracovský).

SC Kolín Sejpal (41. O. Martínek) – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Váchal, Muška – Jankovský, Šafránek (C), Z. Král – L. Krejčík (A), Zumr, Petržilka – Síla, Štohanzl, Němec – R. Martínek, Semirád, J. Stehlík (A) – Mašín.

HC Baník Sokolov Neužil (Cichoň) – J. Pohl, Poizl, Kadeřávek, Přindiš (A), Houdek, D. Zeman, Březák – D. Tůma, Švec (A), Vracovský – Kverka, Rymon, Šik – Hašek, Jiskra, Prymula – Vrána, Kropáček, T. Rohan (C).

26. kolo

Rytíři Kladno - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2N (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)pen. 2:1

Branky: 33:09 Guman (Marosz), 59:12 Plekanec (Marosz, Melka), Guman - 33:19 Stehlík, 42:44 Nedvídek (Psota, Stehlík). Rozhodčí: Petružálek, Souček – Kotlík, Tvrdík.

Rytíři Kladno Košarišťan – Frye, Mikliš, Kehar (A), Snuggerud, S. Zacharčuk, Suchánek, Zajíc – Melka, Plekanec (C), Machala – Guman, Marosz, Bílek – Filip, Machač, Jágr – Hajný, Račuk (A), Hlava.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel – Zukal, Stehlík, L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Kowalczyk, Vodička – Šťovíček, Bittner (A), Psota – Hrubec, Nedvídek (C), Krliš – Křehlík, Michálek, Ferda – Malý, Brabenec, Oščádal.

29. kolo

SK Trhači Kadaň - DRACI PARS ŠUMPERK 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Branky: 09:59 J. Svoboda (Houška, Koblížek), 10:25 Horáček (Matyáš Svoboda, Konášek), 35:56 Koblížek (J. Svoboda, Naar), 55:28 Kulich (Trefný, Chlouba) - 05:17 Moučka (Milfait), 32:23 Baláž (Krejčiřík, Tadeáš Král), 39:58 Jaroš (Kabelka, Milfait). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Sedláček, Baxa.

SK Trhači Kadaň Zajíček (R. Běhula) – Trefný (C), Kottek (A), Seemann, Naar, T. Běhula, Havlín, Horáček – M. Zabloudil, Kulich, Chlouba – Koblížek, J. Svoboda, Houška – Homer, Hradecký, Koblížek – Matyáš Svoboda (A), Konášek, Adámek.

DRACI PARS ŠUMPERK Peksa (Altrichter) – L. Rutar, Machů, Záruba, Ševčík, Kabelka, Dosek, Volráb – Moučka, Tadeáš Král, P. Kratochvíl (A) – Jaroš (C), Milfait (A), Baláž – Krejčiřík, Spratek, Bernovský – Blaško, J. Kučera, Danielčák.

30. kolo

HC Slavia Praha - HC Dukla Jihlava 3:4P (2:2, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 07:18 Šmerha (Vampola, Jeřábek), 14:09 Vampola (Šmerha, Vlček), 35:56 Kružík (Poletín, Kafka) - 04:29 Pekr (T. Harkabus, Dundáček), 19:53 Jiránek (Eliáš, Illéš), 43:32 Illéš, 62:29 T. Harkabus (Fronk). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Horažďovský, Maštalíř.

HC Slavia Praha Málek (Pittr) – Barák, Sedlák, Veber, Buchta, D. Krejčí, J. Novák (C), Jeřábek – Vlček, Vampola (A), Šmerha – M. Ondráček, Poletín, Kružík – Kafka, Pšenička, Všetečka – Tomica, Šteiner, J. Doležal (A).

HC Dukla Jihlava Jan Brož (Fučík) – Dundáček, D. Kolář (A), T. Černý, Strejček, Bilčík, Eliáš, A. Dvořák – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – Jiránek, Fronk, Illéš – T. Harkabus, M. Zadražil, Pekr – Vítězslav Brož, Lichanec, Juda.