Znojmo se probralo, slávisté dál vítězí

• 23
Hokejisté Znojma se konečně dokázali zvednout, až ve druhém domácím zápase po sobě zvítězili. Vsetín jim ale dlouho dělal potíže. To Slavia zužitkovala třetí domácí utkání ve třetí výhru, ačkoli outsiderovi z Jihlavy dlouho nemohla dát gól. Na čele se po sobotní výhře nad Pardubicemi stále drží Zlín těsně následovaný Spartou.

Hokejisté Litvínova ani v duelu s Plzní neprolomili špatnou koncovku, sérii bez vítězství nepřerušili ani v pátém utkání. Týmu se nedaří, bod za remízu zachraňoval v závěru při vlastním oslabení kapitán Reichel.

V Třinci to vypadalo, že domácí po cenné výhře nad Spartou zvítězí znovu, nakonec však dva body ztratili v samém závěru.

Sparta si v prestižním souboji s Libercem poradila. Situaci jí možná ulehčila i skutečnost, že Severočechům chyběli hned tři klíčoví hráči: Podkonický, Rataj a Kotalík.

Kladnu se po pátečním galapředstavení v utkání s Vítkovicemi už tolik střelecky nedařilo, muselo se smířit s remízou 1:1.

Slavia - Jihlava 3:0

Bez slovenského kanonýra Žigmunda Pálffyho se hokejisté Slavie v souboji s nováčkem extraligy z Jihlavy dlouho střelecky trápili a o své výhře rozhodli až v závěrečném dějství. Slavia doma ještě neprohrála, vyhrála celkově popáté v řadě a její brankář Petr Franěk udržel podruhé za sebou čisté konto. Hosté v úvodu zaskočili favorita celoplošným forčekinkem a ofenzivním pojetím. Postupem času však byli před Hronkovou brankou domácí, ale v koncovce postrádali více klidu a přesnosti. Utkání rozhodla Žabkova trefa.

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): "Jihlavští hráli v úvodu utkání velmi dobře zejména v obraně, my jsme se naopak rozjížděli pomaleji. S přibývajícími minutami jsme se ale naše hra zlepšila, byli jsme důraznější a nakonec zaslouženě vyhráli. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli."
Petr Fiala (Jihlava): "Přes postavení obou mužstev v tabulce jsme nechtěli v Praze hodně inkasovat a dvě třetiny jsme nejen bojovali, ale především skutečně dobře bránili. Škoda, že jsme neměli rychlejší přechod do útoku, to bychom mohli domácí ještě více potrápit. První gól nás ale srazil a druhý už utkání v podstatě rozhodl."

Branky a nahrávky:
46. Žabka (Vlasák, Graňák), 50. M. Kopecký (R. Dlouhý), 60. Vlasák (P. Kadlec). Rozhodčí: Husička - Čech, Machálek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4871. Třetiny: 0:0, 0:0, 3:0.
Sestavy:
Slavia:
Franěk - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Graňák, Žabka, Klouček, D. Pojkar - D. Hruška, Vašíček, Antoš - Vlasák, Stümpel, Tomica - Duda, P. Martinec, Sup - M. Kopecký, Sobotka, R. Dlouhý - Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Jihlava: Hronek - Ficenc, Buzek, Punčochář, Dobrovolný, Devečka, Malena, Zajac, Kuchyňa - Vostřák, Bakus, Rytnauer - Čachotský, A. Padělek, P. Altrichter - Mareš, Vala, Šmarda - Jantovský, V. Polák. Trenéři: Vlk, Fiala.

Dále čtěte: Překážka Slavie? Bývalý spoluhráč

Třinec - Karlovy Vary 4:4 po prodl.
Třetí výhra v řadě proklouzla hokejistům Třince mezi prsty. I když Oceláři ještě sedm minut před koncem vedli nad Karlovými Vary 4:2, hosté nakonec brankou Skuhravého z 57. minuty vydřela bod za remízu 4:4. Zápas začal velkým tlakem domácích a ti se také brzy radovali ze dvou gólů. Hosté se pokusili rozjetého soka rozhodit oddechovým časem a střídáním gólmanů, ale do poloviny zahajovacího dějství stále trpěli pod tlakem. Západočechům ale nechyběla vůle a nepříznivému vývoji se vzepřeli a vydřeli jeden bod.

Pavel Marek (Třinec): "Ztratili jsme dva body, dvakrát jsme vedli o dva góly a to jsme měli udržet. Bohužel jsme se nevyvarovali hrubých chyb. Byl to nezodpovědný přístup ze strany několika hráčů. Z obdržených gólů proto neviním Lakosila, inkasovali jsme od nepokrytých hráčů."
Radim Rulík (Karlovy Vary): "Vybojovaný bod má pro nás velkou cenu. Utkání se totiž nevyvíjelo příliš dobře a dvakrát jsme byli o dva góly pozadu. Na mužstvu je třeba ocenit, že to nezabalilo, i když to s námi nevypadalo dobře. Třinec měl možná více ze hry, ale my jsme se o výsledek porvali."

Branky a nahrávky: 5. Mezei (Král, Rozsíval), 6. Martynek (Bordowski, Král), 25. Skořepa (Rozsíval, Peterek), 26. Martynek (Král) - 11. M. Dvořák (Bednařík), 18. Košťál (Krátoška, Suur), 53. Kraus (Petr Kumstát, Skuhravý), 57. Skuhravý (Petr Kumstát). Rozhodčí: Jebavý - Kareš, Křivský. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 3896. Třetiny: 2:2, 2:0, 0:2 - 0:0.
Sestavy:
Třinec: Lakosil - Hunkes, J. Malinský, Všetečka, Mezei, Rozsíval, Chvátal - Bordowski, Král, Martynek - Kucharczyk, Skořepa, Pavelek - Melenovský, Bonk, Peterek - Vítek, Polanský, Hašek. Trenéři: Marek a Mach.
Karlovy Vary: Šmíd (6. Mensator) - J. Polák, Bauer, Ptáček, Kutlák, Harant, Krajíček, Suur - M. Dvořák, Alinč, Bednařík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Míka, Krátoška, Košťál. Trenéři: Pazourek a Rulík.

Znojmo - Vsetín 6:3
Úvodní nápor Znojma začal už v první minutě Eliáš, ale dvacetiletého Žigardyho nepřelstil. Když se v desáté minutě neujala ani Eliášova střela zpoza obránce, nevypadalo to se znojemskými hokejisty příliš nadějně. Těm pomohla až Bičánkova
přesilovková střela od modré skončila za zády vsetínského gólmana. Vsetín však skóre otočil, ale Uram v poslední minutě první třetiny našel skulinku mezi Žigardyho betony. Domácí pak měli velkou převahu, kterou korunovali dalšími třemi brankami.

Leoš Zajíc (Znojmo): "Vsetín hrál velice dobře, nám se tentokrát podařilo proměnit alespoň některé šance. Dnes jsme konečně hráli zodpovědněji zezadu na rychlé brejky. Šest vstřelených branek ale nelze přeceňovat, v naší hře je pořád hodně nedostatků."
Zdislav Tabara (Vsetín): "Byli jsme si vědomi síly Znojma v útočné fázi. Mysleli jsme, že domácí dokážeme přehrát ve středním pásmu, ale to se nám nepovedlo. Znojemští nás předčili v důrazu před oběma brankami, a to nás ještě výrazně podržel gólman Žigardy."

Branky a nahrávky: 11. Bičánek (Křetinský, Pardavý), 20. Uram (Kucharčík, R. Erat), 28. R. Erat (Pardavý, Kucharčík), 32. Uram (Bičánek), 39. Havlát (K. Rachůnek, Haman), 56. Havlát (Eliáš) - 14. Vlach (Somík, Veselý), 16. Somík (Veselý, Vlach), 36. Klesla (Vak). Rozhodčí: Rejthar - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 4400 diváků. Třetiny: 2:2, 3:1, 1:0.
Sestavy:
Znojmo:
Vokoun - Bičánek, Benák, Mojžíš, K. Rachůnek, Toman, Křetinský - Pašek, Pucher, Uram - Eliáš, Haman, Havlát - Pardavý, Kucharčík, R. Erat - Barus, Ludvík, Ondřej. Trenéři: Zajíc, Kastner a Vaněk.
Vsetín: Žigardy - Jaškin, Frolo, Gřegořek, Kowalczyk, Klesla, Němec, Hrabal, Horák - Veselý, Vlach, Somík - Zadina, Pavliš, Pištek - Kovář, Vak, Demel - Dubec, Hruška, Selingr. Trenéři: Neliba, Tabara a Režnar.

Dále čtěte: Znojemští se konečně dočkali vítězství

Kladno - Vítkovice 1:1 po prodl.
Kladenští hokejisté si po výborném pátečním výkonu proti Pardubicím věřili i na Vítkovice, na plný bodový zisk však dnes nedosáhli. Moravané se prezentovali tvrdou
agresivní hrou, leckdy až za hranicí únosnosti, a ta jim vynesla kýžený bod. Vítkovičtí se dostali do vedení už ve 4. minutě. Domácí měli po celou dobu utkání herně navrch, ale góly nepřicházely. Pouze při vyloučení Malíka střelu Tomáše Kabrleho po dvanácti sekundách naněkolikrát dorazil Martin Procházka za záda vítkovického brankáře. V nastaveném čase měl dva body na své holi Jágr, ale ve vyložené šanci mu puk sjel z hokejky.

Zdeněk Müller (Kladno): "Proti předchozím zápasům jsme byli svědky urputného boje. Oba týmy vycházely z defenzivy, výborně chytali oba gólmani. Našemu mužstvu chybělo především zakončení. Dvakrát jsme měli výhodu početní převahy dvou hráčů na ledě, ale přesilovku jsme hráli staticky a vedle finální nahrávky chyběla přesná a tvrdá střelba."
Ladislav Svozil (Vítkovice): "Přijeli jsme do Kladna s podobnou taktikou jako proti Litvínovu, tedy se zabezpečenou obranou. Hlavně jsme chtěli pokrýt první útočnou řadu Jardou Jágrem. Taktika, kdy ho hlídali Moravec s Kubinou, nám vyšla. Jsme rádi, že jsme na Kladně urvali bod, protože moc mužstev tu vyhrávat nebude."

Branky a nahrávky: 28. M. Procházka (T. Kaberle) - 4. Irgl (D. Moravec). Rozhodčí: Venglář - Chytil, Dědek. Vyloučení: 7:12, navíc Hubáček 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5449. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 - 0:0
Sestavy:
Kladno:
Orct - Ševc, T. Kaberle, V. Čech, Kasík, Zeman, Špelda - Jágr, Patera, M. Procházka - Kalla, Gardoň, Martin Frolík - Kysela, Zajíc, Horna - Bílek, M. Havel, Klimt. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.
Vítkovice: Prusek - Kubina, Philipp, Seman, Hudec, Pavel Kumstát, Malík, Rimmel - Irgl, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Šimíček, Hubáček - Varaďa, Štefanka, Turek - Köhler, Hulva, M. Tomášek. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.

Dále čtěte: Kladnu se nevedly vytoužené přesilovky

Litvínov - Plzeň 1:1 po prodl.
Utkání jsme sledovali minutu po minutě ZDE
Hosté měli doslova raketový nástup. Hned z prvního útoku po necelé půlminutě propálil Jarinu Mrázek, kterého ideální přihrávkou našel Andrašovský. Gól domácí trochu zaskočil, nicméně v dalších minutách se rozehráli, ale jejich šancím, stejně jako v předchozích zápasech, chybělo úspěšné zakončení. Nejblíže gólu byl zřejmě Balázs, kterému před branku přihrával Trávníček, ovšem litvínovský forvard kotouč netrefil. Alespoň bod zajistil domácím kapitán Reichel při vlastním oslabení po přihrávce Ručinského.

Vladimír Jeřábek (Litvínov): "Rychlý gól nás zaskočil. Potom jsme se zvedli a při smůle, kterou máme v zakončení, jsme nakonec paradoxně vyrovnali v oslabení. Bylo to podobné jako souboj s Vítkovicemi. Výkony gólmanů byly ozdobou."
Miroslav Přerost (Plzeň): "Připravovali jsme se na zápas s respektem k útočné síle domácích. Chtěli jsme dobře bránit a snažit se o rychlé brejky. Vedli jsme celý zápas, ale nakonec jsme o vítězství přišli, což nás může jen mrzet. Byli jsme blízko zisku tří bodů."

Branky a nahrávky: 56. Reichel (Kůrka) - 1. Mrázek (Andrašovský). Rozhodčí: Bulanov - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:9, navíc M. Havel 10 min. Bez využití. V oslbení: 1:0. Diváci: 5150. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 - 0:0.
Sestavy:
Litvínov:
Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, Bombic, Klobouček - L. Havel, Reichel, Ručinský - Trávníček, Kubinčák, Balázs - V. Hübl, Branda, Gombár - Kůrka, Hreus, Sklenička. Trenéři: Beránek, Jeřábek.
Plzeň: Duba - Nedoma, Trnka, Cartelli, Jindřich, Výtisk, M. Výborný - Mrázek, J. Straka, Andrašovský - Cibák, Kracík, Matějovský - Adamský, Michal Straka, D. Pospíšil - Havelka, Kraft, Důras. Trenéři: Přerost, Kučera.

Sparta - Liberec 4:2
Na vítězství Sparty se podílel hlavně David Výborný, který jeden gól dal a na další dva nahrál. V osmé minutě ukázala své kvality sparťanská formace složená z posil z NHL a po Hlaváčově přihrávce doklepl puk do liberecké branky Výborný. Možnost Severočechů na vyrovnání propásl Rozsíval. V 17. minutě přidal Broš třetí branku a místo Hniličky se postavil do liberecké branky Falta. Liberecká jednička zamířila okamžitě do šatny a na střídačce po zbytek utkání nebyla, protože ji trápilo namožené rameno.

Leo Gudas (Sparta): "Rozhodli jsme utkání hned v první třetině a pak už jsme si vedení hlídali. Herně to potom z naší strany nebylo to, co bychom chtěli. Nejdůležitější jsou však tři body."
Josef Paleček (Liberec): "Sparta hrála a my jsme byli pouze diváky. Především první třetinu jsme odehráli prachbídně. Tak špatný výkon jsem z naší strany ještě neviděl a doufám, že už se to nebude opakovat."

Branky a nahrávky: 8. D. Výborný (Hlaváč), 12. P. Nedvěd (D. Výborný, Marek), 17. Broš, 38. Chabada (Marek, D. Výborný) - 38. Nedorost (Čermák, Tomajko), 46. Plodek (V. Novák, S. Procházka). Rozhodčí: Bolina - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 4122. Třetiny: 3:0, 1:1, 0:1.
Sestavy:
Sparta:
Bříza - Dobroň, J. Řezníček, Pilař, Jan Hanzlík, L. Procházka, Richter, Schnábel - Ton, Marek, Chabada - Hlaváč, P. Nedvěd, D. Výborný - Kratěna, Broš, Olesz - Netík, Kašpařík, Sivek. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Liberec: Hnilička (17. Falta) - L. Šmíd, Jiruš, Holub, M. Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík, od 30. navíc Krstev, od 41. Jareš - Čermák, Vaic, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - R. Vrbata, Nedorost, P. Rozsíval - Klimenta, Vampola, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

Petr Nedvěd

RADOST SPARŤANŮ. David Výborný gratuluje Petru Nedvědovi.

TŘI GÓLY A DOST. Liberecký brankář Milan Hnilička se po třetí sparťanské trefě nechal vystřídat.

Jiří Hanzlík z Liberce se snaží zastavit akci sparťana Petra Nedvěda.

Trenér Slavomír Lener na lavičce Sparty.