Foto archiv.

Foto archiv. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Brněnská Kometa zvýšila náskok, Ústí ztratilo bod a Vrchlabí tři

• 2
Bláznivý zápas se odehrál v Třebíči, v šestadvacátém kole první hokejové ligy. Domácí vedli nad Kadaní 5:1 a devět minut před koncem 6:3. Přesto si hosté odvezli dva body. Brněnská Kometa zvýšila náskok v čele tabulky, Ústí vyhrálo v Benátkách až v prodloužení a Vrchlabí doma nezvládlo zápas s Chrudimí.

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 2:3 v prodl.

Hokejisté Ústí nad Labem uspěli na půdě Benátek nad Jizerou nečekaně až v prodloužení, když si připsali výhru 3:2. Favorizovaný Slovan sice nad prvoligovým nováčkem vedl v polovině zápasu 2:0, když se trefili Kloz a Šagát, ale Benátečtí ještě před koncem druhé třetiny vyrovnali v rozmezí 48 vteřin. Rozhodnutí padlo v třetí minutě prodloužení, kdy se přesnou trefou od modré prosadil při přesilovce Klobouček. Domácí proti favoritovi postrádali několik nemocných opor, přesto s ním drželi krok po celý zápas. Získaný bod jim však k opuštění posledního místa tabulky nepomohl.
Branky: 36. Skořepa, 37. Dušek - 12. Kloz, 27. Šagát, 63. Klobouček. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Jindra. Vyloučení: 2:4, navíc Vantuch (Benátky) 5 min. a konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 507.

Třebíč - Kadaň 6:7 po sam. nájezdech

Do poloviny utkání byli domácí jasně lepším týmem a zdálo se, že otázkou je jen to, kolik nasází soupeři branek. Jenomže hosté nakonec ze zápasu udělali drama a nakonec se radovali ze dvou bodů za výhru na samostatné nájezdy. Vyrovnávací branku na 6:6 vstřelili pouhých 26 sekund před koncem třetí třetiny.
Branky: 15. a 21. Čech, 16. a 46. Sojčík, 8. Klejna, 26. Zahradník - 36. a 55. Derfler, 39. Balasz, 9. Valský, 52. Zika, 60. Szakal, rozhodující nájezd Balasz. Rozhodčí: Přikryl, Novák, Klein. Vyloučení: 4:9, navíc Šíp (Kadaň) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 1380.

Beroun - Most 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Medvědům v dalším důležitém zápase nestačilo ke tříbodovému zisku ani to, že dvakrát v zápase vedli. Na konci první třetiny propálil Sáblíka Slížek a po vyrovnání z hole Šinkoviče skóroval dokonce při vlastním oslabení Pavel. Jenže Most dvakrát srovnal a ve třetí části šel dokonce do vedení, když druhou přesilovku využil opět Šinkovič. Dvě minuty před koncem normální hrací doby vyrovnal Kica a když se nerozhodlo v prodloužení, přišly ke slovu samostatné nájezdy. V nich sáhli berounští trenéři k zajímavému řešení, když poslali do branky náhradníka Halmošiho. Ten ale inkasoval třikrát, zatímco za domácí se trefil pouze Eberle.
Branky: 18. Slížek, 38. Pavel, 58. Kica - 30. a 46. Šinkovič, 40. Jan Bauer, rozhodující nájezd Machulda. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0. Diváků: 650.

Kometa Brno - Havířov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

V zápase prvního s osmým se děly zajímavé věci hned od začátku. Než se Havířov stihl rozkoukat, hrál oslabení pět proti třem. V 10. minutě se situace obrátila a ve třech se ocitli Brňané. Hosté se své šance chopili a díky Kotáskovi otevřeli skóre. Ve 25. minutě zvyšoval opět z přesilovky od modré Kolárz a Havířov byl na dobré cestě vyloupit brněnskou halu. Těsně za půlkou zápasu však zavelel individuální akcí k obratu Michal Černý, který snížil na 1:2. Dvě minuty po něm zakončil Haluzovu akci Petr Polodna a bylo vyrovnáno. V poslední třetině Kometa havířovské přehrávala, ale nedůrazné zakončení vždy pokryl připravený Valent. Rozhodující okamžik nastal dvě minuty před koncem. Před brankou si sjel obránce Robert Kántor a pohotovou střelou uzavřel skóre zápasu na 3:2 pro Brno, které uhájilo první místo v tabulce.
Branky: 34. Černý, 36. Polodna, 58. Kántor - 10. Kotásek, 25. Kolarz. Rozhodčí: blecha - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 9:9, navíc Hampl (Havířov) 10 min. osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 6154.

Jihlava - Havlíčkův Brod 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Dvě třetiny domácí Dukla marně dobývala branku Havlíčkova Brodu, kterou střežil její odchovanec Jaroslav Suchan. Nakonec se jí to podařilo jen jednou, což bylo na zisk bodů málo. Rebelové v Jihlavě potvrdili, že se jim letos v derby daří. Výhrou na ledě Dukly zkompletovali plný bodový zisk ze vzájemných duelů s oběma regionálními rivaly. Základ tříbodovému zisku dali Rebelové už v první části, kdy Varga s Vyhlídalem potrestali laxní úvod domácích. Ve 43. minutě sice po akci Hodka snížil Pšurný, další puk už ale Suchan i přes velký nápor Jihlavanů za svá záda nepustil.
Branky: 43. Pšurný - 8. Varga, 18. Vyhlídal. Rozhodčí: Souček - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. Diváci: 2627.

Chomutov - Hradec Králové 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Chomutovu k vedení 2:0 pomohly přesilovky. Ve 12. minutě úspěšně dorážel puk do branky Jeslínek a ve 26. minutě ho za Luňákova záda dotlačil Gombár. Chomutov pak zcela ovládl hru, ale další góly nepřidal. Naopak v úvodu třetí části se taktéž v přesilovce z úhlu trefil Luštinec a snížil. Domácí se ovšem nenechali rozhodit a o tři minuty později po střele Tauše pod horní tyčku znovu vedli o dva góly. V 56. minutě Chomutov potřetí využil přesilovku a Mikšovicova teč stanovila konečný výsledek zápasu.
Branky: 12. Jeslínek, 26. Gombár, 46. Tauš, 56. Mikšovic - 44. Luštinec. Rozhodčí: Hrubý - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 8:8, navíc Kadlec (Hradec Králové) 10 minut a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 1358.

Vrchlabí - Chrudim 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Utkání mezi Vrchlabím a Chrudimí mělo rozdílné momenty. První třetinu jasně dominovali domácí hokejisté a vstřelili také jednu branku. Ve druhé části se s vyrovnávací brankou hosté zvedli a až do konce byli lepším týmem. Domácí pořád doufali v otočení, ale v 50. minutě je srazil do kolen hostující Bělohlávek, jenž vstřelil čtvrtou pojišťovací branku svého mužstva.
Branky: 9. Andres - 24. Žák, 36. Martinec, 48. Semorád, 50. Bělohlávek. Rozhodčí: Kočí - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1972.

Poruba - Olomouc 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

Hosté začali lépe, ale jejich akce ke gólu nevedly. Zato Poruba dokázala ve druhé polovině první třetiny překonat hostujícího gólmana třikrát během jednaosmdesáti sekund. Druhou třetinu měli více šancí hosté z Olomouce, ale David Iláš v porubské brance tým skvělými zákroky podržel. Vývoj zápasu se nakonec zdramatizoval, když Olomouc dokázala dvojnásobnou přesilovku dvakrát potrestat a přiblížit se na jediný gól. Komplikace ale v přesilové hře odmítl Tomáš Urban, který zvýšil v 57. minutě na konečných 4:2.
Branky: 16. Kolařík, 17. Najdek, 17. Mikula, 57. Urban - 51. Ministr, 52. Sakrajda. Rozhodčí: Trombík - Pala, Jureček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 792.

,

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.