V Českých Budějovicích zemřel při hokeji divák (ilustrační foto)

V Českých Budějovicích zemřel při hokeji divák (ilustrační foto) | foto: Záchranná služba středočeského kraje

V Českých Budějovicích zemřel na hokeji divák, selhalo mu srdce

• 19
V Českých Budějovicích zemřel při utkání na infarkt jeden z diváků. Starší muž, který na zápasy doprovázel svého zdravotně postiženého syna, nevydržel napětí zápasu.

K nejhorším chvílím zápasu se v českobudějovické aréně schylovalo v polovině zápasu. V čase 32:47.  dostal dvě minuty obránce domácích Ptáček za nedovolené bránění. V čase 33:15 ho následoval Snopek, který inkasoval dvě minuty za držení a 10 minut osobního trestu za protesty.

V té chvíli hala bouřila. Diváci viděli, že Snopek byl nejdříve faulovaný, ale to rozhodčí přehlédli. V hale pískali snad všichni fanoušci. Na utkání jich přišlo 4 925.

Moment, který nabudil celý domácí tým a pomohl mu ke zvratu v utkání i k vítězství, neunesl divák, který seděl ve druhé řadě od hrací plochy ve vyhrazeném prostoru pro zdravotníky.

Nejdříve odešel k plexisklu. Pak se vrátil a sedl si na své místo. "Opřel se mi o rameno," popsal jeden z pořadatelů v hale. "Nejdříve jsem si myslel, že se jen naklonil, ale pak jsem viděl, že není v pořádku. Zavolal jsem lékaře."

Do haly přijel z blízké nemocnice i druhý sanitní vůz a lékaři se snažili staršího muže zachránit. Ale už se jim to nepovedlo.