Znojemští se porvali s Libercem

• 2
Znojmo - Rvačka ukončila úterní extraligovou přípravu ve Znojmě, k níž si domácí Orli pozvali Bílé Tygry z Liberce. Hlavní rozhodčí Palášek se po incidentu rozhodl v 46. minutě zápas ukončit. V té době vedl Liberec už 4:0. Úvodní šarvátka začala mezi znojemským obráncem Radimem Bičánkem s libereckým Igorem Ratajem.

K šarvátce se přidaly další dvě dvojice - Eliáš s Krstevem a Ondřej s Jarešem. Těchto šest hráčů bylo také vyloučeno na pět minut a do konce zápasu, který se však už nedohrával.

"Bičánek přijel bránit Patrika Eliáše, kterého soupeř napadl. Kromě dalších dvou dvojic všichni další hokejisté jen soubojům přihlíželi. Myslím si, že ukončení zápasu bylo zbytečné. Stačilo aktéry vyloučit a mohlo se v utkání pokračovat," domnívá se trenér Znojma Leoš Zajíc.

S tím souhlasil i jeho protějšek Josef Paleček. "Na ledě převládalo hodně emocí," řekl liberecký kouč.

Orli do utkání vstoupili z plné přípravy a v jejich sestavě byl i trojlístek hvězd z NHL: brankář Tomáš Vokoun, obránce Karel Rachůnek a útočník Patrik Eliáš. V první třetině měli sice Moravané převahu, ve druhém dějství ale Liberec svou hru zlepšil a také po využitých přesilovkách vstřelil všechny čtyři branky.

Třikrát byl při inkasovaných brankách na trestné lavici obránce Rachůnek. Poslední gól zaznamenal ve 44. minutě Stanislav Procházka.