Znojmo dovedl k výhře slovenský bohatýr

Znojmo - Na znojemském ledě už znovu řádí dlouhovlasý hokejový elegán Marek Uram. Útočník, který měl před sezonou odejít na zkušenou do Spartaku Moskva, v neděli spoluzařídil tři góly a dotáhl Znojmo k druhému vítězství v letošním ročníku. Orli hlavně díky němu zdolali Karlovy Vary 4:2.

"Jsem rád, že to tam padlo, ale mnohem důležitější je vítězství celého mužstva," prohlásil třicetiletý Uram.

Diváci nemuseli dlouho čekat, než opět sborově spustili slovenské heslo "Teraz to prišlo!"

Uram jim k pokřiku dal důvod už ve 4. minutě, kdy přesnou střelou k tyči využil první znojemskou přesilovku. Další ránu přidal ve 38. minutě, kdy předvedl, že by se mohl živit i basketbalem. Rukou si ve výskoku stáhl vyhození Hlavačky a kličkou do bekhendu přidal svou druhou trefu. V tu chvíli zvyšoval už na 3:1.

"Marek je tu od toho, aby střílel góly. To se mu dnes dařilo," uvedl po zápase trenér Leoš Zajíc.

Uram však u branek i asistoval. Ve 48. minutě zakombinoval s "dvojčetem" Pucherem a jejich zásluhou zvyšoval Karel Rachůnek na rozhodujících 4:1. Rána karlovarského Tomíka pod horní tyč Vokounovy klece už vývoj utkání neotočila.

"Byl to velmi těžký zápas, Vary oproti Třinci usilovně bránily. Nebylo jednoduché se prosadit," podotkl Uram.