Tomáš Žižka (vpravo) na archivním snímku.

Tomáš Žižka (vpravo) na archivním snímku. | foto: Pavel Němeček, MF DNES

Nesmíme začít panikařit, říká Žižka po bídném zlínském začátku

• 1
Vyrovnávacím gólem na 2:2 dal týmu naději. Ovšem po zápase se Spartou se obránci Tomáši Žižkovi nemluvilo dobře. Hokejisté PSG Zlín doma padli 3:5 a stále čekají na první bod v sezoně. „Jsme zklamaní z toho, co jsme předvedli,“ přiznal Žižka.

Sparta byla po většinu zápasu lepší. V čem hledat příčinu?
Opět jsme narazili na soupeře, který dokáže trestat chyby. Udělali jsme je a zaplatili za ně góly. Naopak my se na branky nadřeme. Za stavu 2:2 to vypadalo, že se nadechujeme, ale Sparta nás pak potrestala a my jsme zvadli. Už jsme nedokázali zareagovat.

První třetinu jste prohráli 0:2, ovšem druhou jste začali obrovským tlakem a srovnali. Je to způsob, kterým můžete uspět?
Zkusili jsme zjednodušit hru, což asi musíme praktikovat. Jiné góly asi dávat nebudeme. Musíme využít tlak do branky, musí nás zdobit střelba. Jenže pak jsme udělali chyby a Sparta je silná na puku. Bylo vidět, že je lepší.

Prohráli jste podruhé a stejně jako před rokem jste hned na začátku sezony pod tlakem.
To je pravda, ale sezona bude dlouhá. Nesmíme začít panikařit. Musíme si vzít ze zápasu těch deset minut, během nich jsme Spartu zatlačili. Hráli jsme hokej, který by nám měl vyhovovat. Ale znovu opakuji, že proti takovým soupeřům nesmíme dělat chyby. Oni nás za ně potrestají.

Ještě před rokem by si vzal slovo Petr Čajánek. Kdo ho v tomto směru nahradí?
Máme v mužstvu víc zkušených hráčů. Ale je potřeba, aby si každý uvědomil, že si nemůžeme hrát na hokejisty. Ty tady zatím nemáme. Je potřeba, abychom začali od nejmenších věcí, abychom se nedostali do průšvihu.