SOUSTŘEDĚNÍ. Vítkovický Lukáš Klimek (vpravo) před Václavem Varaďou z Třince.

SOUSTŘEDĚNÍ. Vítkovický Lukáš Klimek (vpravo) před Václavem Varaďou z Třince. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Vítkovičtí hokejisté ujezdili Třinec. Oplatili mu předchozí prohry

• 1
Do třetího derby v sezoně vstoupili hokejisté Třince lépe než hráči Vítkovic. Po 10 vteřinách využili svou první početní výhodu a vedli 1:0.

Ovšem Vítkovičtí se nezlomili. Nasázeli hostům čtyři góly a oplatili třineckým Ocelářům dvě předchozí prohry, když je zdolali 4:1.

Vítkovicím pomohla především druhá dvacetiminutovka, jejíž začátek i konec orámoval brankovými asistencemi útočník Vladimír Svačina. 64 vteřin po začátku druhé třetiny poslal do úniku Rudolfa Hunu, který, ač faulován Lukášem Zíbem, prostřelil gólmana Šimona Hrubce.

"Cítil jsem, že za mnou bruslí hráč a cítil jsem i hák. Ale podařilo se mi vystřelit a padlo to tam," popisoval svůj zásah Rudolf Huna.

Gólovou přihrávku si Svačina zopakoval 36 vteřin před koncem druhé části, když po chybné rozehrávce třineckého kanonýra Martina Růžičky ideálně uvolnil Petra Strapáče. Ten se nerozpakoval a ránou nad gólmanovu lapačku přidal už třetí branku domácích.

Dalšími vítkovickými hrdiny byli Lukáš Klimek a Jiří Burger. Ostravský kapitán nejprve přesně přihrál Klimkovi na první gól Vítkovic, poté Klimek pojistil vedení domácích čtvrtým gólem bezprostředně po Burgerově vyhraném buly v útočné třetině.

"Prvních deset minut jsme měli ospalých. Před druhou třetinou jsme si řekli, že musíme zvýšit obrátky," povídal vítkovický kapitán Burger. "Hráli jsme potřetí doma a věděli jsme, že to bude těžké, protože soupeř je výborný. Základem bylo, že jsme uhlídali třineckou první lajnu. To byl základ úspěchu," poznamenal Burger. "Z těch tří domácích zápasů v řadě jsem si přál šest sedm bodů. Nakonec jich máme devět, takže jsme hodně spokojení." Třinecký útočník David Květoň přiznal, že Ocelářům utkání tolik nesedlo. "Dělali jsme individuální chyby a Vítkovice nás celkově přebruslili," řekl Květoň.

Vítkovice tak sice získaly důležité body, ale musely se rozloučit s obráncem Filipem Kubou. Posila z NHL se ve středu vrací za rodinou do zámoří, kde bude vyčkávat, jak se vyvine situace kolem výluky NHL.